Tusk: Nie poprzemy rezolucji ONZ ws. Palestyny, jeśli zagrozi bezpieczeństwu Izraela

Donald Tusk zapowiedział, że Polska nie poprze rezolucji ONZ, która godziłaby w bezpieczeństwo Izraela. Premier, który jeździł "Autobusem Tuska" po województwie kujawsko-pomorskim, skomentował w ten sposób zapowiedziane na piątek głosowanie nad rezolucją Organizacji Narodów Zjednoczonych w sprawie niepodległości Palestyny.
Premier podkreślił, że na razie nie ma międzynarodowego kompromisu w sprawie tekstu takiej rezolucji. Dodał, że rozmawiał o tym z prezydentem Bronisławem Komorowskim, który będzie reprezentował Polskę na sesji ONZ, i z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim.

Tusk powiedział, że Polska nie powinna pozwolić na zwiększenie zagrożenia dla Izraela. Nie poprze więc rezolucji zagrażającej Izraelowi, który, jak podkreślił, jest państwem demokratycznym i żyje zgodnie z europejskimi standardami.

Premier powiedział jednak, że Polska zawsze szanowała aspiracje Palestyńczyków. - Jeśli więc treść rezolucji ONZ nie będzie zagrażała Izraelowi, ale będzie posuwać sprawę Palestyny do przodu, to będziemy gotowi za tym zagłosować - zadeklarował Tusk. Dodał, że jest cień szansy na kompromis. W Nowym Jorku mają się jutro spotkać szefowie dyplomacji państw Unii Europejskiej, aby podjąć próbę wypracowania wspólnego stanowiska w sprawie Palestyny.

100 tys. na ulicach Tel Awiwu. "Chcemy przyszłości" >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Tusk: Nie poprzemy rezolucji ONZ ws. Palestyny, jeśli zagrozi bezpieczeństwu Izraela
Zaloguj się
 • k4t4r4kt4

  Oceniono 2 razy 2

  @cichwoda
  Wiem, wiem. Jak zawsze chodzi o to komu bardziej sie oplaca dupe polizac. I jak zawsze bardziej sie oplaca polizac ja zlodziejom syjonistom nielegalnie budujacym osiedla na terenach okupowanych i popierajacym ich Amerykanom.
  Ale nie wrzucalbym wszystkich Zydow do jednego worka. Sporo z nich to przyzwoici ludzie, ktorzy nie popieraja agresywnej polityki Izraela w sprawie ekspansji na terenach nalezacych do mieszkajacych tam od wiekow Palestynczykow. Nie mniej jednak czekam z utesknieniem na kleske Izraela i mam nadzieje, ze szlag trafi ten "twór"

 • salamaleicum

  Oceniono 1 raz 1

  No tak... widać, że wciąż kwitnie przyjaźń POLSKO-amerykańska (szkoda, że jednostronna)... a Izrael jawi się p. Tuskowi, jako kraj demokratyczny... ciekawe dla kogo, bo chyba nie dla 20% Palestyńczyków z paszportem izraelskim?

 • tak-jest

  Oceniono 3 razy 1

  Rezolucje w tak poważnych sprawach, popiera się lub nie na forum ONZ, nie autobusu !
  Tusk ma naprawdę ,nie posiada manier godnych premiera.
  Donald Tusk , o manierach sołtysa z pełnym szacunkiem dla wszystkich sołtysów.
  Rząd PO PSL , w sprawach zagranicznych kompletna amatorka.
  Tusk nie wysłuchawszy stron na forum ONZ, już wypowiada sądy w sprawie Palestyny.

 • cholenderstwo

  0

  Pusio-tusio...
  Miękko w autobusio?

 • cichwoda

  Oceniono 2 razy 0

  @k4t4r4kt4
  tu nie chodzi "europejskie standarty", Palestynczykow jest w polsce kilkuset a Zydow kilkaset tysiecy przeliczajac na ewentualne glosy w wyborach to spora roznica kiedy sie liczy kazdy glos.
  Niektorzy politycy gotowi sa sie zeszmacic aby tylko sie utrzymac przy wladzy, musza tez pamietac w czyich rekach sa media

 • jugo29

  Oceniono 2 razy 0

  W tej sprawie stanowisko rządu jest bez zarzutu.Muszę przyznać,że nieczęsto działania Premiera Tuska odpowiadają mi ale w tej sprawie ma całkowitą rację.Wystarczy obserwować sytuację w państwach arabskich,które przechodzą tzw.'rewolucję",kto dochodzi tam do władzy..Ponadto Palestyńczycy muszą uznać istenienie Izraela a znane jest stanowisko Hamasu w tej kwesti.Tutaj zagdzam się z p.Tuskiem całkowicie.

 • cichwoda

  Oceniono 2 razy 0

  Tak samo jak nie powinna powstac "wolna polska" bo zagraza bezpieczenstwu niemiec i rosji, jesli jego dziadek walczyl o "wolna polske" to jak rozumie byl po prostu terorysta.
  Jesli jestem w bledzie to dawajcie minusy

 • k4t4r4kt4

  Oceniono 4 razy 0

  Wedlug Tuska Izrael "jest państwem demokratycznym i żyje zgodnie z europejskimi standardami" A to ciekawe. Od kiedy Aparthaid jest europejskim standardem panie Tusk??

 • jeruzalem51

  Oceniono 3 razy -1

  Tusk to Zyd na uslugach Miedzynarodowki Zydowskiej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX