Palikot jedną nogą w Sejmie. 'Niech premier traktuje nas poważnie'

Według najnowszego sondażu wyborczego SMG/KRC Ruch Poparcia Janusza Palikota ma spore szanse być piątą partią w Sejmie. To już drugi sondaż, w którym Palikot zdobył 4 proc. poparcia wszystkich głosujących.
Jeszcze niedawno sondaże wyborcze nie dawały szans Ruchowi Poparcia Janusza Palikota. Miesiąc temu tylko ok. 1 proc. badanych był gotowy na niego zagłosować. Teraz okazuje się, że Palikot ma szanse przekroczyć próg wyborczy.

7 proc. młodych popiera Palikota

Zgodnie z najnowszym sondażem wśród osób od 18 do 24 lat Janusza Palikota popiera aż 7 procent. Ruch popiera 5 proc. osób z wyższym wykształceniem i tyle samo osób mieszkających na wsi. Biorąc pod uwagę wszystkich głosujących Palikot uzyskałby tylko 4 proc., więc jego Ruch nie dałby rady dostać się do Sejmu. Sondaż został przeprowadzony przez MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24.Również w przeprowadzonym w weekend sondażu Instytutu Badania Opinii Homo Homini gotowość do głosowania na Palikota zadeklarowało nieco ponad 4 proc. badanych.

Odnosząc się do swojego rosnącego gwałtownie poparcia, Ruch Palikota domaga się debaty swojego lidera z premierem, twierdząc, że jest "piątą, albo nawet czwartą polityczną siłą w tym kraju ".

Co sądzisz o wynikach sondażu?. Pisz na naszym profilu wyborczym >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (7)
Palikot jedną nogą w Sejmie. 'Niech premier traktuje nas poważnie'
Zaloguj się
 • atleista

  Oceniono 1 raz 1

  Palikot traci możliwość uzyskania lepszego poparcia na własne życzenie. Większą wagę przykłada do promowania siebie i atakowania swoich "przeciwników" politycznych, niż do zaprezentowania swoich kandydatów i wyrazistego, ale zrozumiałego programu. Sama postać charyzmatycznego przywódcy i ciekawe, choć nie zawsze do końca przekonywujące poglądy, to chyba za mało. A jest o co powalczyć - elektorat miotający się między mdłą Platformą i byle jakim SLD jest dość spory. Jeśli Palikot nie postara się bardziej, to poparcie rozmyje się między te dwie partie. A czasu to zbyt dużo mu nie zostało.

 • bonobono

  Oceniono 1 raz 1

  Palikot jak nic wejdzie do parlamentu. Trzymam za niego kciuki.

 • yerry46

  Oceniono 5 razy 1

  Ruch Palikota w Sejmie?. Jak najbardziej TAK!

 • baj62

  0

  Dajmy szansę Palikotowi,tamci już byli.Ja głosuję na Palikota.Ale jak mnie zawiedzie to...................

 • bondnaemeryturze

  Oceniono 2 razy 0

  @utracjusz79
  nie będziesz sam :)

 • utracjusz79

  Oceniono 2 razy 0

  a ja nie podziekuje i zaglosuje.

 • kuchel

  Oceniono 4 razy 0

  Jego antyklerykalizm jest niezwykle cenny (choc w Polsce bez szans), ale lansowanie Urbana czy Jaruzelskiego to juz totalna glupota! Wiec temu Panu chyba jednak podziekuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX