Wybory 2011. Kaczyński: Przyjmujemy punkt widzenia klasy średniej, uprościmy podatki

PiS obiecuje przełomowe zmiany w podatkach. - Chcemy zmienić obecny system, który jest arbitralny, nierozwojowy i skomplikowany - zapowiedział Jarosław Kaczyński na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Przedstawił tam PiS-owski projekt uproszczenia PIT, CIT i VAT.
- Przyjmujemy punkt widzenia klasy średniej, a także tych milionów Polaków, którzy do klasy średniej aspirują. Zauważamy rzeczy oczywiste. Mamy w sferze podatków, zwłaszcza CIT, PIT i VAT gigantyczne zamieszanie. - powiedział Kaczyński w Krynicy.

- Zamieszanie wynika z tego, że przepisy są 200-krotnie zmieniane, jest 200 tysięcy interpretacji i przybywa ich ok. 30 tysięcy rocznie. To oznacza, że mamy do czynienia z sytuacją, kiedy podatki nakładane są arbitralnie - mówił Kaczyński. Dlatego PiS chce uprościć podatki tak, aby były "ustawami rządzącymi".

Kaczyński zapowiedział też zniesienie ogromnej ilości przepisów wykonawczych. - Obywatel będzie skonfrontowany z pojedynczymi ustawami, a nie "bibliotekami ustaw" - powiedział. Szef PiS zaprezentował też zgromadzonym w Krynicy nowe formularze PIT i VAT, jakie chce wprowadzić jego ugrupowanie.

- Chcemy przywrócić w Polsce gospodarność, która jest tak właściwa klasie średniej - powiedział na zakończenie wystąpienia Kaczyński.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Wybory 2011. Kaczyński: Przyjmujemy punkt widzenia klasy średniej, uprościmy podatki
Zaloguj się
 • tupozytywka

  Oceniono 2 razy 2

  Już raz majstrowali przy podatkach tak, że teraz PO musi łatać dziurę budżetową.

 • adalbert.13

  Oceniono 2 razy 2

  kaczor niech przyjmie punkt widzenia swoich kolegów z pracy (PP. Palikot i Kutz) i skończy wtrącać się w moje życie

 • prof-antoni

  Oceniono 1 raz 1

  kadry pisu zalosne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX