Wybory 2011. PiS niespodziewanie wygrywa wśród młodych [SONDAŻ]

Prawo i Sprawiedliwość niespodziewanie wygrywa wśród młodych - wynika z najnowszego sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24. Biorąc pod uwagę wszystkich głosujących prowadzi Platforma Obywatelska przed PiS, obie partie straciły po kilka punktów procentowych, notując odpowiednio 35 proc. (- 3) oraz 29 proc (-1).
W grupie wiekowej od 18 do 24 lat PiS może na dziś, według sondażu, liczyć na 29 proc. głosów, a Platforma na 27. Następne w kolejności są PSL - 12 proc. i SLD - 10 proc. Młodzi widzą w Sejmie także Ruch Poparcia Palikota, na którego głosowałoby 7 proc.PiS wygrywa też na wsi. Partia Jarosława Kaczyńskiego wśród sondowanych zebrała 31 proc., dystansując PO o pięć punktów procentowych. Dalej są PSL - 12 proc. oraz SLD - 10 proc. Palikot zebrał 5 proc. głosów.

W innych kategoriach zdecydowanie prowadzi PO. W miastach powyżej pół miliona mieszkańców, Platforma według sondażu, zdobyła 42 proc., PiS - 29 proc, a SLD - 14 proc. Wśród osób z wyższym wykształceniem PO notuje 44 proc., PiS 26 proc., SLD 10 proc., Palikot 5 proc. osoby starsze (powyżej 60 lat) postawiłyby na PO - 37 proc., a w dalszej kolejności na PiS - 30 proc., SLD - 11 proc., PSL - 6 proc.

Biorąc pod uwagę wszystkich głosujących, na PO głosowałoby 35 proc., o 3 punkty procentowe niej niż przed tygodniem. Mniej straciło PiS, tylko jeden procent, i ma obecnie 29 proc. poparcia. Tyle samo (10 proc.) ma na koncie SLD, z 4 do 7 proc. wzrosło poparcie dla PSL.

Do Sejmu nie weszłyby Ruch Palikota (4 proc.), Kongres Nowej Prawicy (3 proc.) i PJN (2 proc.). Szacowana frekwencja wyniosłaby 47 proc. Badanie przeprowadzono telefonicznie na reprezentatywnej grupie tysiąca dorosłych Polaków. Badanie wykonano po konwencjach SLD i PO.

Co sądzisz o wynikach sondażu?. Pisz na naszym profilu wyborczym >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (31)
Wybory 2011. PiS niespodziewanie wygrywa wśród młodych [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • chris2010

  Oceniono 10 razy 10

  Niesamowite-a jednak indoktrynacja kościelna od żłobka robi swoje, niesamowite. Bo albo ktoś tu kłamie albo mamy młode pokolenie chcące się cofnąć 100 lat wstecz.To chyba fenomen na skalę światową!!!

 • nastasjafili

  Oceniono 8 razy 8

  he he , no daj buzi dziadzi Jarusiowi

 • klara551

  Oceniono 7 razy 7

  Nie chwalcie PiSowcy dnia przed zachodem słońca,bo do wyborów jeszcze trochę czasu. Bezzębny stary kot ma być wzorcem dla młodych? A których?

 • kolega77

  Oceniono 7 razy 7

  A kto zabrał. Prezesowi protezę, No przecież nie żona?

 • romp

  Oceniono 6 razy 6

  kazde pokolenie musi dostać po tyłku ,żeby się przekonac jak to jest
  potem zapomina i znów dostaje
  i tak przez wieki

 • zelalem

  Oceniono 6 razy 6

  No, nie ma się co dziwić!
  Kiedy Jaruś rządził, ci młodzi jeszcze w pieluchy walili.
  Nie pamiętają, jaka to przyjemność z preziem na czele!

 • ludwik.filip

  Oceniono 5 razy 5

  STARY OBLESNY MLASKAC!!!!

 • lol-antypopulista

  Oceniono 5 razy 5

  w zyciu nie uwieze w pseudo sondaze, to ze kilku latwych na populizm malolatow sie nabiera nie znaczy ze juz wszyscy glosuja na faszyste jarkacza. Oni poprostu nie pamietaja jak dzialal hitler i jakie byly poczatki zniszczenia niemiec. Zdechlak niedoszly jarkacz kafelkowy nawilzacz wawelu co nawet brata tam nie odwiedza jeszcze wam pokaze.

 • limanowa2009

  Oceniono 5 razy 5

  jedyne wytłumaczenie to bunt, bunt przeciwko nic nie robieniu.
  Rząd zrobił co mógł, faktycznie poradził sobie z kryzysem,. Ale zaniedbał i dalej zaniedbuje takie "drobiazgi" które widac na co dzień i bardzo denerwują ludzi.
  Jeżeli PISiory wrócą do władzy to będzie bój ich ostatni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX