Wybory 2011. Minimalna różnica między PO a PiS - Homo Homini [SONDAŻ]

PO i PiS idą do wyborów z prawie takim samym poparciem, wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia. Okazało się, że 31 proc. respondentów chce głosować na PO, a na PiS niewiele mniej - 29 proc.


Instytut Badania Opinii Homo Homini zapytał w sobotę o preferencje wyborcze reprezentatywną grupę tysiąca stu osób.

Marcin Duma zwrócił uwagę, że Platforma traci ponad 3 pkt. proc., PiS zyskuje 4 pkt. proc. i w efekcie różnica między nimi maleje do zaledwie 2 pkt. proc. W ocenie prezesa Instytutu, to istotna zmiana w krótkim czasie, bo od 19 sierpnia.

Według tego sondażu, na SLD chce głosować 13,8 proc. respondentów, na - PSL 6,5 proc., a na Ruch Poparcia Palikota - nieco ponad 4 proc.

Palikot jedną nogą w Sejmie

To znaczy, że lewica i ludowcy mają dosyć stabilne notowania, natomiast wyraźnie w górę idzie Ruch Palikota, zauważył Marcin Duma. - W tym przypadku poparcie wzrosło o 3 pkt. proc. w ciągu trzech tygodni. Ruch Palikota wydaje się iść po mandaty w Sejmie - ocenił prezes Homo Homini.

Frekwencja prawdopodobnie nie będzie wysoka: pójście do urn wyborczych deklaruje prawie 49 proc. wyborców. Duma przypomniał, że takie deklaracje z reguły wyraźnie odbiegają na korzyść od rzeczywistości. Niespełna 46 proc. respondentów już dziś wie, że nie pójdzie do wyborów.

W przekonaniu Dumy, sobotnie imprezy partyjne, w tym konwencje PO i SLD, nie zaburzyły wyników sondażu. Badanie przeprowadzono telefonicznie na reprezentatywnej dla ogółu Polaków grupie 1100 osób. Błąd oszacowania wynosi 3 proc., a poziom ufności 0,95.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (16)
Wybory 2011. Minimalna różnica między PO a PiS - Homo Homini [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • dr54

  Oceniono 3 razy 3

  Homo Homini to sondazownia propagandowa , ktora jst na uslugach Pisu , zaniza stale slupki procentowe wszystkim partiom opozycyjnym do Pisu , to wiadomo od dawna .
  Dziwnym zbiegiem okolicznosci Kaczynski mowil niedawno o 2% -ach przewagi i o dziwo jak na zawolanie od razu znalazl potwierdzenie swoich wyimaginowanych liczb w sondazu Homo Homini .
  To daje do myslenia , jak sprawnie dziala propaganda sukcesu !

 • siarymon

  Oceniono 2 razy 2

  @brenda11b
  masz rację

 • siarymon

  Oceniono 2 razy 2

  mam w dupie te wasze sądaże ja wiem na kogo będę głosować

 • brenda11b

  Oceniono 2 razy 2

  @qwert-4
  masz rację w sondażu sprzed 4 dni PO 35, PIS 22, homo homini zawsze zawyżają pisowi a PO dają niży procent. Homo to sondażownia pis

 • qwert-4

  Oceniono 2 razy 2

  ta sondazownia zawsze przedstawia mylne sondaze , Polacy to nie wariaci , ci skupieni sa w pisie i niech oni popieraja kaczy rezim , na szczescie jest ich zbyt malo

 • anakonda22

  Oceniono 2 razy 2

  ..he he he..sondaże..HH wydzwania jedynie do moherowej swołoczy...........09.10.2011. Kolejnym Świętem Narodowym. Dzień w którym raz na zawsze Polska wyzwoli się od Kaczego faszyzmu.....

 • halo_kotek

  Oceniono 1 raz 1

  najbardziej śmieszy mnie

  JAK KTOŚ SOBIE SAMEMU BIJE BRAWO

 • lol-antypopulista

  Oceniono 1 raz 1

  Firmy zajmujace sie sondarzami to banda lamerow, nierobow i nieudacznikow co to normalnej roboty nie potrafia zrobic. Statystkich na kolanie, bzdury w kazdym calu. Trzeba zapamietac ta firemke aby pozniej zrobic super nasmiewke z takiego wyniku. Do waszych pracownikow: jestescie wiekszymi nieudacznikami niz najgorsi politycy w tym kraju, nawet w kiblu pewnie nie potraficie sie dobrze podetrzec bo zastanawiacie sie co tu bzdurnego znow wymyslic. Zal poprostu zal

 • siarymon

  Oceniono 1 raz 1

  @brenda11b
  masz rację

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX