Wybory 2011. Publicyści: PiS pod wodzą "prezesa na bromie" może wygrać

Zdaniem komentatorów Poranka Radia TOK FM w kampanii najbardziej wyróżnia się PiS. - Zaczyna się otwarcie na młodych, a to lider na bromie - czy czymś innym - kocha zwierzęta i wszystkich. Znowu pojawia się wątek zdrowia rodziny pana prezesa. To jest wyrafinowany sposób zawłaszczania kolejnych grup i grupek - oceniał prof. Markowski. - PO może skończyć kampanię z 2-3 proc. przewagą nad PiS albo przegra - uważa Paweł Fąfara.
Trudno znaleźć osobę, która chwali tegoroczną kampanię. Senator Cimoszewicz mówił w TOK FM o tym, że jest nijaka. Rano rozmawiali o niej także publicyści w radiu TOK FM. Zdaniem Pawła Wrońskiego politycy "przede wszystkim starają się nie popełnić błędu". - Za najbardziej skuteczną taktykę uznają kunktatorstwo - uważa dziennikarz "Gazety Wyborczej".

Według prof. Radosława Markowskiego w kampanii na wyróżnienie zasługuje Prawo i Sprawiedliwość. - Przez rok była praca nad uradykalnienie fundamentu, trzech milionów ludzi, którzy wierzą w mgłę smoleńska itd. Po czym a to zaczyna się otwarcie na młodych, a to lider na bromie czy czymś innym kocha zwierzęta i wszystkich. Znowu pojawia się wątek zdrowia rodziny pana prezesa - wyliczał politolog.Prof. Markowski nie jest przekonany, czy taki "wyrafinowany sposób zawłaszczania kolejnych grup i grupek" przyniesie Prawu i Sprawiedliwości wygraną. - Ale PiS robi takie rzeczy i w takiej sekwencji, które uprawdopodabniają wygranie.

Zdaniem Pawła Fąfary z dziennika "Polska The Times" Platforma Obywatelska "może skończyć kampanię z 2-3 proc. przewagą albo przegra".

Palikot szuka swojej szansy

Partii prezesa Kaczyńskiego w sukcesie pomóc mogą konkurenci. - W innych partiach mamy niezróżnicowany przekaz do wszystkich wyborców. Nie widać zamysłu, żeby trafić do konkretnych grup - uważa prof. Markowski.Inaczej wygląda jedynie kampania Ruchu Poparcia Palikota. - Janusz Palikot może być - po PiS - drugim wygranym wyborów. On szarpie, szuka swojej szansy wśród niezdecydowanych, rozczarowanych i radykalnych - oceniał Fąfara. Ale zwrócił uwagę, że w walce o wejście do Sejmu "największym wrogiem Palikota jest sam Palikot".

Według prof. Markowskiego, jeśli byłemu posłowie PO uda się wejść do Sejmu, może zostać na marginesie. - On robi rzecz fatalną z punktu widzenia swoich szans koalicyjnych - jest antyplatformerski, a nie antypisowski. A to całkowicie niweluje szanse na bycie partnerem koalicyjnym. Oczywiście jeśli wejdzie do Sejmu - powiedział politolog z PAN i warszawskiej SWPS.

Zdaniem Pawła Fąfary największym rozczarowaniem kampanii jest Sojusz Lewicy Demokratycznej. - Napieralski i SLD kompletnie się zagubili - mówił publicysta. Ostatnie sondaże dają Sojuszowi 9-14 proc. poparcia.

Studenci namawiają:Nie głosujcie na wyborcze ''jedynki''>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (6)
Wybory 2011. Publicyści: PiS pod wodzą "prezesa na bromie" może wygrać
Zaloguj się
 • dr54

  Oceniono 7 razy 7

  @machalina.pl
  Nie pisz my bo twoja " milosc " do prezesa to zwykly chory fanatyzm , ktory na szczescie nie dominuje w Polsce , dzieki Bogu jest w mniejszosci !

 • arvelli_net

  Oceniono 3 razy 3

  @machalina.pl
  ... norma, postrzegacie Polskę przez pryzmat łagrów i cel śmierci i dajecie wybór albo z nami albo .... w świat a że nikogo nie wypuścicie z kraju i będziecie zamęczać ludzi w piwnicach jak za UBECJI... o tym jestem przekonany!... na końcu kurdupel pozamyka nawet swoich zauszników bo to typ tak jak Stalin... nie wierzył nikomu i najlepszych przyjaciół mordował... kurdupel podobny jest:)

 • arvelli_net

  Oceniono 3 razy 3

  ... a może warto byłoby pozwolić wygrać kurduplowi???... może cztery lata rządów pisowstwa, masowe aresztowania przeciwników takich tuzów polityki jak czarnecki, błaszczak, kaczyński, ZERO, kempy i innych, setki pomników katastrofy smoleńskiej a wreszcie masowa emigracja polityczna młodych... może to jest sposób na pogrzebanie raz na zawsze post-komuny pisowskiej!!!!... trudno cofnie się w rozwoju Polska o następne 10-15 lat, kościół stanie na straży moralności:).... pozamykane WSZYSTKO w soboty i niedziele a na każdej klatce schodowej kapuś i ormowiec... może dajmy szansę????

 • adalbert.13

  Oceniono 2 razy 2

  Niezwyciężeni :
  m.onet.pl/_m/40b2c6b5c5ea129df795b4e6f98f9828,14,1.jpg

 • na_grobli

  0

  Oj Markowski, Markowski!
  Niedawno oglądałem w TV Historia Dziennik Telewizyjny z pierwszej połowy 80 lat, okresu stanu wojennego czy bezpośrednio po nim.
  Przed kamerą wystąpił młody doktor w dużych okularach. Piał hymny pochwalne na cześć Jaruzela, aktualnej rzeczywistości.
  Minęło wiele lat - prof. Markowski dalej trzyma linię partii i prosowieckie przekonania..
  Ciekawe czy poddał się lustracji?
  Wie ktoś?

 • machalina.pl

  Oceniono 7 razy -7

  Na bromie????
  Radzę weżcie coś na uspokojenie,
  piana na ustach trąci wścieklizną,
  a to jet grożne
  Prezes ma miłą uśmiechnietą twarz,kpi sobie z PIENIACZY,
  a gdy nie wygra
  odchodzi ,kończy z polityką,
  tylko my tego nie chcemy,
  chcemy Kaczyńskiego
  i wszystko co z sobą "niesie?
  najpierw polscy,potem europejscy
  jak komuś nie pasuje ??
  świat stoi otworem....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX