Wybory 2011. Kandydaci do Sejmu: okręg nr 21 Opole

Okręg wyborczy nr 21 składa się z województwa opolskiego. Liczba mandatów: 12.
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

1Żyżyński Jerzy nauczyciel akademicki, Warszawa, nie należy do partii politycznej
2Kłosowski Sławomir nauczyciel, Opole, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
3Ceglecka-Zielonka Teresa Zuzanna nauczyciel, Namysłów, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
4Chabraszewski Jan nauczyciel, Kadłub, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
5Porowska Violetta Teresa politolog, Opole, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
6Byczkowski Dariusz Paweł nauczyciel, Lubsza, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
7Tyma Zenon Andrzej ekonomista, Nysa, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
8Jaki Patryk Tomasz politolog, Opole, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
9Zakrzewska Agnieszka nauczyciel, Stare Siołkowice, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
10Smagoń Janusz Marek mechanik, Nysa, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
11Pokorska-Młodzińska Olga inżynier środowiska, Kędzierzyn-Koźle, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
12Wrębiak Jerzy Piotr nauczyciel, Brzeg, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
13Czochara Katarzyna Beata nauczyciel, Moszczanka, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
14Bortnik Wacław lekarz weterynarii, Łowkowice, nie należy do partii politycznej
15Zug Henryk Józef nauczyciel, Borki Wielkie, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
16Gibas Teresa Jadwiga inżynier mechanik, Kobylice, nie należy do partii politycznej
17Hubicki Grzegorz Józef rolnik, Jakubowice, nie należy do partii politycznej
18Wróbel Teresa nauczyciel, Kluczbork, nie należy do partii politycznej
19Osijewska Zofia Cecylia nauczyciel, Gracze, nie należy do partii politycznej
20Morawski Bartłomiej Tomasz nauczyciel, Krapkowice, nie należy do partii politycznej
21Kubis Katarzyna nauczyciel, Suchodaniec, nie należy do partii politycznej
22Hajduga Jerzy Marek politolog, Głuchołazy, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
23Dziaduś Przemysław Piotr architekt, Nysa, nie należy do partii politycznej
24Naszkiewicz Jerzy Kazimierz nauczyciel, Głubczyce, nie należy do partii politycznej


Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza

1Ociepa Marcin Michał nauczyciel akademicki, Opole, członek partii Polska Jest Najważniejsza
2Adamska-Wedler Elżbieta Donata pedagog, Suchy Bór, członek partii Polska Jest Najważniejsza
3Syrek-Macierzyńska Estera Maria prawnik, Opole, członek partii Polska Jest Najważniejsza
4Kielska Elżbieta nauczyciel, Baborów, członek partii Polska Jest Najważniejsza
5Roszkowiak Jerzy Marian urzędnik, Krapkowice, nie należy do partii politycznej
6Grabisz Klaudiusz Sebastian nauczyciel, Opole, członek partii Polska Jest Najważniejsza
7Buczek Mariusz technik mechanik, Wołczyn, nie należy do partii politycznej
8Głogiewicz Tadeusz technik mechanik, Nowa Cerekwia, członek partii Polska Jest Najważniejsza
9Lotko Marcjanna Barbara lekarz, Opole, nie należy do partii politycznej
10Plicko Krystian Walerian ekonomista, Wasiłowice, nie należy do partii politycznej
11Stańczak Eligiusz Bogdan nauczyciel, Strzelce Opolskie, nie należy do partii politycznej
12Krzewicki Wiktor Władysław historyk, Brzeg, nie należy do partii politycznej
13Religa Jan Andrzej inżynier chemik, Kędzierzyn-Koźle, nie należy do partii politycznej
14Wrzosek Małgorzata przedsiębiorca, Dąbrówka Dolna, nie należy do partii politycznej
15Dworak Mirosław Mieczysław przedsiębiorca, Jaśkowice, nie należy do partii politycznej
16Samborski Marek Stanisław nauczyciel, Opole, członek partii Polska Jest Najważniejsza
17Zwolak Grzegorz Krzysztof technik żywienia, Opole, członek partii Polska Jest Najważniejsza
18Pękalska Ilona Dorota nauczyciel, Krapkowice, nie należy do partii politycznej
19Dworniczak Magdalena Jolanta informatyk, Kluczbork, nie należy do partii politycznej
20Szydełko Jan inżynier budownictwa, Opole, nie należy do partii politycznej
21Czarny-Łyszczek Beata Iwona ekonomista, Opole, członek partii Polska Jest Najważniejsza
22Musiał Rafał Paweł historyk, Kluczbork, członek partii Polska Jest Najważniejsza
23Mendel Alicja Danuta psycholog, Jemielnica, nie należy do partii politycznej
24Bortniczuk Kamil przedsiębiorca, Głuchołazy, członek partii Polska Jest Najważniejsza


Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej

1Garbowski Tomasz Robert historyk, Opole, członek partii SLD
2Mazur Andrzej Michał lekarz, Kędzierzyn-Koźle, członek partii SLD
3Klepacz Apolonia Weronika nauczyciel akademicki, Masów, członek partii SLD
4Nowak Kryspin nauczyciel, Gorzów Śląski, członek partii SLD
5Rutkowska Elżbieta Jadwiga chemik, Warszawa, członek partii SLD
6Woźniak Piotr Jan ekonomista, Otmuchów, członek partii SLD
7Rurynkiewicz Ewa ekonomista, Strzelce Opolskie, popierana przez partię SLD
8Bilik Lucjusz Wiktor nauczyciel, Czarnowąsy, członek partii SLD
9Wilk Krystyna Czesława emeryt, Lewin Brzeski, członek partii SLD
10Bażyński Jan Hilary nauczyciel, Głubczyce, członek partii SLD
11Pawliszyn Danuta nauczyciel, Niwki, popierana przez partię SLD
12Bukowiński Józef Stanisław prawnik, Zdzieszowice, członek partii SLD
13Janik Janina nauczyciel, Jędrzychów, popierana przez partię SLD
14Gradzik Sławomir Piotr ekonomista, Namysłów, członek partii SLD
15Capała-Pietrzak Lidia Kazimiera urzędnik administracji sądowej, Olesno, popierana przez partię SLD
16Sokołowski Roman ekonomista, Prudnik, popierany przez partię SLD
17Mełech Małgorzata nauczyciel, Równe, popierana przez partię SLD
18Pawlicki Jacek Maciej pedagog, Kluczbork, popierany przez partię SLD
19Dąbrowska Renata Dorota nauczyciel, Domaradzka Kuźnia, popierana przez partię SLD
20Martyna Zdzisław politolog, Korfantów, popierany przez partię SLD
21Saczko-Bomba Barbara Urszula nauczyciel, Kędzierzyn-Koźle, członek partii SLD
22Wyczałkowski Bogdan Andrzej ekonomista, Paczków, członek partii SLD
23Śliwak Magda Maria technik masażysta, Gierszowice, członek partii SLD
24Mankiewicz Grzegorz Bogdan ekonomista, Kędzierzyn-Koźle, członek partii SLD


Komitet Wyborczy Ruch Palikota

1Kępiński Adam Krzysztof przedsiębiorca, Ozimek, członek partii Ruch Palikota
2Peikert Judyta Elżbieta bez zawodu, Luboszyce, członek partii Ruch Palikota
3Duda Jan ekonomista, Niemodlin, członek partii Ruch Palikota
4Mykicka Ludmiła Bronisława przedsiębiorca, Kluczbork, członek partii Ruch Palikota
5Grygiel Tomasz ekonomista, Suchy Bór, członek partii Ruch Palikota
6Zając Janusz Krzysztof magazynier-logistyk, Radoszowice, członek partii Ruch Palikota
7Gibas Grzegorz Paweł informatyk, Łubniany, nie należy do partii politycznej
8Rewucka Grażyna Ewa krawcowa, Opole, członek partii Ruch Palikota
9Boguszewski Marcin Andrzej grafik komputerowy, Prudnik, nie należy do partii politycznej
10Szeremet Kamil analityk finansowy, Brzeg, członek partii Ruch Palikota
11Rychlewska Halina Felicja handlowiec, Opole, członek partii Ruch Palikota
12Biskup Teresa rolnik, Kluczbork, członek partii Ruch Palikota
13Olejnik Krzysztof Joachim lakiernik, Chróścice, nie należy do partii politycznej
14Flaszyński Krzysztof instruktor nauki jazdy, Kędzierzyn-Koźle, członek partii Ruch Palikota
15Korzeniowska Agnieszka przedsiębiorca, Bąków, członek partii Ruch Palikota
16Galus Justyna Aleksandra ekonomista, Opole, nie należy do partii politycznej
17Klimek Andrea Wirginia sprzedawca, Chróścice, nie należy do partii politycznej
18Bagińska Justyna Krzysztofa przedsiębiorca, Kluczbork, członek partii Ruch Palikota
19Fiebich Lucyna pielęgniarka, Suszkowice, nie należy do partii politycznej
20Świerc Justyna Anna bez zawodu, Luboszyce, członek partii Ruch Palikota
21Jung Grzegorz Robert prawnik, Nysa, członek partii Ruch Palikota
22Bagińska Paulina Malwina bez zawodu, Kluczbork, członek partii Ruch Palikota


Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

1Rakoczy Stanisław parlamentarzysta, Kluczbork, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
2Karol Teresa Maria przedstawiciel władzy samorządowej, Paczków, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
3Kuchczyński Krzysztof Andrzej przedstawiciel władzy samorządowej, Namysłów, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
4Konopka Antoni Jacek przedstawiciel władzy samorządowej, Sękowice, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
5Jażdż-Zaleska Renata Maria przedstawiciel władzy samorządowej, Siemysłów-Wygoda, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
6Polak Antoni Józef przedsiębiorca, Praszka, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
7Sawicki Grzegorz Adam przedstawiciel władzy samorządowej, Suchy Bór, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
8Butra Andrzej Zbigniew wyższy urzędnik administracji państwowej, Trzebiszyn, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
9Pulit Andrzej przedstawiciel władzy samorządowej, Lipki, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
10Pyziak Kazimierz inżynier rolnik, Głubczyce, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
11Krzesiński Jan wyższy urzędnik administracji państwowej, Niemodlin, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
12Zając Barbara przedstawiciel władzy samorządowej, Pokój, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
13Jastrzembski Antoni Piotr wyższy urzędnik administracji państwowej, Kędzierzyn-Koźle, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
14Prorok Genowefa Katarzyna nauczyciel, Brzeg, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
15Baran Alina Maria przedstawiciel władzy samorządowej, Skoroszyce, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
16Kik-Szewczyk Izabela Maria wyższy urzędnik administracji państwowej, Nysa, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
17Koncewicz Dorota nauczyciel, Grabin, nie należy do partii politycznej
18Salamon Jan Zbigniew wyższy urzędnik administracji państwowej, Prudnik, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
19Martwicka Krystyna Katarzyna inżynier rolnik, Krapkowice, nie należy do partii politycznej
20Szachowicz Mariola Magdalena wyższy urzędnik administracji samorządowej, Lasowice Wielkie, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
21Hankus Mirosław specjalista mechanik maszyn i urządzeń, Zdzieszowice, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
22Kukuczka Piotr Paweł przedsiębiorca, Wiechowice, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
23Grüner Ryszard przedstawiciel władzy samorządowej, Byczyna, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe
24Kowalczyk Jarosław Paweł wyższy urzędnik administracji państwowej, Skarbiszów, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe


Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80

1Jankowska Joanna technik ekonomista, Niemysłowice, członek partii Polska Partia Pracy - Sierpień 80
2Hurek Tomasz Rafał mechanik samochodowy, Staniszcze Małe, członek partii Polska Partia Pracy - Sierpień 80
3Hasiak Kamila Monika technik administracji, Nysa, członek partii Polska Partia Pracy - Sierpień 80
4Skibiński Mirosław Krzysztof specjalista marketingu i zarządzania, Opole, nie należy do partii politycznej
5Barcik Jagoda Kornelia sprzedawca, Głogówek, członek partii Polska Partia Pracy - Sierpień 80
6Jakubczyk Bartosz Franciszek urzędnik państwowy, Ozimek, nie należy do partii politycznej
7Jasińska-Wieczorek Barbara Anna technik handlowiec, Kędzierzyn-Koźle, nie należy do partii politycznej
8Sacha Tomasz Damian specjalista zarządzania innowacjami, Biała, nie należy do partii politycznej
9Droś Irena Józefa ekonomista, Boroszów, nie należy do partii politycznej
10Zaworski Przemysław Marek socjolog, Prudnik, nie należy do partii politycznej
11Kiernicka Karolina Anna sekretarka, Szybowice, nie należy do partii politycznej
12Gurgul Grzegorz Marek bankowiec, Opole, członek partii Polska Partia Pracy - Sierpień 80
13Thron Maria Władysława sprzedawca, Prudnik, nie należy do partii politycznej
14Tokarski Mariusz Stanisław nauczyciel, Biała, nie należy do partii politycznej
15Ucher Irena Urszula pedagog, Adamowice, członek partii Polska Partia Pracy - Sierpień 80
16Czekański Kornel Piotr cukiernik, Szybowice, nie należy do partii politycznej
17Grzegorzewicz Joanna Ewa krawiec, Prudnik, nie należy do partii politycznej
18Hurek Adam Michał monter elektryk, Antoniów, nie należy do partii politycznej
19Kąkol Weronika nauczyciel, Rydułtowy, nie należy do partii politycznej
20Thron Damian Józef monter maszyn i urządzeń, Prudnik, nie należy do partii politycznej
21Kopytek Maria Barbara krawcowa, Rybnik, nie należy do partii politycznej
22Przygoda Sebastian Piotr piekarz, Lyski, członek partii Polska Partia Pracy - Sierpień 80
23Franosz Brygida Urszula cukiernik, Babice, nie należy do partii politycznej
24Kulczycki Tadeusz technik mechanik, Prudnik, nie należy do partii politycznej


Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

1Korzeniowski Leszek Sylwester parlamentarzysta, Praszka, członek partii Platforma Obywatelska RP
2Okrągły Janina Władysława lekarz medycyny, Prudnik, członek partii Platforma Obywatelska RP
3Jarmuziewicz Tadeusz parlamentarzysta, Opole, członek partii Platforma Obywatelska RP
4Buła Andrzej parlamentarzysta, Kluczbork, członek partii Platforma Obywatelska RP
5Płoszaj Leonarda wyższy urzędnik samorządowy, Ozimek, członek partii Platforma Obywatelska RP
6Kolenda-Łabuś Brygida prawnik, Kędzierzyn-Koźle, nie należy do partii politycznej
7Krupa Adam parlamentarzysta, Głubczyce, członek partii Platforma Obywatelska RP
8Miller Rajmund Tadeusz lekarz medycyny, Nysa, członek partii Platforma Obywatelska RP
9Gwozdecki Krzysztof urzędnik państwowy, Brzeg, członek partii Platforma Obywatelska RP
10Tusk Łukasz Maciej parlamentarzysta, Woskowice Małe, członek partii Platforma Obywatelska RP
11Sonik Maciej Ryszard wyższy urzędnik samorządowy, Krapkowice, członek partii Platforma Obywatelska RP
12Bytomski Ireneusz Lesław przedsiębiorca, Strzelce Opolskie, członek partii Platforma Obywatelska RP
13Kwiatkowska Ewa Barbara nauczyciel akademicki, Opole, członek partii Platforma Obywatelska RP
14Czaja-Kozioł Janina Elżbieta nauczyciel, Olesno, członek partii Platforma Obywatelska RP
15Sidor Krystyna urzędnik samorządowy, Brzeg, członek partii Platforma Obywatelska RP
16Rudy Dragomir Antoni historyk, Głogówek, członek partii Platforma Obywatelska RP
17Stachowski Mariusz Kazimierz urzędnik samorządowy, Kielcza, członek partii Platforma Obywatelska RP
18Kawecka Jolanta dziennikarka, Opole, członek partii Platforma Obywatelska RP
19Smagała Dariusz Janusz nauczyciel, Opole, członek partii Platforma Obywatelska RP
20Matyjaszek Magdalena Maria urzędnik samorządowy, Wilkanów, członek partii Platforma Obywatelska RP
21Wojczyszyn Janusz Paweł nauczyciel, Olesno, członek partii Platforma Obywatelska RP
22Kimak Barbara lekarz medycyny, Opole, członek partii Platforma Obywatelska RP
23Bień Elżbieta Maria pracownik pomocy społecznej, Opole, członek partii Platforma Obywatelska RP
24Kopeć Andrzej Robert specjalista ds. finansów, Kędzierzyn-Koźle, członek partii Platforma Obywatelska RP


Komitet Wyborczy Prawica

1Watras Lesław Jan przedsiębiorca - elektronik, Opole, członek partii Prawica Rzeczypospolitej
2Zwierzchowski Eugeniusz technik mechanizacji rolnictwa, Brzeg, nie należy do partii politycznej
3Potrz Magdalena Karolina dekorator wnętrz, Łosiów, nie należy do partii politycznej
4Rok Wiesław Robert technik mechanik, Kędzierzyn-Koźle, członek partii Unia Polityki Realnej
5Kalicińska Urszula Anna nauczyciel akademicki, Kietrz, nie należy do partii politycznej
6Gil Anna Larysa dziennikarz, Opole, członek partii Unia Polityki Realnej
7Węgrzyn Ireneusz Marek nauczyciel, Krasne Pole, nie należy do partii politycznej
8Frączek Joanna Ludwika pedagog resocjalizacji, Racibórz, członek partii Prawica Rzeczypospolitej
9Małota Alicja Franciszka mgr farmacji, Opole, nie należy do partii politycznej
10Hasiak Teresa nauczyciel, Wójcice, nie należy do partii politycznej
11Magdij Andrzej Marek elektromechanik, Korfantów, nie należy do partii politycznej
12Warchoł Krzysztof Ryszard inżynier mechanik, Gogolin, nie należy do partii politycznej
13Kobylarski Marek Aleksander prawnik, Nysa, członek partii Europa Wolnych Ojczyzn - Partia Polska
14Gładysz Stanisław ekonomista informatyk, Kędzierzyn-Koźle, członek partii Liga Polskich Rodzin
15Tychy Daria Barbara cukiernik, Krasków, nie należy do partii politycznej
16Galus Justyna Aleksandra ekonomista, Opole, nie należy do partii politycznej
17Klimek Andrea Wirginia sprzedawca, Chróścice, nie należy do partii politycznej
18Bagińska Justyna Krzysztofa przedsiębiorca, Kluczbork, członek partii Ruch Palikota
19Fiebich Lucyna pielęgniarka, Suszkowice, nie należy do partii politycznej
20Świerc Justyna Anna bez zawodu, Luboszyce, członek partii Ruch Palikota
21Jung Grzegorz Robert prawnik, Nysa, członek partii Ruch Palikota
22Bagińska Paulina Malwina bez zawodu, Kluczbork, członek partii Ruch Palikota
23Kicia Andrzej Bolesław politolog, Suchy Bór, członek partii Ruch Palikota


Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka

1Galla Ryszard Jerzy inżynier mechanik, Komprachcice, nie należy do partii politycznej
2Gaida Bernard Józef inż. technologii drewna, Dobrodzień, nie należy do partii politycznej
3Swaczyna Józef Jerzy pracownik samorządowy, Jemielnica, nie należy do partii politycznej
4Czaja Herbert Wincenty rolnik, Kadłub Wolny, nie należy do partii politycznej
5Donath-Kasiura Zuzanna Teresa nauczyciel, Krapkowice, nie należy do partii politycznej
6Kupka Marieta politolog, Stare Siołkowice, nie należy do partii politycznej
7Gisman Aleksander Józef asystent prawny, Kędzierzyn-Koźle, nie należy do partii politycznej
8Gerlic Rajnard Józef metalurg, Bogacica, nie należy do partii politycznej
9Mróz Joanna Ewa tłumacz przysięgły, Kadłub, nie należy do partii politycznej
10Ryborz Paweł Alojzy technik chemik, Kobylice, nie należy do partii politycznej
11Gambiec Marcin Roch nauczyciel, Opole, nie należy do partii politycznej
12Pieszkała Mariusz Gabriel nauczyciel, Zdzieszowice, nie należy do partii politycznej
13Szubert Joanna Renata nauczyciel, Wachowice, nie należy do partii politycznej
14Wochnik-Kukawska Ilona Jadwiga nauczyciel, Stare Koźle, nie należy do partii politycznej
15Kandziora Tomasz Hubert politolog, Reńska Wieś, nie należy do partii politycznej
16Wąsik-Kudla Monika Maria położna, Januszkowice, nie należy do partii politycznej
17Hylla Edyta pracownik socjalny, Domaradz-Paryż, nie należy do partii politycznej
18Pawelczyk Adelajda Maria technik ekonomista, Żużela, nie należy do partii politycznej
19Wiencek Brygida Joanna ekonomista, Łowkowice, nie należy do partii politycznej
20Damboń Jan Antoni pracownik samorządowy, Winów, nie należy do partii politycznej
21Donitza Arnold Marcin inż. budownictwa, Żużela, nie należy do partii politycznej
22Warzecha Krzysztof Jerzy specjalista zarządzania, Chrząstowice, nie należy do partii politycznej
23Hassa Joanna Teresa kulturoznawca, Grabówka, nie należy do partii politycznej
24Urban Rudolf historyk, Nakło, nie należy do partii politycznej
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny