Wybory 2011. Palikot w TOK FM: Jestem za legalizacją wszystkiego, co ludzie robią

Wegetarianin. Nie je nawet ryb. Ale kilka razy polował z Bronisławem Komorowskim. I razem spędzili kilka Sylwestrów. Zwolennik legalizacji prostytucji i marihuany. W nowym rządzie jest gotów zostać ministrem zdrowia albo infrastruktury. Janusz Palikot w TOK FM.


Lider Ruchu Palikota nie przestaje szokować. Legalizacja prostytucji? - Tak. Jestem za legalizacją wszystkiego, co ludzie robią. Ludzie jedzą kiełbasę od chłopa, piją bimber, palą marihuanę, chodzą do burdeli. Trzeba to zalegalizować (...) Polska w latach 50-tych była największym producentem konopii w Europie i nie ma najmniejszego powodu, by nie było tak dziś - mówił w Popołudniu TOK FM Janusz Palikot. Ale to nie są najważniejsze pomysły Ruchu.

RP: Koniec KRUS, jedna stawka podatku

Palikot zapowiada, że - jeśli jego ugrupowanie wejdzie do parlamentu (a ostatni sondaż na to wskazuje) - to nie dołączy do koalicji jeśli partner nie zgodzi się na likwidację KRUS. - Albo akceptuje się połączenie KRUS i ZUS w jedną instytucję, albo nie ma koalicji z Ruchem Palikota - zapowiedział. Jego zdaniem rolnicy powinni płacić stawkę ubezpieczenia jak wszyscy. Palikot jest jednak za tym, by z opłat zwolnieni byli właściciele najmniejszych gospodarstw. A jakich podatków chce RP? - Chcemy zwiększać kwotę wolną od podatku (2,5 tys.). I upraszczać system do jednej stawki (18 proc.). Bo im bardziej prosty system, tym taniej zbierać ten podatek - mówił Palikot.

Środa od edukacji, Palikot od zdrowia

Jeśli RP będzie współtworzyć rząd, to Janusz Palikot ministrów weźmie z rynku (nie zostaną nimi partyjni działacze). Polityk mówił w TOK FM, że na przykład profesor Magdalena Środa mogłaby być ministrem edukacji a prof. Jerzy Hausner ministrem finansów. Sam Palikot jest gotów stanąć na czele resortu zdrowia. - To dlatego, że to jest tak trudne i beznadziejne ministerstwo, że nikomu do tej pory nie udało się z tym poradzić. Uważam, że polityk z krwi i kości powinien się zmierzyć z najważniejszym problemem - oceniał. Z podobnych powodów Palikot gotów jest też na objęcie teki ministra infrastruktury.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (32)
Wybory 2011. Palikot w TOK FM: Jestem za legalizacją wszystkiego, co ludzie robią
Zaloguj się
 • avalon-finanse_pl

  Oceniono 7 razy 5

  lubie tego goscia. Na wejsciu swietny pomysl w sprawie zwiekszenia wplywow do budzetu panstwa bez podnoszenia obecnych obciazen podatkowych. Po prostu: akcyza na maryche, licencje dla burdeli i kasa sama przyjdzie. :)))

 • kola

  Oceniono 6 razy 4

  No i brawo Jasiu, w końcu ktoś zdrowo myślący pośród zakłamanych debili i hipokrytów u koryta - mój głos już masz.

 • kretu23

  Oceniono 6 razy 4

  jak się to panu uda to polska polityka przyspieszy o jakieś 10-15 lat. wymieniłeś Pan jako pierwszy i po raz pierwszy najbardziej palące problemy, czy masz Pan siły na to, żeby je dość oryginalną retoryką rozwiązywać?Jak by to działało na dłuższą metę założywszy, że właśnie dolał pan paliwa wyborczego ludowcom? nie wspominając o swiętoje...wych... uff a ja na tym poziomie nie jestem cokolwiek o tych terminach użytych powiedzieć, są zbyt ogólne

 • ja_1958

  Oceniono 8 razy 4

  wielka szkoda, że ni miałem okazji wysłuchać tego wywiadu. Powoli Janusz staję się głównym graczem na tej beznadziejniej scenie politycznej. Niektóre jego pomysły wydają sie absurdalne ale...
  Czyż usankcjonowanie prostytucji nie zmniejszy wpływów różnego rodzaju mafii czy sutenerów?
  Czyż usankcjonowanie narkotyków miękkich nie zmniejszy rozbojów i podziemia narkotykowego?
  Wypowiada myśli które zapewne nie raz nas nawiedzały i czy przypadkiem nie ma racji w tym co proponuje?
  Marycha i lekkie narkotyki przestały być problemem Holendrów odkąd uczynili to co proponuje Palikot?
  Hmm...tylko kiedy to wszystko może znaleźć uznanie wśród zacofanego Narodu który prędzej posłucha sie proboszcza niż własnego rozumu :(

 • ja_z_lustra

  Oceniono 3 razy 3

  Już biblijna Ewa udowodniła że owoc zakazany smakuje najbardziej. W mojej młodości uprawy maku i konopii rosły przy każdym domu na wsi. Trawe można było kupic w tej samej melinie co wódkę, ale palenie nie było cool. Legalizacja nie uczyni z nas społeczeństwa ćpunów.
  W legalizacji najstarszego zawodu świata widzę same korzysci. Rejestracja panienek, płacenie podatków , badania lekarskie, itd.
  Udawanie że czegoś nie ma i represjonowanie jak uda sie to coś złapać jest zakłamaniem.

 • aibo

  Oceniono 5 razy 3

  bravo Janusz!

 • yerry46

  Oceniono 5 razy 3

  To je ono. Krotko, jasno, rzeczowo. Brawo!

 • adalbert.13

  Oceniono 6 razy 2

  Matko i córko enerdowska!
  Jestem pod wrażeniem, to jest program na miarę naszych możliwości i potrzeb!
  BożeszTyMój, że jeszcze nikt na to nie wpadł, perpetum mobile naszych czasów.
  Oby tylko temu misiu nic się nie stało jak ochłonie.

  :O))))))))))))))))

 • m.gawka

  Oceniono 3 razy 1

  Palikot ma wielki intelektualny potencjał i odwagę. Zaskakujące, że jest wegetarianinem. To budzi szacunek i wymaga samodyscypliny. Był skutecznym biznesmenem i wyrazistym politykiem. Program ruchu jest czytelny i przekonujący.
  Ja zagłosuję na Ruch Palikota, bo ma szanse stać się liderem prawdziwej nowoczesnej lewicy. SLD pod wodzą Napieralskiego, pozbył się ludzi wybitnych i teraz powoli dogorywa. I bardzo dobrze!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX