Komentarze (27)
"Jak żyć, panie premierze?" Pytają poszkodowani rolnicy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • nodens_pn

  Oceniono 3 razy -1

  andrzejkowski

  Tusk nie postawił się przed problemem i nie podjął żadnych decyzji. On stanął w świetle reflektorów, aby w mainstreamowych mediach pokazać się jako dobry car pochylający się nad potrzebującym narodem. Wziął przykład ze swojego mistrza Putina.

  Odnośnie zrobienia czegoś w 5 minut, to Tuskowi nie starczają nawet 4 lata.

 • tak-jest

  Oceniono 7 razy -1

  Premiera Tuska zdradziły Gesty!
  Polecam książkę " chcesz wiedzieć więcej Mowa Ciała" Carolyn Boyes!
  W telewizyjnych migawkach było widać jak, pan premier Tusk, wykonywał gesty , które odzwierciedlały jego prawdziwe oblicze.
  Premier Tusk , w rozmowie z plantatorem ,wykonuje gest ciągłego pocierania dłoni - oznacza to dużą nerwowość i silne napięcie.
  Premier, ciągle odwraca głowę od plantatora - oznacza to lekceważenie rozmówcy , chęć szybkiego zakończenia niewygodnej dla siebie rozmowy.
  Pan premier Donald Tusk , stworzył tak zwana strefę bezpieczna( odległość pomiędzy rozmówca) rodzaj unikania konaków i pokazania wyższości nad rozmówca.

 • anna12-3

  Oceniono 7 razy -1

  "Jak żyć Panie Premierze"-z tym dramatycznym pytaniem zwracają się rolnicy."jak żyć Panie Premierze"-już bez kamer pytają też inni. Rodziny wielodzietne, renciści, niepełnosprawni, bezrobotni, ale też pracujący za niskie pensje – to grupy społeczne najbardziej zagrożone ubóstwem, które wskazuje najnowsze badanie Głównego Urzędu Statystycznego.

  Z opracowania wynika, że mimo wzrostu ogólnego poziomu życia w Polsce notowanego w ostatniej dekadzie, w skrajnym ubóstwie wciąż żyją setki tysięcy polskich rodzin – w sumie ponad 2,2 mln Polaków, w tym ponad 600 tys. dzieci. Taki jest obraz Polski anno domini 2011. Już takich pytań nie muszą zadawać urzędnicy/kolesie/ Platformy. W czerwcu łącznie, w skali całego rządu na nagradzanie wydano aż 19 mln.Rekordzistą w nagradzaniu jest... minister finansów. Do 30 czerwca w jego resorcie wypłacono ponad 3,5 mln zł nagród. Premier każe być Polakom optymistami. Badania prof.Czapińskiego mówią,że Polacy są optymistami,wręcz jak to on sam powiedział tryskają optymizmem, ponad 80%. Z tych badań wynika,że nawet Ci co są w skrajnej nędzy ,są zadowoleni. JAK DŁUGO BĘDZIEMY MAMIENI PROPAGANDĄ SUKCESU?

 • antyinteligent

  Oceniono 4 razy -2

  Nie winą rządu jest zła pogoda,również nie winą rządu jest zła sytuacja na rynku i wewnętrznym i zagranicznym,wiadomo recesja,reformy w Europie,ciągłe katastrofy itp.Czy jest cokolwiek za co rząd odpowiada?Według mnie za ofiary reformy rolnej po obydwu stronach granicy miasta i wsi.Więc słuszne są pretensje,nie koniecznie żądania.Pieniądze to najłatwiejsza odpowiedź na pytanie o sposób rozwiązania problemu.Z intelektualizmu obecnego rządu wyniknie to samo zło,które widzimy.Adekwatni poprzednicy,czyli komuniści pierwszego okresu,postąpili z chłopami tak samo.Macie i radźcie sobie.Ani tamci chłopi nie mieli szans wygrać turnieju z zachodem ani współcześni,nie mają szans dorównać zachodowi.Obecna sytuacja rolników to druga połowa meczu z wygrywającym do zera zachodem.Ta sama taktyka nie przyniesie sukcesu tylko totalną porażkę.Decentralizacja niszczy rolnictwo z reformy rolnej,dzięki któremu nie osiągnęliśmy takiego stanu nędzy na wsi jaki widać u sąsiadów w WNP,gdzie reforma rolna miała inny kształt.Polska reforma była mniejszym złem ale obecny rząd dobija to mniejsze zło proponując powrót do rolnictwa ze schematu przedwojennego,który również nie ma szans z systemem zachodnim za to spowoduje taką samą sytuację na wsi jak tamta,która doprowadziła do reformy "trzy razy tak".Powrót do punktu wyjścia to skutek zainstalowania systemu z błędami.Centralizacja systemu rolnego widoczna na zachodzie jest prawidłową konsekwencją po ewolucyjną,a nie zachowanie odwrotnie proporcjonalne,które koliduje nie tylko z oczekiwaniami ludzi w Polsce ale również z polityką zachodu.Jak osiągnąć tą centralizację podpowiada eliminowanie odpowiedzialności rządu,które sugeruje p. Tusk.Maksymalna odpowiedzialność rządu przy realizacji centralnego zarządzania bo przecież to jest racja bytu rządu centralnego.Punktem wyjścia nie może być ani kolejna reforma rolna ani ostateczna konsekwencja zniszczenia poprzedniej za pośrednictwem wolnego rynku.Jaki sens w niszczeniu tego co jest i zaczynaniu od nowa."Zburzę ten kościół i w trzy dni zbuduję nowy" odnosi się do systemu eliminowania nieprawidłowości a nie do niszczenia dorobku gospodarczego.Chrystus podpowiada reformę trzy razy tak z właściwymi pytaniami,których akceptacja spowoduje zniszczenie obecnego systemu w sposób bezkrwawy i bezkolizyjny.Ponieważ reforma będzie miała moc sugestywną bez dyscypliny konstruktywnej,która pozostanie elastycznym narzędziem w rękach ludzi systemu.

 • nodens_pn

  Oceniono 5 razy -3

  tak-jest

  Chyba nie masz racji.
  Ktoś kto dotrzymał wszystkich obietnic wyborczych z 2007 roku, nie może lekceważyć swojego potencjalnego wyborcy.
  Donald T. to krynica mądrości i uczciwości , a mówiąc "Polskość to nienormalność" - żartował, tak samo jak Clinton, którego nic nie łączyło z Moniką Lujiński z wyjątkiem cygara.

  Co jest cygarem dla Donalda T.? Może zielona wyspa, albo "udana" reforma armii, lub reforma OFE, afera hazardowa...?

 • romp66

  Oceniono 14 razy -4

  Najważniejsze dala premiera Tuska, jest mieć zapewnioną ciągłą oglądalność w mediach,która i tak zapewnia u siebie tvn24 ale pan premie potrzebuje wszystkich.
  Premier Tusk , wybiega do ludzi i obiecuje im przed kamerami i mikrofonami , że odbudują im wszystkim gospodarstwa, zwrócą za starty jakie wyrządziły wichury i burze, wiedząc że kłamie.
  Przywódca PO Donald Tusk , chciał aby poszedł przekaz, że jego rząd pomaga wszystkim.
  Rzeczywistość jest taka, Tusk kłamał świadomie, widząc że jego rząd PO PSL nic nie da poszkodowanym !

 • esco_bar

  Oceniono 11 razy -5

  panie plemieze jak zyc aby zylo sie lepiej ? KRASC TRZEBA KRASC ! odpowiedzial plemiel

 • tak-jest

  Oceniono 17 razy -5

  2010 wielka powódź-Tusk pojechał naobiecywał, będzie jak w ubiegłym roku w Wilkowie do dnia dzisiejszego nic z tego nie ma (działacze gminni z PO coś zahaczyli).
  Jedyne co Tusk, spełnił to amfibie na terenach zalanych ,które dowoziły ludzi do lokali wyborczych. Lokale wyborcze w namiotach wojskowych.
  Jedne co pewne w tych klęskach , będzie widowisko , czyli tvn24 live i Tusk w kurtce deszczówce i gumkach, z ustalonymi wcześniej mieszkańcami, dotkniętymi klęską. Mieszkańcy obowiązkowo będą dobrani przez reportera tvn24, aby dziękowali premierowi z góry za pomoc, tak robi się dobry PR Premiera rządu PO, kosztem ciężko poszkodowanych polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX