Wybory 2011. Nowy sondaż: Palikot wchodzi do Sejmu

Partia Janusza Palikota ma szansę przekroczyć próg wyborczy i wejść do Sejmu - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Millward Brown SMG/KRC dla RMF FM. Najwięcej zwolenników Palikot ma wśród młodych wyborców.
Co sądzisz o wynikach sondażu?. Pisz na naszym profilu wyborczym >>

Coraz więcej osób chce głosować - udział w wyborach zadeklarowało 63 proc. badanych. Instytut szacuje, że faktyczna frekwencja wyniesie ok. 49 proc.

Znacząco wzrosła deklarowana frekwencja wśród młodych Polaków w wieku 18-24 lata oraz 25-34 lata. Być może to przesądziło o tym, że poparcie Ruchu Poparcia Palikota wyniosło aż 6 proc. Partia ma najwięcej zwolenników wśród najmłodszych grup wyborców.

PO uzyskała 35 proc., na PiS chce zagłosować 29 proc. badanych, a SLD notuje 13 procent poparcia. Wynik na granicy progu wyborczego uzyskało PSL - na ludowców chce głosować 5 proc. ankietowanych.

Na sukces w wyborach nie mogą raczej liczyć Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke, którą poparło 3,2 proc oraz PJN, który w sondażu uzyskał zaledwie jednoprocentowe poparcie.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (20)
Wybory 2011. Nowy sondaż: Palikot wchodzi do Sejmu
Zaloguj się
 • szama3

  Oceniono 7 razy 7

  stosunek PiS do demokracji jest konsumpcyjny to znaczy korzysta z niej ale jej nie wytwarza - co więcej obiecuje, że jak "wygra wybory" to demokrację zlikwiduje gdzyż - jak zawsze - rządy słusznych i prawdziwie oświeconych żadnej demokracji nie potrzebują

 • duokwak

  Oceniono 4 razy 4

  Jeszcze POPiSowi szczęki opadną jak zobaczą poparcie dla Palikota:)

 • tegepe

  Oceniono 3 razy 3

  Bardzo dobra wiadomość! Partia Palikota powinna znaleźć się w Sejmie!!!

 • andre240

  Oceniono 2 razy 2

  Polacy!!! glosujemy na Janusza Palikota i jego program

 • gucio-2

  Oceniono 4 razy 2

  to ciekawe, ze ta sondazownia skm-krs ktora juz tyle razy dala ciala znowu jest w czolowce sondazy. majac pewne doswiadczenie we wspolpracy z nimi mowie ze to czysty kit i rz\eźba w gownie

 • slakro

  Oceniono 1 raz 1

  ja zagłosuję jednak na Nową Prawicę bo Palikot wywodzi się z PO

 • tomaszek1980lodz

  Oceniono 1 raz 1

  Tusk-złodziej i przydupas Merkelowej, Kaczyński-psychopata, guru sekty o nazwie PiS, głosujmy na Palikota, przynajmniej bedzie wesoło no i może pare osób poleci, min. Tadzio Rydzyk na dzień dobry.

 • anna12-3

  Oceniono 1 raz 1

  Wg.politologów ojcem chrzestnym "sukcesu" Palikota jest Jerzy Urban ,mistrz manipulacji i kłamstwa z czasów stanu wojennego. Dzisiaj swoje "umiejętności" przekazuje swojemu pilnemu uczniowi.Sam Palikot tylko pręży muskuły i pieprzy o przewietrzaniu. W TVP-info w debacie powiedział,że marzy mu się koalicja z Platformą. Już nawet wskazał ministrów m.innymi,że Środa będzie Min.Edukacji. Głosując na Palikota,głosujesz na Platformę. Mam powody żeby tak sądzić,bo z kolei w TVN-24-powiedział,że 5.08.2010 r. odbył 6-cio godzinną rozmowę z Tuskiem na temat swojej przeszłości i odszedł z Platformy. Przypuszczam,że żeby odebrać głosy lewicy,obaj panowie uknuli to oszustwo polityczne. Nie jest prawdą,że media ośmieszają Palikota,bo od chwili jego deklaracji o koalicji z Platformą,media go hołubią jak tylko mogą. Palikot jest rozrywany. Teraz może trochę historii. Jeszcze nie dawno Palikot wydawał OZON najbardziej ultrakatolickie pismo w Polsce. To dzięki Palikotowi mamy Terlikowskiego-polskiego taliba,bo zrobił go red.naczelnym. Sam Palikot jak wtedy mówił był zafascynowany wiarą i papieżem. Guzik prawda,on chciał zabłysnąć i opanować ultrakatolicką część społeczeństwa. Choć w OZONIE jako autor publikował swoje teksty,jak zewangelizować biznes,czyli inaczej jak prowadzić biznes zgodnie z Ewangelią - nie udała mu się ta koncepcja. Skoro nie ta,to uderzył w drugą stronę,czyli wojujący antyklerykalizm. Od OZONU ,papieża i Terlikowskiego do FAKTÓW i MITÓW z Piotrowskim mordercą ks.Popiełuszki i red.naczelnym na swoich listach. JAKI NAPRAWDĘ JEST PALIKOT? Kto to wie? Dla mnie to jest cyniczny oszust polityczny,używający ludzi do swoich,egocentrycznych celów. Swoją inteligencję,używa do manipulowania emocjami,dokładnie tak ,jak kiedyś Urban. Jego wyborcy obudzą się z ręką w nocniku,gdy podpisze koalicję z Platformą. Mając nawet 20 kilku posłów w Sejmie, nie wiele zrobi,tak jak nigdy nic nie zrobił,gdy Platforma uchwalała ustawy antyspołeczne,czy budżet,który przeznaczał ogromne kwoty dla kościoła. Palikot zawsze był na" tak',możecie sprawdzić głosowania. DO NAIWNYCH JEGO WYBORCÓW! Jesteście tylko narzędziem!

 • m.gawka

  Oceniono 5 razy 1

  Słuszna wrzawa w mediach nt uchwalenia poprawki wniesionej w ostatnim momencie, bez debaty, przez senatora Marka Rockiego, która praktycznie daje nieograniczoną władzę urzędnikom wszystkich szczebli do nie udzielania informacji wg własnego uznania. Łotrostwo tego senatora PO może być porównywane tylko z posłem Sicińskim, który rozpoczął obyczaj liberum veto.

  Tracę wiarę w PO.
  Czy ja muszę koniecznie głosować na Palikota?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX