Wybory 2011. Donald Tusk nie daje szans kontrkandydatom w Warszawie

Na Donalda Tuska zagłosowałby co trzeci mieszkaniec Warszawy - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC dla RMF FM. Drugi jest Jarosław Kaczyński, ale cieszy się dwukrotnie mniejszym poparciem.
Chęć zagłosowania na premiera deklaruje 30 proc. mieszkańców Warszawy, na prezesa PiS - 15 proc. Dwójka PO w Warszawie, Małgorzata Kidawa-Błońska, może liczyć na 10 proc. głosów. Pozostali warszawscy kandydaci mają dużo mniejsze poparcie - wynika z sondażu SMG/KRC.

Na Ryszarda Kalisza, jedynkę SLD, zagłosowałoby 4 proc. wyborców. Nieco mniejszym poparciem (3 proc.) cieszy się dwójka PiS Mariusz Kamiński i trójka na liście PiS Małgorzata Gosiewska (2 proc.).

Na jeden procent poparcia mogą liczyć Janusz Palikot z Ruchu Palikota, Paweł Poncyljusz z PJN, Jacek Rostowski, Joanna Fabisiak i Andrzej Czuma z PO, Karol Karski z PiS, Marek Balicki z SLD i Władysław Kozakiewicz z SLD.

Udział w najbliższych wyborach deklaruje 76 proc. mężczyzn i 70 proc. kobiet. Szacowana przez Instytut Millward Brown SMG/KRC frekwencja w okręgu warszawskim to 73 proc. (w roku 2007 było to 53,53 proc.).

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Wybory 2011. Donald Tusk nie daje szans kontrkandydatom w Warszawie
Zaloguj się
 • tym-oteusz

  Oceniono 3 razy 3

  @paw73

  Wierzysz w to? Przecież nie miałby gdzie tego po szafach upychać...

 • paw73

  Oceniono 1 raz -1

  JAK EWALUOWAŁ TUSK - WĄŻ CZY GLISTA - PRAWICOWA HIENA PADLINOŻERCA!
  Dziś Tusk i Kaczyński udają ,że to nie miało miejsca.
  Donald Franciszek Tusk, e roku 1991 z okręgu Gdańskiego do sejmu stratował z list PC Porozumienia Centrum z poparciem Jarosława Kaczyńskiego.
  Donald Tusk ewaluował jak Czernienki, najpierw szukał drogi przy PC , nie powidło się poszedł do Unii Demokratyczniej - gdzie w geście protestu min. odeszli: Bronisław Komorowski, Jan Rokita,Artur Balazs, Aleksander Hall zakładając SKL Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe!

 • paw73

  Oceniono 4 razy -2

  Czytając książkę Palikota "Kulisy Platformy" , oszczędna władza .
  DONALD TUSK CO MIESIĄC WYDAJE NA ODZIEŻ DLA SIEBIE PONAD 30,000ZŁ!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX