Wybory 2011. Zuzanna Kurtyka: "Nie startuję dla kariery". A program? "Smoleńsk..."

PRZEGLĄD PRASY. Zuzanna Kurtyka odpiera zarzuty w "Naszym Dzienniku", że startuje w wyborach do Senatu, aby zrobić karierę. Wdowa po prezesie IPN Januszu Kurtyce, który zginął w katastrofie smoleńskiej, mówi, że "robienie kariery" jest ostatnią rzecz, na jakiej jej zależało.
- Oddałabym każdą formę , jakiejkolwiek, żeby tylko móc wrócić do mojego życia sprzed 10 kwietnia - dodaje Zuzanna Kurtyka. Podkreśla, że rodziny osób, które zginęły pod Smoleńskiem pragną kontynuować dzieło życia i wartości, którymi żyli. - Stanowiliśmy i nadal stanowimy jedność do tego stopnia, że poczuliśmy obowiązek kontynuowania pracy mojego Męża, mimo że już nie żyje... To jest dla mnie wartość nieprzemijająca. I to przede wszystkim skłoniło mnie, aby wystartować w najbliższych wyborach - mówi wdowa po Januszu Kurtyce.

Zuzanna Kurtyka dodaje, że jeden z punktów jej programu wyborczego dotyczy kontynuacji problemu katastrofy i upamiętnienia ofiar. - Dla mnie jest to sprawa niesłychanie ważna - zarówno działanie na rzecz wyjaśnienia przyczyn i okoliczności katastrofy smoleńskiej, jak również wszelkie działania dążące do godnego upamiętnienia ofiar tragedii. Niezwykle istotne jest, aby kontynuować działalność publiczną tych, którzy zginęli w Smoleńsku - dokończyć rozpoczęte plany, krzewić idee, kontynuować dzieło. To jest dla mnie zobowiązanie najwyższej wagi. Najwyższej, bo wobec ludzi, którzy już nie żyją - mówi Zuzanna Kurtyka "Naszemu Dziennikowi".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
Wybory 2011. Zuzanna Kurtyka: "Nie startuję dla kariery". A program? "Smoleńsk..."
Zaloguj się
 • majorek355

  Oceniono 6 razy 6

  Fałsz, obłuda i hypokryzja oto podstawowe cechy charakterów małżństwa Kurtyków. Fałszywe oskarżenia i pomówienia swojego przeciwnika w drodze do IPN, rzucanie oszczerstw i nieprawd, to metoda osiągnięcia sołka. A ta cwaniara, udając cierpiętnicę wygrzebuje trupy dla zaistnienia. I szlag mnie trafia,gdy pomyślę, że będzie się obijać po senacie za moje pieniądze.

 • anesta

  Oceniono 6 razy 6

  Hmm "wrócić do życia sprzed 10 kwietnia"? Czyli po prostu rozwieść się tak, by zdradzajacemu męzowi dokopać, by został z niczym :) Pani Kurtyka, może Pani ma krotką pamięć a głowie slowa J. Kurskiego "ciemny lud wszystko kupi", ale nie wszyscy, tak jak Pani, cierpią na "pomroczność jasną". A ex-flama męża fatycznie jest związana z agentem Tomkiem - ta to ma parcie na szkło i sławę. Z ciekawością przyglądać się będę jej "karierze". Ale to dziwne, bo żadne atrakcyje wizualnie z niej stworzenie. Ale moja babcia mawiała o takich: "cała nadzieja w tym, że ma dobry charakter".

 • adalbert.13

  Oceniono 6 razy 6

  jeżeli nie kariera to może chociaż zemsta na byłej flamie-wdowie, można rozbić układ - akurat związana jest
  z eks- Tomkiem

 • bezspokoju

  Oceniono 5 razy 5

  Powiedziała wyraźnie, że nie dla kariery, chce kontynuować dzieło swojego męża. Czy to dzieło wykwitło podłymi i nieuzasadnionymi pomówieniami pod adresem Pana Przewoźnika ? Pani Kurtyka chce kontynuować coś, gdzie u podstaw leży podłość, brak skrupułów i elementarnych zasad przyzwoitości ? Czy szacowna Pani nie wie, w jaki sposób jej "nieodżałowany" mąż zdobył stanowisko ?... Strach pomyśleć, że Pani Wdowa będzie robiła to samo i przy użyciu tych samych metod.

 • zelalem

  Oceniono 5 razy 5

  Idę do Senatu, aby na koszt państwa załatwić nagrobek mężowi!

 • adalbert.13

  Oceniono 5 razy 5

  @nettan4
  skandal?? To dopiero magiel i przygrywka do tego co szykuje kaczor zatrudniając w sejmie gości z "firmy".
  Wide wyczyny gapy-wąsika "ściganego" rok przez policję za kradzież paliwa - bo jak to nazwać?
  Za fajki zapłacił a o paliwie zapomniał! Kaczor szykuje nam takie działania operacyjne, że klan Gosiewskich u żłobu o pesia.

 • dr54

  Oceniono 5 razy 5

  @anesta
  Bardz trafna analiza !
  Ta Pani nie wyciagnela wlasciwych wnioskow po decyzji do jakiej doprowadzili Krakowianie o naglej zmianie pochowku jej meza .
  Skrzetnie ukrywane podwojne zycie jej lustrzanego meza stalo sie ogolnie znana " tajemnica Poliszynela "
  Nie dotarlo do niej , ze jest tylko i wylacznie upokorzona i zdradzona zona .
  Sprytnie wykorzystala smierc meza do skandalicznej dzialalnosci publicznej ( Stowarzyszenie Smolensk 2011 ) a teraz na trumnie nielojalnego meza chce wjechac do Senatu .
  Naturalnie nie robi tego dla kariery , ale kto w te wierudne klamstwa uwierzy ????????

 • nettan4

  Oceniono 5 razy 5

  @adalbert.13
  Dokladnie , to jest juz skandal co sie dzieje po tej katastrofie smolenskiej.

 • romp

  Oceniono 4 razy 4

  pytania
  1.kto był najwyższym zwierzchnikiem sił zbrojnych w latach 2005-20010?
  2.kogo podano do dymiosji po katastrofie kasy?kto na to nie pozwolił?
  tusk?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX