Kryzys przywództwa w SLD? Napieralski: Nie muszę się o nic martwić

- Nie mamy żadnego problemu. Ja nie muszę się o nic martwić, bo 2,5 mln głosów w wyborach prezydenckich to potwierdzenie mojego przywództwa w SLD - powiedział przewodniczący tej partii Grzegorz Napieralski. W Poranku Radia TOK FM zapowiedział też plan oszczędności budżetowych na 2 mld złotych.
Łukasz Grass przywołał zdanie Włodzimierza Czarzastego, opublikowane w dzisiejszym "Wprost", że najgorsze, co może spotkać SLD, to wynik 13-15 proc., bo pogrąży on partię w wewnętrznych sporach.

- Pan Czarzasty widocznie nie zna sytuacji. W SLD nie ma sporów - skomentował to Grzegorz Napieralski.

- Jednak, gdy Aleksander Kwaśniewski na waszej konwencji mówi, że teraz SLD potrzeba prawdziwego, mocnego przywództwa, wielu sugeruje, że oznacza to, że go nie ma... - kontynuował Grass.

- No właśnie, sugerują. Kampania wyborcza to brutalny czas. Przeciwnicy polityczni próbują nas rozgrywać - odparł. I dodał: - Ale ja nie muszę się o nic martwić, bo swój sprawdzian mam już za sobą. Zeszłe wybory prezydenckie z ponad 2,5 milionami głosów to potwierdzenie mojego przywództwa w SLD - oświadczył Napieralski.

Napieralski: Dlaczego tacy jak ja dostają becikowe?

Przewodniczący zapowiedział, że SLD przedstawi dziś dokładny plan oszczędności. Według niego dotychczasowa polityka rządów PO, a wcześniej PiS jest zbyt kosztowna. - Dlaczego tzw. becikowe otrzymuje np. taka osoba jak ja, która dobrze zarabia...?

- Trzeba było z niego zrezygnować - wtrącił.

- Tak zrobiłem. Kupiłem za to pieluchy i zawiozłem biednej rodzinie. Ale tu nie chodzi o gesty polityków. Potrzebny jest jasny system - przekonywał Napieralski, który wskazywał, że samo wprowadzenie centralnego systemu zamówień w administracji państwowej (zamówienia długopisów dla urzędników, drukarek, a nawet samochodów służbowych) dałoby oszczędności blisko 2 mld zł.

Czy premierem może zostać A. Kwaśniewski? "Porozmawiamy po wyborach."

- To, że Aleksander Kwaśniewski, znakomity prezydent dwóch kadencji, uznawany za granicą, nie piastuje żadnej bardzo poważnej funkcji jest słabością polskiej demokracji - powtórzył swój znany pogląd Grzegorz Napieralski.

- Skoro własna partia nie potrafi go wykorzystać tak, jak byłego premiera Leszka Millera... - argumentował Grass.

Przewodniczący SLD jednak wskazywał winnego. Są nim rządy Donalda Tuska, a wcześniej Jarosława Kaczyńskiego, które "tak znakomitego polityka nie promowały za granicą". - Wielu były premierów i prezydentów za granicą zasiada w ważnych instytucjach europejskich i światowych i nadal promuje swój kraj. U nas legitymacja partyjna i przynależność środowiskowa przeważa nad zdrowym rozsądkiem - powiedział Napieralski.

Łukasz Grass przy okazji zapytał, czy ze strony SLD padła już propozycja, by premierem po wygranych wyborach został Aleksander Kwaśniewski.

- O propozycjach kadrowych rozmawia się po wyborach, po 9 października. Dzisiaj rozmawiajmy o koncepcji - uniknął odpowiedzi Napieralski.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (27)
Kryzys przywództwa w SLD? Napieralski: Nie muszę się o nic martwić
Zaloguj się
 • von_seydlitz

  Oceniono 4 razy 4

  Odkąd twarzą medialną (tę rzeczywistą, najczęściej POkazywaną) SLD stał się Kalisz, to nie ma o co się martwić. Można powoli zapomnieć o SLD....

  ...

 • trymerek

  Oceniono 3 razy 3

  Zadufany g ......rz ,nawet sie nie domysla jak marnie skończy.Co ty reprezentujesz człowieku ????Kolesi których upchałeś na stołkach w Szczecinie ????Napewno nie solidnego wyborcę lewicy.Lewica potrzebuje człowieka z charakterem a nie mydłka

 • anna12-3

  Oceniono 2 razy 2

  SLD-funkcjonuje pod jednym szyldem od 1993r. Lewica w Polsce miała lepsze i gorsze chwile,tym niemniej zawsze na nią głosują ludzie o przekonaniach lewicowych. Szefowie partii w ciągu tych niemal 20 lat-byli różni,raz lepsi,raz gorsi i co? To ma zdecydować,że np.ja zmienię swoje poglądy? Napieralski-jest szefem lewicy,który też ma swoje lepsze i gorsze chwile. Jest niewątpliwie facetem,który,po pierwsze uporządkował partię wewnątrz,a to zaskutkowało tym,że lewica wyszła z niebytu. Z 3-4% do kilkunastu procent. Dzisiaj na scenie politycznej SLD jest jedynym,liczącym się ugrupowaniem lewicowym. Nawet tak wytrawnemu politykowi,jakim jest Borowski,nie udała się ta sztuka. Pomimo nie spotykanej nagonki na lewicę,a szczególnie na Napieralskiego ,przez prawie wszystkie media,wielu polityków,SLD trwa i ma się coraz lepiej. Niewiarygodne sondaże zniechęcające na głosowanie na lewicę w ostateczności są weryfikowane przy urnie. Tak było w wyborach prezydenckich,w których prawie do końca dawano Napieralskiemu 4-5%. Platforma wyczynia już najgorsze świństwa,aby lewicy zaszkodzić,wyrywa polityków za stołki i miejsca na liście,deleguje Palikota,aby rozbił elektorat,angażuje wielu dziennikarzy do opluwania,a niewątpliwie robi to ze strachu. Przy takim postępowaniu to cud,że lewica jeszcze funkcjonuje. Jako politolog uważam,że albo ktoś ma przekonania lewicowe i zagłosuje na lewicę,albo ich nie ma i będzie szukał szczęścia na prawicy. Opluwanie i szczucie na Napieralskiego-robi swoje,ale to nie ma nic wspólnego z przekonaniami.

 • fojs

  Oceniono 2 razy 2

  Grzesiu jesteś bardzo marnym przywódcą. Twoje 2,5 miliona głosów to historia.

 • czarna.beata

  Oceniono 2 razy 2

  @kamilakarabasz
  dokładnie tak jak ja,niestety.Tam uzdrowić SLD może Kalisz lub Olejniczak obaj to kompetentni ludzie.

 • czarna.beata

  Oceniono 2 razy 2

  ...a powinieneś !przez twoja osobę mnóstwo ludzi nie głosuje na SLD ,musisz odejść.

 • tyyrion

  Oceniono 4 razy 2

  Plastikowy Napieralski, SLD pchające się do władzy. Nie dziwię się, że ludzie zaczynają popierać Palikota. Z SLD teraz żadna lewica.

  piotrmuller.pl/

 • acer59

  Oceniono 1 raz 1

  @majles1
  Nie pajacuj , zakłamany POsrańcu od schetyny . Swoją miłość do kato-wsrecznych POpapranych złodziei , lodziarzy i oszustów wyborczych możesz wyrazić wprost a nie w taki zawoalowany sposób , wycierając sobie gębę Napieralskim i SLD .

 • acer59

  Oceniono 1 raz 1

  @majles1
  Nie pajacuj , zakłamany POsrańcu od schetyny . Swoją miłość do kato-wsrecznych POpapranych złodziei , lodziarzy i oszustów wyborczych możesz wyrazić wprost a nie w taki zawoalowany sposób , wycierając sobie gębę Napieralskim i SLD .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX