Wybory 2011. Serafina Ogończyk-Mąkowska: "Nie jestem piękna"

Serafina Ogończyk-Mąkowska startuje z list Obywateli do Senatu i nazywana jest "najpiękniejszą kandydatką" tych wyborów. W rozmowie z Gazeta.tv stwierdza jednak, że uroda przydaje się tylko w jednych wyborach: Miss Polonia. - W wyborach do Senatu może być elementem odwracającym uwagę lub wręcz przeszkadzającym - mówi.
Kandydatka Obywateli do Senatu jest redaktorką naczelną magazynu "Business&Beauty" oraz właścicielką firmy Showbiz Models. Jest także członkinią Business Centre Club oraz trzykrotną laureatką Medalu Europejskiego. W trakcie tej kampanii wyborczej zasłynęła jednak jako "najpiękniejsza kandydatka".

Pytana o to przez Gazeta.tv odpiera, że się z tą opinią nie zgadza. - Miło jest czasami usłyszeć od znajomych i przyjaciół, że wygląda się jak człowiek. Ale oczywiście nie uważam się za "najpiękniejszą" ani za "piękną" - wyznaje. Poza tym, dodaje, z urodą jest tak samo jak z jej niezwykłym imieniem "Serafina": ani na jedno ani na drugie nie miała wpływu.

Dopytywana jednak przez dziennikarkę, czy nie uważa, że uroda w wyborach czasami się przydaje, zwłaszcza podczas spotkań z męskimi wyborcami, odpowiada ze śmiechem: - Jeżeli pani tak mówi, to dziękuję.

"Bezpartyjność jest gwarantem..."

Ogończyk-Mąkowska tłumaczy, na czym - jej zdaniem - polega problem obecnego parlamentu. - Senat jest miejscem, w którym powinni być ludzie wykształceni, doświadczeni i bezpartyjni. Ponieważ tylko wówczas tak naprawdę mogą być reprezentowane sprawy obywateli, sprawy społeczeństwa, a nie realizowane partykularne interesy partyjne - mówi, jako przykład podając niedawną sprawę OFE, gdzie "Senat nie podjął nawet dyskursu społecznego".

Według kandydatki to właśnie "bezpartyjność jest gwarantem tego, że będą realizowane potrzeby społeczne". - Ja, myślę, jestem tego doskonałym przykładem. Jestem prawnikiem, w parlamencie tworzy się prawo. Senat musi kontrolować decyzje i postanowienia Sejmu - wyjaśnia i dodaje: - Jestem doskonałym menedżerem. Już od 10 lat prowadzę z sukcesem własne przedsiębiorstwo... A czym jest polityka? Polityka jest strategią zarządzania.

"Życie wiejskie znam z autopsji"

Redaktorka naczelna "Business&Beauty" startuje z okręgu 39, który obejmuje jej rodzinne strony, m.in. Ciechanów i Mławę. Podkreśla, że osobiście asystowała przy zbieraniu podpisów na swoje listy wyborcze. - Ja stawiam przede wszystkim na kontakt osobisty, chcę poznać ludzi, poznać ich problemy. Chcę być reprezentantem mojego okręgu, moich wyborców, chcę być bliżej ich spraw i bolączek - deklarowała.

Ogończyk-Mąkowska wychowała się we wsi Radotka i obiecuje, że w Senacie zwracałaby uwagę na tematykę wiejską. - Znakomicie się czuję w takim środowisku, znam sprawy życia wiejskiego z autopsji, a nie z perspektywy warszawskich salonów - zaznacza.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Wybory 2011. Serafina Ogończyk-Mąkowska: "Nie jestem piękna"
Zaloguj się
 • jur56

  Oceniono 2 razy 2

  Ach , kobieca kokieteria . To jest urocze w każdej kobiecie .

 • arvelli_net

  Oceniono 1 raz 1

  ... prosimy o pamietaniu o słowach LwaOborowego, ZdziczałegoChłopa... przy okazji, jak bedzie Pani blisko to proszę dać mu w pysk... tylko się nie zdziwić że weźmie... bo on, uważa że wszystko co stoi to do ryja....

 • niv0815

  0

  Jesteś extra laska.

 • mepislover

  0

  Kwestia piękna to oczywiście kwestia względna. Ważniejsze jest pytanie, czy za słowami tej pani o wrażliwości społecznej pójdą jakieś czyny, czy będzie jak zawsze ;)

 • passtorian

  0

  To fakt. Nie jestes piekna. Nie jestes nawet rudzielcem - Tak jak w piosence" Brzydula i rudzielec niby nic a znaczy wiele..." Ale nie martw sie. Brzydul jest wiele. Nie jestes sama na tym swiecie.

 • bukraba

  0

  Są Mąkowscy herbu Ogończyk. Właściwie to innych nie ma. Żyje ich w Polsce ok. 700. I to by było na tyle.

 • antyinteligent

  0

  Trudno znaleźć kopciuszka.Nie wystarczy powierzchowny schemat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX