Komentarze (129)
"Kompromitacja. Trzeba zwołać RBN". Politycy ostro o przemówieniu min. Rostowskiego
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • gss87

  Oceniono 3 razy 3

  Bardzo dobre wystąpienie - które w odróżnieniu od pisiorków przyesłuchałem.
  Upadek Euro grozi upadkiem UE - a to grozi konfliktem. To oczywista oczywistosc
  ktora przekracza poziom myslenia przecietnego pisiorka.

 • rakowiakk

  Oceniono 5 razy 3

  Nie kompromitujcie się tępe PISuary :))))

 • sekmet

  Oceniono 3 razy 3

  Jasne, tylko pisiory mogą sobie jaja z Rydzykiem robić w Brukseli...

 • romp

  Oceniono 3 razy 3

  nie jest dobrze to widać a wewnderlich zachowuje się tak "odpowiedzialnie"jak
  gość ,który w czasie seansu w kinie krzyczy pożar

 • czytelnik52

  Oceniono 9 razy 3

  Kompromitacją jest, że taki Rydzykowy przydupas i frajer Kaminski, zasiada w ławach poselskich.

 • czarna.beata

  Oceniono 7 razy 3

  ...niektórzy nie maja zdolności zrozumienia tekstu mówionego...szkoda bo wydawałoby sie że Polacy do rozumny naród.Nikt w parlamencie UE nie reagował nikt nie był zbulwersowany a w naszym kraju juz podłapali i pie... takie farmazony że ręce opadają!!!!opamiętajcie sie ludzie.

 • jimmyjazz

  Oceniono 11 razy 3

  Rostowski powiedział jedynie głośno to co wszyscy mowią tylko po cichu.
  Strefa euro nie jest projektem gospodarczym a jedynie politycznym. I wiążą się przez to z nią zarówno problemy polityczne jak i gospodarcze. Sąd już niedaleko do konfliktu który może przybierać różne formy.
  Jakby ktoś nie wiedział to przed II WŚ też był spory kryzys.
  A przed I WŚ wielu zachodnich polityków twierdziło, że w europie wojen już nie będzie bo sie to nikomu nie opłaca i wszyscy na tym stracą.
  Słów Rostowskiego nie można krytykować ale przemyśleć. Ale to może być za dużo dla Kamińskiego, który pewnie i tak połowy nie zrozumiał.

 • norik

  Oceniono 2 razy 2

  Skoro to takie strasznie złe wystąpienie Rostowskiego, no to może Kaczyński wreszcie przestanie robić w gacie i nabierze odwagi i spotka się z Tuskiem na debacie.
  Wiem, wiem, brak neutralnego gruntu itd. No cóż jak czegoś chce się uniknąć, to każdy powód jest dobry aby nie zes..ć się jeszcze bardziej.

  A przy okazji warto przypomnieć wystąpienie Ziobry, jak nasz Kraj bardzo rozsławił na forum UE.

 • kazik-1308

  Oceniono 2 razy 2

  Ristowski musial europejczykom uswiadomic co czeka euro. Kazdy tylko chowa sie w kat i mowi to co by chcieli ludzie uslyszec.

 • sidorowszczak

  Oceniono 2 razy 2

  Kompromitują się ci, którzy chcą Rostowskiemu kupować bilet (np. PJNowcy). Nie rozumieją tego, co się mówi. Trzeba być ograniczonym, żeby jego słowa zrozumieć jako zwierzenia nt. własnego wyjazdu z kraju.

 • pietia16

  Oceniono 2 razy 2

  Młodzi emeryci i renciści, mundurowi, górnicy i rolnicy, gdy nie otrzymają swoich ogromnych, nieprawnie przyznanych emerytur i świadczeń socjalnych , czy to w Grecji, czy w Polsce, to wyjdą na ulice i będzie wielka rozpierducha zwana wojną, aż przyjdą chińczycy z ruskimi i "wszystkich pogodzą" i tak skończy się wielka integracja europejska- .....k.to wpadł na pomysł aby do UE przyłączać narody, gdzie kwitnie od pokoleń cwaniactwo, szara strefa, łapówkarstwo, nepotyzm i złodziejstwo?????

 • daisy2005

  Oceniono 6 razy 2

  A ja nie uważam wypowiedzi ministra Rostowskiego za kompromitację! To było ostrzeżenie dla elit Europy, że nic nie robią i mogą doprowadzić naprawdę do katastrofy! A jak doprowadzą, to nikt tego nie zatrzyma i będzie szkoda i nas,i naszych dzieci. I jeszcze jedno. Jak ten kryzys się będzie rozsprzestrzeniał, to i do nas w końcu dojdzie, czy można dziiwć sie ministrowi, który ostrzega, bo ma na uwadze własny kraj? Ja się nie dziwię, że PIS się dziwi, to nie dziwota dla mnie!

 • czu.waj

  Oceniono 2 razy 2

  Za wszelką cenę musimy ratować Europę - apelował środę w Strasburgu Jacek Rostowski, polski minister finansów, który zabrał głos w imieniu polskiego przewodnictwa w Radzie UE. - Nie łudźmy się, gdyby euro miało się rozpaść, to Europa długo tego szoku nie przetrwa.

  Rostowski przywołał przy tym swą niedawną prywatną rozmowę z "prezesem wielkiego polskiego banku", pracującym w ministerstwie za czasów transformacji w Polsce. Miał on mu powiedzieć, że po takich wstrząsach gospodarczych i politycznych, jakie teraz dotykają Europę, "rzadko się zdarza, by po 10 latach nie było także katastrofy wojennej". I - jak mówił minister - ten prezes banku dodał, że "poważnie się zastanawia nad tym, by uzyskać dla dzieci zieloną kartę w USA".

  Te słowa już skomentowali politycy PJN i powiedzieli, że mogą zafundować Rostowskiemu bilet do USA, ale tylko w jedną stronę.

  W Strasburgu minister omówił też negatywne konsekwencje rozpadu strefy euro - zarówno gdyby wypadł z niej biedny, zadłużony kraj, lub gdyby chciał z niej wyjść kraj bogatszy. Pochwalił natomiast Europejski Bank Centralny i jego prezesa Jean-Claude'a Tricheta, mówiąc, że gdyby nie interwencje EBC w sierpniu tego roku, kiedy bank skupował na rynkach dług zagrożonych państw euro, "to dziś nie patrzylibyśmy z trwogą na nadchodzący huragan, lecz bylibyśmy nim już ogarnięci". - W tamtych gorących dniach EBC i prezes Trichet uratowali Europę - oświadczył.

 • turbinowy

  Oceniono 4 razy 2

  A może by tak najpierw wysłuchać całej wypowiedzi Rostowskiego?
  Zastanowić się czy UE przetrwa upadek euro?
  Czy nacjonalizmy nie doprowadzą do konfliktów takich jak na Bałkanach albo jeszcze większych?
  Jak wtedy będzie wyglądała sytuacja Polski?
  Nie!!! po co myśleć!!!
  Łatwiej rozjechać Rostowskiego a mamy przecież takich mężów stanu jak Wenderlich, Kamiński oni nam zapewnią świetlaną przyszłość :)

 • jovani

  Oceniono 4 razy 2

  Ok zanim wszyscy sie podniecicie i oplijecie faceta to w rzeczywistosci z politycznego punktu widzenia to facet ma absolutna racje , w roku 2009 Prezydent Obama wyslal list do swich podwladnych w ktorym ostrzegal ze kryzys w Europie moze doprowadzic do rozpadku uni europejskiej a co za tym idzie moze doprowadzic do konfliktow etnicznych a nawet do wojny ekonomicznej ktora moze obrac tragiczne skutki co do przyszlosci Europy, Romzawialem z prezdstawicielami najbardziej uprzymyslowionych krajow i niemal wszyscy podzielaja moja opinie , ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,itd zachecam na wilkileaks,com
  wiec facet w swoim przemowieniu ma racje awy zaraz sie podniecacie i dajecie sie manipulowac swoim gazetami

 • ww-77

  Oceniono 2 razy 2

  @nodens_pn: Z "młodzieżowymi bandytami z faweli" trzyma PiS, nie PO, co nie zmienia faktu, że Platforma kompletnie odleciała i strzela sobie samobój za samobójem. Jeśli do władzy dojdzie paranoik Kaczyński z całym dobrodziejstwem inwentarza, czyli Macierewiczem, Terlikowskim, Rydzykiem, Staruchem itp., będzie to wyłącznie wina Tuska.

 • icosiedziwisz

  Oceniono 4 razy 2

  Jak PIS mowi, ze sie skompromitowal to znaczy, ze cos dobrego powiedzial...

 • jankrzysz

  Oceniono 4 razy 2

  Jaka kompromitacja?? w Parlamencie nie zauważyli ...kupę" robią w Polsce i po co ?? po co ??trzeba znać przenośnie i hiperbole a nie brać jak pisowcy wszystko na poważnie.Hm pewnie zdaniem Kempy to ?>>wina rządu>>

 • notozobaczymy

  Oceniono 4 razy 2

  Ekhm, a kim są Mariusz Kamiński i Jerzy Wenderlich, by się kompetentnie wypowiadać w sprawach międzynarodowych?

 • fagusp

  Oceniono 2 razy 2

  Wszyscy się przyzwyczailiśmy, że pokój w Europie jest i już, a wojna to gdzieś w trzecim świecie. Tylko że ostatnie 65 lat to okres powszechnej prosperity i wzrostu zamożności społeczeństw. Jeżeli pojawi się powszechna skrajna bieda (coś o czym większość z nas nie ma tak naprawdę bladego pojęcia) to może zacząć się dym.

 • modo-modo

  Oceniono 4 razy 2

  a co nie wolno mu się skompromitować? Kaczyński co wystąpienie się kompromituje, a później jego eunuchy tłumaczą, co miał ich guru na myśli.

 • izolda33

  Oceniono 2 razy 2

  NADZIEJA JEST!!!! za miesiąc WYBORY:))))))

 • anakonda22

  Oceniono 2 razy 2

  .na wszystkich forach pis-dzielce atakują GW i Michnika...a co to jest?:

  www.facebook.com/photo.php?fbid=176407419047560&set=a.115704628451173.12891.114148431940126&type=1&theater

 • szeregowy_agent

  Oceniono 8 razy 2

  Warszawscy urzędnicy w gotowości. W czwartek i piątek po raz pierwszy wezmą udział w ćwiczeniach obronnych na wypadek wojny.

  Kryptonim: "Stolica 2011". Cel akcji "osiągnięcie wyższych stanów gotowości obronnej" i realizacja planu operacyjnego "funkcjonowania Warszawy w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny".

  Coś nam grozi?

 • 1410_tenrok

  Oceniono 8 razy 2

  wszyscy krytykanci wystąpienia Rostowskiego niech zainteresują się historią Europy od 1815 roku, zwłaszcza przez pryzmat ostatnich 70 lat! Dosyć łatwo można wyciągnąć adekwatne wnioski. A dopiero później należy krzyczeć w głos, że to wystąpienie to kompromitacja.
  Historia magistra vitae est! Choć może, nie dla wenderlicha lub kaminskiego.

 • xibi

  Oceniono 8 razy 2

  "Panie magistrze..."

  Dobre! :D

 • 1-mark-adams

  Oceniono 12 razy 2

  dla Kamińskiego trzeba w trybie pilnym zwołać konsylium lekarzy

 • spieprzajdziadu2.0

  Oceniono 12 razy 2

  kamiński ty szmaciarzu. na temat kompromitacji Polski na arenie światowej, to ty się raczej wypowiadać nie powinieneś. i w ogóle nikt z twojej formacji.

 • maria1230

  Oceniono 1 raz 1

  Moja ciotka bardzo bardzo dawno mówiła słowa jakiejś przepowiedni " żółty lud zaleje Europę" wtedy było to dla mnie smieszne. Dzisiaj wiem, ze Chiny wszystkim chcą pomóc kupują obligacje , pożyczają pieniadze, a wiem że nikt nic za darmo nie daje.

 • romp

  Oceniono 1 raz 1

  kompromitacja była wtedy jak pijanyn prezydent składał kwiaty
  to sa słowa ,które mają zmusic do szybkiej decyzji ue
  padnie grecja ,padną banki;będzie bezrobocie a ulice będą wygladać jak w grecji,londynie czy hiszpani

 • drugi-krzysio

  Oceniono 1 raz 1

  Trzeba przyznać że nasi nieźle UE przewodniczą, dopiero co zaczęli a już wojną straszą :))

  Myślę e najmniej tym wszystkim przejmują się Grecy - wrócą sobie do drachmy, spadnie siła nabywcza ich pracy do której w końcu będą musieli się zabrać i tyle, no może jeszcze swój rząd pogonią.

  Natomiast w spodnie zaczynają robić duże banki europejskie, widać mają ku temu powody.

 • an_konta

  Oceniono 1 raz 1

  Zdaniem marszałka Wenderlich- przepraszam , w jakim to jest języku, bo na pewno nie po polsku...może taki translator w GW mają z języka jidysz na polski...?

 • najdul6

  Oceniono 3 razy 1

  tak to rozumieją głupcy jak kaczyński ,poncyliusz i inni durnie,to była tylko anegdota polskiego bankiera wy osły i takie osły rwią się do rządzenia Polską , aż strach pomyśleć co się stanie jak tacy debile jak PiS PJN i SLD wygrają wybory także zastanówcie się co zrobicie wyborcy

 • wieslaw1

  Oceniono 5 razy 1

  Czasy trudne.Duża pokusa dla bogatych by zrzucić balast i zająć się tylko sobą.Dla nas nic gorszego jak nowy podział europy. Może głosy straszące o skutkach podziału,mobilizujące do integracji starego świata wpadną do ucha ważnym w UE.Zyskaliśmy na Unii i jest dla nas wartością wartą obrony.

 • czarna.beata

  Oceniono 3 razy 1

  Leczcie sie ludzie bo macie straszne braki.....Jak proste słowa moga być rózne zrozumiałe.

 • konsument-1

  Oceniono 3 razy 1

  Przecież powiedział prawdę, może wojna to za duże słowa ale połowa ludzi w PL przekona się na własnej skurze co znaczy Somalia.

 • keszelka

  Oceniono 11 razy 1

  Jak na Radę Bezpieczeństwa Narodowego przyjdzie pan Kaczyński to warto by było wywołać nawet wojnę.

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 9 razy 1

  Zapewne znacznie lepsze wystąpienie miałaby profesor ekonomii Gilowska Zyta, tyle że nie zna angielskiego. Nie trzęście się więc tak pisiurki.

 • mawt

  0

  a z kim ta wojna? PO z PiS i biskupów z Nergalem? spoko, nie takie rzeczy przetrwaliśmy :) a w USA to tylko kulkę w łeb od byle bandziora lub nerwowego policjanta można dostać

 • j4s4

  0

  Panowie do apteki po ... kwas glutaminowy! Kury wam szcz... prowadzać a nie politykę robić! ( J. Piłsudzki, vel Dziadek jak mówiła moja mama )

 • krytek-7

  0

  Co to jest?
  Same czubki na szczycie i w ...opozycji tez.

 • druz_2

  0

  @punter
  Określając go "Dyzma" piszesz to jako kto? - Terkowski, czy Jaszuński?
  Kim jesteś, że oceniasz tezy oparte na działaniach, których kulis nie znasz bo znać nie możesz?

 • jan3211

  0

  W mediach cytują tę wypowidź jako słowa Rostowskiego , a to był cytat w wypowiedzi innego bankiera . Ci politycy to powinni trzymać gębę na kłódkę , a oni bredzą jak ten "Nowak-Behemoth" - rzecznik PO.

 • bemeta

  0

  Taaaaaa.....
  M.Kaminski ten od "czlowiek bez honoru to gorsze niz smierc,,,," taki Szczyl... haha.... jakie to smieszne ....zwolac RBN.... a prezio zaszczyci obecnoscia?
  Jaki PiS takie jaja.... malutkie i puste

 • karol_7

  0

  @jami10 napisał:
  "Zwykły wygłup. Nie ma facet wyczucia i lepiej go nie dopuszczać do mównicy. Niech zostanie przy finansach."

  zwykłego wygłupa to lepiej trzymać w cyrku a nie przy finansach

 • alejajaniemaco

  0

  prawda kole w oczy co ?

 • anvill

  Oceniono 2 razy 0

  Ten Wunderlich jest naprawde wuenderlich :))))
  Jest to typ gościa "ę" "ą" - ma poetyke jak nasza gosposia która też jest "ę" "ą" i mówi okrągłymi zdaniam robi odniesienia do literatury i mówi np. ja rozumię, ja umię oraz chcąc skorzystać z toalety mówi "idę z moczem" - kto tego błazna wziął do polityki?

 • jerzysm42

  Oceniono 2 razy 0

  @czu.waj
  ,,TWORKI!!!!"
  Nareszcie wiesz dokąd masz pójść.
  Szczęśliwej drogi, już czas...
  .

 • turbinowy

  0

  @jovani
  racja

 • turbinowy

  0

  @jovani
  racja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX