Wybory 2011. W poniedziałek u Lisa debata liderów. "Liczymy również na obecność Prezesa PiS"

"Premier Donald Tusk przyjął zaproszenie do dyskusji z liderami innych partii. Jutro (poniedziałek), TVP 2, u red. Lisa" - napisał na Twitterze szef MSZ Radosław Sikorski. Europoseł PO Jacek Protasiewicz wezwał do wzięcia w niej udziału także Jarosława Kaczyńskiego.
Na stronie Platformy czytamy, że do Biura Krajowego partii wpłynął list podpisany przez Jarosława Kaczyńskiego z propozycją uzgodnienia debat między PO i PiS. Szef sztabu wyborczego PO, Jacek Protasiewicz, w specjalnym oświadczeniu wyraża zdziwienie, że propozycja prezesa PiS-u nie obejmuje debaty liderów.

"W tej sytuacji oświadczamy, że Premier Donald Tusk przyjął zaproszenie do dyskusji z liderami innych partii, w tym z Jarosławem Kaczyńskim, w dniu 05.09.2011 na antenie TVP 2 w programie "Tomasz Lis na żywo". Liczymy również na obecność Prezesa PiS" - pisze polityk PO.

Jacek Protasiewicz jednocześnie dziwi się także, że wśród oddelegowanych przez Prawo i Sprawiedliwość do debat ekspertów znajduje się tyle "osób niebiorących udziału w najbliższych wyborach". Mimo to zadeklarował, że Platforma jest gotowa do uzgodnienia ze Sztabem Wyborczym PiS-u szczegółów w sprawie formuły debat.

Chodzi o wczorajszą wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, który zaproponował serię debat przedstawicieli PiS-u i PO, bez pozostałych pięciu partii, które wystawią listy w całym kraju i trzech, które kandydują w części okręgów. W dniach 11-18 września partie debatowałyby o rolnictwie, przedstawicielem PiS byłby europoseł Janusz Wojciechowski, w dniach 18-21 września o wojsku, tutaj po stronie PiS stałby Ludwik Dorn, w dniach 25 września - 2 października spotkaliby się ws. polityki zagranicznej, przedstawicielem partii Kaczyńskiego byłby Witold Waszczykowski. Ostatnie dwa spotkania odbyłyby się w dniach 2-9 października. Rozmawialiby wtedy o dialogu społecznym, PiS reprezentowałby były lider Solidarności Janusz Śniadek oraz o gospodarce i finansach, gdzie przedstawicielem PiS byłaby prof. Zyta Gilowska.

Szef PiS mówił też wczoraj, że dopuszcza możliwość debaty jego i Donalda Tuska, ale dopiero gdy ten "zwinie białą flagę wobec możnych z kraju i zagranicy".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Wybory 2011. W poniedziałek u Lisa debata liderów. "Liczymy również na obecność Prezesa PiS"
Zaloguj się
 • wilcy

  Oceniono 6 razy 6

  Nie przyjdzie bo tam sie nie da monolgow do klakierow nawijac tylko trzeba na rzeczowe pytania odpowiadac.

 • monia-49

  Oceniono 8 razy 6

  KACZOREK NIE PRZYJDZIE .......JEST MAŁYM CZŁOWIECZKIEM I WIELKIM TCHÓRZEM ..POZA NIEUSTANNĄ DEMAGOGIĄ NIC SOBĄ NIE REPREZENTUJE.

 • pieprz.i.sol2011

  Oceniono 6 razy 6

  mały pistolecik zdezerteruje!

 • adalbert.13

  Oceniono 6 razy 6

  BożeszTymój!! i tak jeszcze prawie miesiąc.

  .
  Jako, że gospodarze ponownie zręcznie unikają tematu. Tam taki pan, nijaki Mering nawołuje do obywatelskiego protestu nie płacenia abonamentu. No więc ja już nabrałem takiego wstrętu, ale z powodu
  pana Jana Pospieszalskiego, silnie związanego z firmą pana Mering. Pytanie: czy nie wypada najpierw u
  siebie zrobić trochę porządków vide ks. R nie płacący grzywny prawnie zasądzonej przez sąd. Państwo
  macie tam dziwny stosunek do cudzych piniendzy. Innym nie, dla siebie zdecydowanie tak.
  Panie Mering proszę o odpowiedź na pytanie dlaczego TYLKO "Przestępstwa seksualne w diecezji Cloyne "budzą odrazę" Watykanu"? Co z innymi przestępstwami na tle seksualnym z nieletnimi popełnianymi
  przez pańskich konfratrów?

 • qwert-4

  Oceniono 4 razy 4

  program z udzialem kaczynskiego to mappet show ,
  a te wszystkie bzdurne warunki kaczki swiadcza o jego wielkich kompleksach ,
  filozofia kaczynskiego nie ma nic wspolnego z rzeczywistoacia , on nie potrafi nic zbudowac tylko wszystko zniszczyc ,
  swoje frustracje niech leczy u psychiatry

 • martin933

  Oceniono 5 razy 3

  Lis nie należy do wielbicieli PO. Nie raz go słyszałem i jego opinie były dosyć krytyczne. Równiez PiS nigdy nieoszczedzał. Na moje oko jest na siłe obiektywny (to znaczy że stara się stawiac na rowni PiS z PO) Ale PiS przecież z największym trudem i wyrzeczeniem i tak nie można nazwać jako sensowną partią

 • wilcy

  Oceniono 2 razy 2

  @ fudalejw.1 - ty jakbys raz napisal cos z sensem to by tego dnia swieto narodowe we Wloszczowej zrobili.

 • oghana7

  Oceniono 1 raz 1

  @pieprz.i.sol2011
  powiedzcie ,po co jarkacz kiedys nosil pistolet ,ktorym chcial zabic tuska ,wszak nikt mu nie grozil ,bo nigdy nie byl w solidarnosci .aresztowac tez tego tchorza nie chcieli .

 • oghana7

  Oceniono 1 raz 1

  PLATFORMA NIE POWINNA DEBATOWAC Z JARKACZEM ZA KOLEJNE OBRAZANIE PREMIERA O ZDRADE /BIALA FLAGA /.CZY NIE NALEZY TEGO FACETA OLAC I NIECH TEN JADOWITY GAD MOWI SAM DO SIEBIE W LUSTRZE .?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX