"PiS mięknie w kwesti debat". Premier czeka na Kaczyńskiego u Lisa

Szef sztabu wyborczego PO Jacek Protasiewicz deklaruje, że PO jest gotowa do uzgodnień w sprawie debat. Dziś Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało Platformie Obywatelskiej cykl debat na neutralnym gruncie.
- Cieszymy się, że PiS zmienia stanowisko w sprawie debat, że mięknie w tej kwestii - powiedział Jacek Protasiewicz. Szef sztabu PO potwierdził nieoficjalną informację portalu Gazeta.pl, że pierwszą okazją do debaty będzie najbliższy poniedziałek, gdy w studiu TVP gościem Tomasza Lisa będzie Donald Tusk. - Oczekujemy, że prezes PiS także tam będzie - podkreślił szef sztabu PO, dodając, że to PiS do tej pory uciekał przed debatami.

Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało Platformie Obywatelskiej cykl debat na neutralnym gruncie. Prezes partii Jarosław Kaczyński napisał w tej sprawie list do Donalda Tuska. Debaty mają być zorganizowana "na neutralnym gruncie", a warunkiem jest przedstawienie przez PO programu. Dodatkowo prezes PiS jest gotowy spotkać się z Donaldem Tuskiem, jednak tylko wtedy, gdy szef rządu "zrezygnuje z polityki uległości, i to zarówno w polityce krajowej, jak i zagranicznej", czyli jak to ujął - "zwinie białą flagę".

Odnosząc się do dzisiejszych słów Jarosława Kaczyńskiego, Jacek Protasiewicz podkreślił, że polski rząd nie prowadzi polityki uległości wobec innych krajów. - Polska polityka zagraniczna oparta jest na partnerskiej współpracy z sąsiadami na wschodzie i na zachodnie, a w szczególności z tymi, którzy znajdują się w Unii Europejskiej - podkreślił Jacek Protasiewicz.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
"PiS mięknie w kwesti debat". Premier czeka na Kaczyńskiego u Lisa
Zaloguj się
 • ja-58

  Oceniono 11 razy 11

  I znów o Kaczyńskim. Niech nie przychodzi - po co?
  On już jest historią. Nie reagujmy po prostu na tego małego człowieczka

 • barbarakos

  Oceniono 10 razy 10

  Droga Redakcjo,
  Prosze poprawic: nie kwesti, tylko KWESTII-

  A poza tym: Awanturnictwo Kaczynskiego siega szczytow. W zasadzie powinnismy sie cieszyc, bo na ludzi racjonalnie myslacych (lub po prostu myslacych) mogloby to dzialac odpychajaco. Ale ostatnio wydaje mi sie, ze myslenie boli, a najwyzsze stadium tej choroby to jest MILOSC do prezesa.

 • neumarkt

  Oceniono 10 razy 8

  Czy dziennikarz Igor Janke ma coś współnego z panem Walterem Janke, który w latach 80-tych brał udział w wiecu "lewaków" pod byłym stalinowskim Ministerstwem Bezpieczeństwa Publicznego, gdzie oskarżali "syjonistów", m.inn. Adama Michnika i Jacka Kuronia o gwałt i represje wobec polskich patriotów?

 • pawel.nn

  Oceniono 8 razy 8

  A Kaczyński będzie czekał na Tuska u Igora Jankego. No i se pogadali...

 • dr54

  Oceniono 5 razy 5

  @olias
  Po co mialby zaprzeczac jezeli to prawda , Europa potrzebuje rozsadnych politykow .

 • jousselin

  Oceniono 4 razy 4

  Debata jest w okresie wyborczym rzecza najzupelniej naturalna. Wszedzie, w kazdej demokracji odbywaja sie telewizyjne, badz przez telewizje transmitowane debaty, na roznym poziomie i z pewnoscia na jakichs warunkach. Ale nie to stanowi sedno problemu, na milosc Boska!!! Niech politycy i dziennikarze przestana lekcewazyc ludzi, wobec ktorych maja swiety obowiazek informacji!!! I tyle.

 • neumarkt

  Oceniono 4 razy 4

  Od czasu istnienia zakonu pod wezwaniem Prawo i Sprawiedliwość, słyszy się lament prezesa i jego akolitów, że są niesprawiedliwie krytykowani. To towarzystwo jest tak odurzone wpływem Wielkiego Wodza, że straciło umiejętność racjonalnego postrzegania świata! Jeżeli szanowny PIS będzie zachowywał się zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, nie będzie głosił idiotycznych tez i ocen otaczającej ich rzeczywistości, wtedy większość pozostałych obywateli rozsądnie myślących zastanowi się czy aby nie należałoby zrezygnować z krytyki kierowanej pod adresem tego, jak dotąd szalonego zgromadzenia !!! Ot, i cała recepta!

 • andre951

  Oceniono 4 razy 4

  Czy z paranoikami w rodzaju prezia można debatować? Toż to żaden zaszczyt, Tusk powinien go olać, mały kurdupel może debatować dalej sam ze sobą - jakoś mu to idzie. Z innymi nie da rady.

 • dr54

  Oceniono 3 razy 3

  @olias
  Po co mialby zaprzeczac jezeli to prawda , Europa potrzebuje rozsadnych politykow .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX