Wybory 2011. Kandydaci do Sejmu: okręg nr 30 - Rybnik

Na okręg składają się miasta Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory oraz powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski. Liczba mandatów - 9.
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

1Piecha Bolesław Grzegorz lekarz medycyny, Rybnik, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
2Kloc Izabela Helena ekspert ds. funduszy europejskich, Kobiór, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
3Janik Grzegorz Piotr nauczyciel, Rybnik, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
4Drosio Marian nauczyciel, Wodzisław Śląski, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
5Sobierajski Czesław Stanisław przedsiębiorca, Rybnik, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
6Matusiak Grzegorz inżynier energetyk, Jastrzębie-Zdrój, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
7Lenart Małgorzata położna, Racibórz, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
8Wawrzyczek Daniel Emilian prawnik, Żory, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
9Krasowska-Salamon Izabella Barbara lekarz medycyny, Czerwionka-Leszczyny, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
10Glenc Teresa nauczyciel, Gorzyczki gmina Gorzyce, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
11Gruszka Ewa Agnieszka specjalista ds. stosunków międzynarodowych, Mikołów, nie należy do partii politycznej
12Chmielewski Mariusz inżynier górnik, Jastrzębie-Zdrój, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
13Marciniak Zbigniew Józef technik elektroradiolog, Racibórz, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
14Raiwa Monika Katarzyna prawnik, Żory, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
15Woźnica Regina kosmetyczka, Rydułtowy, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
16Gerus Michał Adam technik informatyk, Rybnik, nie należy do partii politycznej
17Piksa Urszula Barbara pracownik administracji, Jastrzębie-Zdrój, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
18Witt Michał Paweł inżynier, Turze gm. Kużnia Raciborska, nie należy do partii politycznej


Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza

1Gawęda Adam inż. górnictwa i geologii, Syrynia gmina Lubomia, członek partii Polska Jest Najważniejsza
2Michałowski Artur Elicjusz inżynier energetyk, Jastrzębie-Zdrój, członek partii Polska Jest Najważniejsza
3Łużniak Karol Antoni technik chłodnik energetyk, Świerklany, nie należy do partii politycznej
4Klima Piotr Paweł farmaceuta, Racibórz, członek partii Polska Jest Najważniejsza
5Ciemięga Marian Jan trener sportów siłowych, Żory, nie należy do partii politycznej
6Gruszka Marek Aleksander adwokat, Racibórz, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
7Wachtarczyk Urszula Salomea artysta-twórca, Gorzyce, nie należy do partii politycznej
8Sulewski Michał Piotr nauczyciel, Rybnik, nie należy do partii politycznej
9Salomon Ewa Agnieszka prawnik, Kraków, nie należy do partii politycznej
10Gadomski Adam inżynier budownictwa, Rybnik, nie należy do partii politycznej
11Kiedrowska Romana technik budowlany, Racibórz, nie należy do partii politycznej
12Płachecki Ireneusz ekonomista, Jastrzębie-Zdrój, nie należy do partii politycznej
13Lechowicz Alicja Elżbieta studentka pedgagogiki, Racibórz, członek partii Polska Jest Najważniejsza
14Faryna Agnieszka Joanna inżynier zarządzania i produkcji, Żory, nie należy do partii politycznej
15Groborz Józef monter wewnętrznych instalacji budowlanych, Żory, nie należy do partii politycznej
16Chrószcz Dorota Bogusława ekonomistka, Wodzisław Śląski, nie należy do partii politycznej


Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej

1Motowidło Tadeusz mechanik, Jastrzębie - Zdrój, członek partii SLD
2Ogórek Magdalena Agnieszka nauczyciel akademicki, Warszawa, nie należy do partii politycznej
3Jarosz Marian Franciszek prawnik, Jastrzębie - Zdrój, członek partii SLD
4Pierchała Irena Bronisława nauczyciel, Rydułtowy, członek partii SLD
5Graś Grażyna Bogusława referent, Rybnik, członek partii SLD
6Krzak Zdzisław elektromechanik, Żory, członek partii SLD
7Pruszkowska Barbara pielęgniarka, Rybnik, nie należy do partii politycznej
8Pająk Kornel Piotr przedsiębiorca, Rybnik, członek partii SLD
9Kaszubski Ryszard lekarz medycyny, Radlin, nie należy do partii politycznej
10Spyrczak Jolanta Zofia nauczyciel, Jastrzębie - Zdrój, członek partii SLD
11Szczepanek Przemysław Eugeniusz handlowiec, Rybnik, członek partii SLD
12Witala - Sługa Ilona Beata nauczyciel, Żory, członek partii SLD
13Dolata Joanna Anna technik budownictwa, Rybnik, członek partii SLD
14Wyleżych Adam Grzegorz inżynier jakości, Rybnik, nie należy do partii politycznej
15Sulikowska Irena Zofia referent, Jastrzębie - Zdrój, członek partii SLD
16Dąbkowski Stefan Andrzej pracownik administracji, Rybnik, członek partii SLD
17Wojtach Zuzanna pracownik administracyjny, Jastrzębie - Zdrój, nie należy do partii politycznej
18Mazur Krzysztof nauczyciel akadamicki, Żory, członek partii SLD


Komitet Wyborczy Ruch Palikota

1Chmielowski Piotr Sylwester inżynier mechanik, Katowice, członek partii Ruch Palikota
2Skóra Eugeniusz Jerzy inżynier zootechnik, Racibórz, członek partii Ruch Palikota
3Maszewska Lucyna Magdalena przedsiębiorca, Żory, członek partii Ruch Palikota
4Morcińska Izabela Maria higienistka stomatologiczna, Łaziska Górne, członek partii Ruch Palikota
5Bielewicz Krzysztof Aleksander inżynier elektro-energetyk, Tychy, członek partii RACJA Polskiej Lewicy
6Kasza Jerzy Henryk pracownik administracyjny, Rydułtowy, członek partii Ruch Palikota
7Kaczmarczyk Mateusz Piotr przedsiębiorca, Rybnik, nie należy do partii politycznej
8Burzak Katarzyna Anna technik farmaceutyczny, Katowice, popierana przez partię RACJA Polskiej Lewicy
9Krzykała Barbara Anna grafik komputerowy, Racibórz, nie należy do partii politycznej
10Kruk Tadeusz inżynier elektronik, Katowice, nie należy do partii politycznej
11Barańska - Kawałek Aleksandra Maria doradca bankowy, Katowice, członek partii Ruch Palikota
12Golian Bożena elektromechanik, Żory, członek partii Ruch Palikota
13Jurczyk Krystyna sprzedawca, Żory, członek partii Ruch Palikota
14Sokołowski Łukasz Stanisław geograf kształtowania i ochrony środowiska, Rybnik, członek partii Ruch Palikota


Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

1Karasek Bronisław inżynier transportu, Gołkowice gmina Godów, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
2Szereda Piotr Tomasz górnik, Jastrzębie-Zdrój, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
3Zielonka Magdalena Beata spedytor, Racibórz, nie należy do partii politycznej
4Kuczera Krystyna Irena inżynier rolnictwa, Syrynia gmina Lubomia, nie należy do partii politycznej
5Gąsiorczyk Alojzy Stanisław lekarz weterynarii, Mysłowice, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
6Sobala Tadeusz Stanisław piekarz, Wodzisław Śląski, nie należy do partii politycznej
7Kwade Danuta Bożena pielęgniarka, Świerklany, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
8Zaborowska Elżbieta Maria inżynier rolnik, Kobyla gmina Kornowac, nie należy do partii politycznej
9Kretek Gerard Franciszek inżynier transportu kolejowego, Roszków gmina Krzyżanowice, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
10Damaszk Krystyna inżynier zootechnik, Rybnik, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
11Gizdoń Jan Stanisław inżynier ekonomiki rolnictwa, Łaziska Górne, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
12Kopeć Jerzy Stefan rolnik, Wyry, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
13Fajkus Roman Alojzy inżynier górnik, Rybnik, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
14Zajączkowska Ewa Justyna księgowa, Mikołów, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
15Gwoździk Małgorzata ekonomista, Wodzisław Śląski, nie należy do partii politycznej
16Guzy Aleksandra Karolina historyk, Czerwionka-Leszczyny, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
17Bober Wioletta Anna inżynier zootechnik, Wodzisław Śląski, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe


Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80

1Pruszkowski Tadeusz Antoni nauczyciel, Rybnik, członek partii Polska Partia Pracy - Sierpień 80
2Piechaczek Joanna Ewa nauczyciel, Rybnik, członek partii Polska Partia Pracy - Sierpień 80
3Sławek Andrzej Aleksander technik górnik, Racibórz, nie należy do partii politycznej
4Lubowicka Katarzyna Elżbieta socjolog, Rybnik, nie należy do partii politycznej
5Nelke Sebastian Franciszek mechanik, Radlin, nie należy do partii politycznej
6Przygoda Justyna krawcowa, Lyski, członek partii Polska Partia Pracy - Sierpień 80
7Dembowski Sławomir Piotr mechanik pojazdów samochodowych, Wodzisław Śląski, nie należy do partii politycznej
8Remiarz Małgorzata sekretarka, Rybnik, nie należy do partii politycznej
9Kąkol Zbigniew Grzegorz ślusarz, Rydułtowy, członek partii Polska Partia Pracy - Sierpień 80
10Skowrońska-Badura Aldona Jadwiga urzędnik, Rybnik, nie należy do partii politycznej
11Szulc Mateusz Jakub elektromonter, Żory, nie należy do partii politycznej
12Rotkegel Stefania Bożena krawcowa, Rybnik, nie należy do partii politycznej
13Wodniok Sabina Jadwiga technik-mechanik, Czerwionka-Leszczyny, nie należy do partii politycznej
14Kisiała Maria Inga sekretarka, Wodzisław Śląski, nie należy do partii politycznej
15Biernatek Patryk Arkadiusz górnik, Żory, nie należy do partii politycznej
16Szczygieł Patrycja Krystyna elektroenergetyk, Rybnik, nie należy do partii politycznej
17Niziołek Bronisława Teresa sprzedawca, Czerwionka-Leszczyny, nie należy do partii politycznej


Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

1Kluzik-Rostkowska Joanna Grażyna dziennikarka, Warszawa, nie należy do partii politycznej
2Krząkała Marek Grzegorz nauczyciel, Rybnik, członek partii Platforma Obywatelska RP
3Gadowski Krzysztof Jan inżynier transportu, Jastrzębie - Zdrój, członek partii Platforma Obywatelska RP
4Siedlaczek Henryk Piotr nauczyciel, Rudy gmina Kuźnia Raciborska, członek partii Platforma Obywatelska RP
5Bokuniewicz Aneta Sabina nauczyciel, Rybnik, członek partii Platforma Obywatelska RP
6Zawadzki Ryszard Józef nauczyciel, Pszów, członek partii Platforma Obywatelska RP
7Rybka Krzysztof Józef przedsiębiorca, Ornontowice, członek partii Platforma Obywatelska RP
8Kaczyńska Mirela Barbara sportowiec, Żory, nie należy do partii politycznej
9Zienc Piotr Robert pracownik samorządowy, Orzesze, członek partii Platforma Obywatelska RP
10Cyroń Witold Krzysztof pedagog, Rydułtowy, nie należy do partii politycznej
11Halfar Barbara prawnik, Racibórz, członek partii Platforma Obywatelska RP
12Bombik Łukasz Grzegorz doradca finansowy, Rybnik, członek partii Platforma Obywatelska RP
13Olszewska Ewa Barbara nauczyciel, Radlin, członek partii Platforma Obywatelska RP
14Bech Aleksander inżynier BHP, Rybnik, członek partii Platforma Obywatelska RP
15Fijołek Urszula inżynier budownictwa, Jastrzębie - Zdrój, nie należy do partii politycznej
16Krakowczyk - Piotrowska Monika Joanna ekonomistka, Rybnik, członek partii Platforma Obywatelska RP
17Piechula Stanisław Maksymilian farmaceuta, Mikołów, członek partii Platforma Obywatelska RP
18Konar Ilona Małgorzata student, Żory, nie należy do partii politycznej


Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusz Korwin-Mikke

1Kurpas Adam Jerzy geolog górniczy, Orzesze, członek partii Kongres Nowej Prawicy
2Nowak Michał Damian przedsiębiorca, Rydułtowy, członek partii Kongres Nowej Prawicy
3Cincio Anna Alicja ekonomista, Wodzisław Śląski, nie należy do partii politycznej
4Szecówka Magdalena Jadwiga studentka, Rybnik, członek partii Kongres Nowej Prawicy
5Krawczyk Iwona Maria przedsiębiorca, Żory, nie należy do partii politycznej
6Kempny Szymon Grzegorz student, Leśnica, nie należy do partii politycznej
7Gmerek Marcin Lucjan student, Czerwionka - Leszczyny, członek partii Kongres Nowej Prawicy
8Pacek Anna Edyta studentka, Świerzowa Polska gmina Chorkówka, nie należy do partii politycznej
9Pojda Krzysztof Grzegorz student, Jastrzębie - Zdrój, nie należy do partii politycznej


Komitet Wyborczy Prawica

1Frączek Ryszard Arkadiusz przedsiębiorca, Racibórz, członek partii Prawica Rzeczypospolitej
2Suski Michał Czesław specjalista ds. turystyki, Jastrzębie-Zdrój, nie należy do partii politycznej
3Sobczak Urszula Agnieszka emeryt, Pszów, nie należy do partii politycznej
4Caniboł Andrzej Franciszek energetyk, Gołkowice gm. Godów, członek partii Prawica Rzeczypospolitej
5Kaliciński Stanisław inżynier elektryk, Kietrz, członek partii Prawica Rzeczypospolitej
6Zając Gabriela nauczyciel, Żywiec, nie należy do partii politycznej
7Giero Patrycja Agnieszka ekonomistka, Cząstochowa, nie należy do partii politycznej
8Kowalewska Magdalena Maria student dziennikarstwa, Kotórz Mały gm.Turawa, nie należy do partii politycznej
9Łukasik Andrzej Stanisław elektronik, Orzesze, członek partii Unia Polityki Realnej
10Jaszczyszyn Dawid Krystian politolog, Racibórz, członek partii Prawica Rzeczypospolitej
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny