PiS coraz bliżej PO. Najnowszy sondaż GfK Polonia

Tylko trzy partie znalazłyby się w Sejmie, gdyby wybory odbyły się w ostatni weekend - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Tuż pod progiem wyborczym są PSL i Ruch Palikota. Różnica między PO i PiS coraz mniejsza. 
Młodzi wybierają PiS? "Zbyt mała próba..."

Według najnowszego sondażu wyborczego Platformę Obywatelską popiera 44 proc. badanych czyli o trzy punkty proc. mniej niż w poprzednim badaniu GfK Polonia, które zostało przeprowadzone pod koniec sierpnia. Dokładnie o tyle samo punktów procentowych zwiększyło się poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Gdyby wybory odbyły się w ten weekend, na PiS zagłosowałoby 32 procent badanych. Jeszcze w sierpniu różnica w poparciu największych partii wynosiła 18 punktów procentowych, teraz zmniejszyła się do 12.

Spadło również poparcie dla SLD - z 13 to 11 proc. Natomiast PSL popiera niezmiennie cztery proc. badanych, co oznacza, że według ostatniego badania Gfk Polonia do Sejmu weszłyby tylko trzy partie. Coraz większe szanse na obecność w Sejmie ma Janusz Palikot. Poparcie dla jego partii podniosło się do trzech procent.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
PiS coraz bliżej PO. Najnowszy sondaż GfK Polonia
Zaloguj się
 • olabed

  Oceniono 8 razy 6

  nawet nie chcę myśleć, że PiS mógłby wrócić do władzy. Ludzie opamiętajcie się!!!!!!!! Wybierzcie wszystko, co chcecie tylko nie PiS!!!!!!!

 • cookies9

  Oceniono 5 razy 3

  Dalej jest niezle dla PO:-)

 • s3g

  Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego nikt nigdzie nie napisze, że to są wachnięcia w granicach błędu standardowego, który dla tego typu badań wynosi 3-5%? Niewiedza czy 'newsa' by nie było. Informacja przestała się różnić od pasty do zębów.

 • andy18m

  Oceniono 1 raz 1

  "PiS coraz bliżej PO"
  A było daleko?

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 3 razy 1

  olabed co ty pierniczysz ?
  różnice między PO i PiS są czysto estetyczne. nic po za tym. no i jeszcze to, że obecny rząd ma dotacje z UE i to go ratuje, bo inaczej byłaby wielka tragedia.
  namawiam do głosowania na partie inne niż POPiS, PSL i SLD. PSL jest szczególnie okrutny, bo im tylko o stołki chodzi. reszta nie lepsza.
  jedynie porządny przeciąg na Wiejskiej i wymiana tych gęb na które patrzymy od 20 lat

 • acer59

  0

  Istoto nemozyna - dziękuję za gratulacje , długo zastanawiałem się nad doborem odpowiedniego języka - zrozumiałego dla szczególnego rodzaju ludzkiego jakim są POpaprańcy - i widzę że trafiłem w dziesiątkę skoro gratulujesz mi sugestywności argumentów . Mocne są , logiczne i nie do odparcia , prawda ? "W temacie " kultura osobista terminowałem na partyjnych spędach POpaprańców , jako gość i pilny obserwator obyczajów tego fascynującego gatunku ludzkiego , no i efekty są jak widać . A co do różnic w sondażach - jako inżynier , genialny matematyk i fizyk - polecam Ci choćby krótki przyspieszony kurs z podstaw matematyki i statystyki , być może zrozumiesz (w co wątpię) różnicę miedzy "procentami" a "punktami procentowymi" , w skrócie rzecz ujmując . Co do szczęścia - zgoda , życzę Ci go mimo wszystko .

 • nemozyna

  Oceniono 4 razy 0

  Istoto acer59 - gratuluję wysokiego poziomu wypowiedzi i sugestywnych argumentów! Zapewne na szkoleniach zbytnio się nie przykładaliście "w temacie" kultura osobista, co? Jeśli w szeregach Jarosława jest więcej takich dżentelmenów, to nie należy się obawiać o wynik wyborów... A różnice w kolejnych sondażach w istocie mieszczą się w granicach błędu statystycznego, zatem wszelkie spekulacje wokół tych fluktuacji są jedynie zestawem pobożnych życzeń. Na szczęście.

 • lukasiklukasik

  Oceniono 4 razy 0

  Palikot

 • mercurossaurus

  Oceniono 3 razy -3

  W interesie PO jest jak najmniejsza różnica w sondażach. Zmobilizuje to ich elektorat. Ponadto wielu zwolenników Palikota, PJN czy innych pomniejszych będzie się wachało czy głosować na "mniejszych' ryzykując zwycięstwo PISu przy małym poparciu. Przy minimalnych różnicach w sondażach zagłosują pewnie na PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX