Kamiński: "Kaczyński nie chce debaty. Prędzej porwą go kosmici"

- Jarosław Kaczyński nie chce debaty, to widać wyraźnie, szuka pretekstów, żeby do tej debaty nie doszło - stwierdził w Radiu ZET Michał Kamiński, europoseł PJN. - Prezes PiS ma traumę po ostatniej debacie z Donaldem Tuskiem - dodał.
- Są stawiane warunki, które trudno zrozumieć na poziomie semantycznym, jak ten, że premier ma zdjąć białą flagę. (...) Jak się na końcu zgodzą, to prezes zostanie porwany przez kosmitów w drodze do studia, ponieważ Jarosław Kaczyński ma traumę po ostatniej debacie z Donaldem Tuskiem. Trzeba uczciwie powiedzieć, że Platforma zachowała się nie fair w tamtej debacie, złamała uzgodnione przed debatą zasady. Wtedy było założenie gry fair z obu stron, i tu Jarosław Kaczyński ma rację - uważa Kamiński.

"To powód mojego odejścia z PiS"

Zdaniem europosła unikanie debaty ze strony lidera największej partii opozycyjnej w sytuacji, kiedy nie szczędzi słów krytyki premierowi jest niekonsekwencją. - Jeżeli premier jest tak zły, a Jarosław Kaczyński tak dobry jak sam twierdzi, to dlaczego boi się debaty? - pytał Kamiński. Zapytany, czym jest "biała flaga", powiedział: "To jest fragment tej retoryki, która jest powodem mojego odejścia od Prawa i Sprawiedliwości. Ja w czasie kampanii prezydenckiej prosiłem tę partię i jej preazesa, aby tę retorykę zmienić. Że tragedia smoleńska, która była prawdziwą tragedią a nie wydarzeniem medialnym, daje szansę, aby zmienić styl debaty publicznej w Polsce. Mi, Joasi Kluzik-Rostkowskiej, Pawłowi Poncyljuszowi udało się ten styl debaty zmienić. Skutki były w miarę dobre dla Jarosława Kaczyńskiego, zwłaszcza na tle dzisiejszych sondaży jego i jego partii - mówi Kamiński.

"Język który prowadzi donikąd"

Język insynuacji, który przypisuje przeciwnikowi bardzo złe intencje, chęć kapitulacji przed Rosją, kapitulacji przed Niemcami, to język który prowadzi donikąd. (...) Problem polega na tym, że ja będąc krytycznym wobec Donalda Tuska w jednych sprawach, i chwaląc go za inne, jak jego mądra i wyważona wizyta na Litwie. Natomiast z całą pewnością nie posądzam go o próbę likwidacji państwa polskiego i tworzenia kondominium rosyjsko-niemieckiego".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Kamiński: "Kaczyński nie chce debaty. Prędzej porwą go kosmici"
Zaloguj się
 • andy18m

  Oceniono 6 razy 6

  Lata w Brukseli szybko przelecą. A potem co?
  Trzeba będzie zrobić loda Jarkaczowi. Jak Dorn, Selin i Urbański.

 • adalbert.13

  Oceniono 6 razy 6

  Podać numer konta, żądamy. Aby kosmitom potencjalnym dopłacić z wywiezienie w cholere tego ufoludka.

 • pogodny100

  Oceniono 5 razy 5

  Kosmici dziadostwa nie porwia, chyba ze go diabli wezna.

 • j4s4

  Oceniono 4 razy 4

  Czy można przejąć władzę prxzed wyborami?

 • fojs

  Oceniono 4 razy 4

  Czy nadejdzie taki czas kiedy pan Kaczyński zostanie zmuszony do zwinięcia swojej pirackiej flagi?

 • srololot

  Oceniono 3 razy 3

  ale się spocił przy tym ględzeniu , pot z niego leciał jak by wyszedł z ruskiej bani...

 • srololot

  Oceniono 3 razy 3

  Takie maślaki i wazeliniarze w tym krają jadają parówy i bułki z masłem , i czego się można spodziewać od takiego swołocz , cały teraźniejszy sejm jest obstawiony właśnie takimi pacanami i do tego pampersy siedzące na tych nie wygodnych ławach po 20 lat , o tyle za długo , nie wybierać tych zgrzybiałych pampersów w obecnych wyborach bo my płacimy a oni zamiast głosowań , nowe programy całe obrady przesiadują w sraczach sejmowych, no i taki z nich pożytek ...

 • halo_kotek

  Oceniono 3 razy 3

  Jaro już raz porwali
  i mieli z nim taki CYRK,
  że nazat odesłali.
  po co mają się z nim męczyć
  logiczne

  podobno już nie porywają Ziemian
  bo mają cykora,
  że na gorszego trafią :)

 • atleista

  Oceniono 2 razy 2

  Zgodnie z opinią większości ufologów, cywilizacje pozaziemskie przewyższają poziomem inteligencji człowieka. Porywanie przez nich kogoś, kto wieloma parametrami odbiega od norm wyznaczających przeciętnego przedstawiciela naszej planety, nie ma najmniejszego sensu ani logicznego uzasadnienia. Chyba, że mamy do czynienia z międzyplanetarnym kolekcjonerstwem. Albo zwykłą kleptomanią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX