Błaszczak: W tej kadencji Sejmu doszło do mordu politycznego

- W Łodzi 19 października ubiegłego roku doszło do zbrodni na tle politycznym. Został zamordowany pracownik biura parlamentarnego PiS - powiedział Mariusz Błaszczak. Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości oceniał na antenie Polsat News VI kadencję Sejmu. - To czas straconych szans - podsumował.
Błaszczak stwierdził, że w czasie tej kadencji Sejm został przekształcony przez większość rządzącą w "maszynkę do głosowania". - Przyjmowano ustawy w trybie hazardowym. To się działo na skraju zgodności z procedurami, z regulaminem sejmu - powiedział Polsat News. Podkreślił też, że projekt zgłoszony przez PiS, wydłużający godziny opieki nad dziećmi w przedszkolach z pięciu do dziesięciu godzin, że nie został zaakceptowany przez marszałka sejmu.

- Były drobne projekty, które rzeczywiście zostały uchwalone, ale kluczowe zostały odrzucone - powiedział Błaszczak. Jako przykład podał projekt PiS, który zakładał możliwości wyboru odkładania na emeryturę albo w ZUS-e, albo OFE.

80 projektów w zamrażarkach

- Zresztą spośród 207 projektów które złożyliśmy w tej kadencji 80 wciąż tkwi w "zamrażarkach" przewodniczących komisji i podkomisji - mówił przewodniczący klubu parlamentarnego PiS. Błaszczak przypomniał też 150 zapowiedzi i deklaracji złożonych w expose premiera Donalda Tuska i zwrócił uwagę na brak ich realizacji w tym m.in. obietnicy dotyczącej inwestora katarskiego dla stoczni szczecińskiej i gdyńskiej, którego, jak się okazało, nie było.

Obniżanie poziomu debaty publicznej

Poseł PiS mówił też o zmianie obyczajów. - Występy, które należy określić jako występy obniżające poziom debaty publicznej. Chodzi mi o byłego posła Palikowa, był wtedy wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego PO, chodzi mi o wicemarszałka Niesiołowskiego, o tą agresję - wyliczał Błaszczak.

- Zostanie nam w pamięci też to, że ci, którzy dziś Polską rządzą, mam nadzieję że wyłącznie do 9 października, co innego obiecali, a później z tych obietnic się nie wywiązywali - powiedział na antenie Polsat News Mariusz Błaszczak, przewodniczący klubu parlamentarnego PiS.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Błaszczak: W tej kadencji Sejmu doszło do mordu politycznego
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 8 razy 8

  Powinno mu się miejsce teoretycznego posiadania jąder (bo jaj facet nie ma na pewno) posmarować miodem i posadzić na mrowisku - za te słowa.

 • czytelnik52

  Oceniono 8 razy 8

  To już pewne, Błaszczak to idiota!!!

 • arvelli_net

  Oceniono 5 razy 5

  ... błaszczak, hm a kto tańczył na festynie przed wyborami prezydenckimi dwa miesiące po 10 kwietnia???... chyba kempa i kurdupel... a ty co? ten uśmieszek drwiący to zostawiłes na deser? chyba wy jak nikt inny macie tyle flaków zimnego na łapach że na całą albanię starczy!

 • qwert-4

  Oceniono 5 razy 5

  MORDERCAMI POLITYCZNYMI JESTESCIE WY PISOWCY , WASZA POLITYKA TO SEKCIARSTWO

 • duokwak

  Oceniono 5 razy 5

  Za waszej kadencji doszło do mordu politycznego.Przypominam wam PiSiory,że macie na sumieniu B.Blidę.
  Zapomniałem,wy nie macie sumienia.
  W Łodzi 19 października 2010 r.usłyszeliście głos narodu,który was nienawidzi hipokryci.

 • kazik.k

  Oceniono 4 razy 4

  a w waszej kadencji obludny sku...synu???kto zalatwil blide??dlaczego zginela ta kobieta??gnojom odpowiedzialnym za ta smierc -takim jak ten boblakany "nadprezes" czy polpedal ziebro??to minister "sprawiedliwosci" ten gnoj??takie scierwo jak ten klamliwy plaszczak smie mowic o "mordzie politycznym"??wyjatkowo klamliwe scierwo!!!

 • arvelli_net

  Oceniono 3 razy 3

  @adalbert.13
  ... jaja ma!!!... jestem tego pewien, trzyma je pod polikami... zobacz jak się uśmiecha to te jaja się uwypuklają....

 • kuchel

  Oceniono 3 razy 3

  @adalbert.13
  mrowkom nie mozna zatruwac srodowiska :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX