To nie żart. Deathmetalowy spot wyborczy SLD [WIDEO]

Takiego spotu wyborczego chyba jeszcze w Polsce nie było. Kandydat SLD ze Szczecina Jędrzej Wijas promuje się z grupą death metalową, samemu wcielając się w rolę jej wokalisty. By się odróżnić od kompanów w luźnych ciuchach i długich włosach, stoi na baczność w garniturze... i śpiewa (a właściwie to się drze). To trzeba zobaczyć


Było disco polo, był rock, był hip hop, czas na mocniejsze brzmienia w spotach wyborczych. Szczeciński kandydat SLD do sejmu Jędrzej Wijas sięgnął po death metal, uwaga, samemu wcielając się w rolę wokalisty - to jest generalnie muzyka pozytywna, choć na pozór wydaje się, że ma w sobie mnóstwo jakiegoś gniewu - przekonuje Wijas.

Wydawać by się mogło, że po takim wykonaniu gardło boli przez tydzień, ale nie gdy jest się pod opieką death metalowców - korzystałem z ich porad, generalnie chodziło o to, żeby głos wydobywał się bardziej z niższych rejestrów, z przepony - wyjaśnia Wijas. Dlaczego wybrał właśnie ten styl muzyczny - mi się pląsy przewodniczącego Napieralskiego z dwoma paniami bardzo podobały, ale każdy powinien być wierny swojemu stylowi, ja jestem wierny swojemu - przekonuje kandydat. Tak jak Grzegorz Schetyna chciałby poparcia Bono tak Jędrzej Wijas przyznaje, że ucieszyłby się z poparcia Nergala.

Napieralski lubi to

Na dzisiejszej konferencji lidera SLD Grzegorza Napieralskiego pod Szczecinem poprosiliśmy by ten spróbował zaśpiewać coś w tym tonie, ale ten się nie zgodził, rzucił jedynie, że lubi każdy rodzaj muzyki - wspieram każdy rodzaj sztuki, która jest ciekawa, która jest osadzona w naszych realiach i która przynosi ludziom radość - skwitował Napieralski.

Oryginalne, kreatywne

Ten spot to ewidentna próba odróżnienia się od innych kandydatów, ocenia socjolog Maciej Bejnarowicz - kreatywny przekaz, który ma się wyróżnić z tego tłumu innych przekazów, ale jednocześnie jest to tani chwyt marketingowy, a to, że o nim rozmawiamy oznacza, że także my się na niego złapaliśmy - śmieje się socjolog.

Chodziło o to, by spot komentować, cel się udał, zatem gratulujemy pomysłu, pytanie jak spot ocenią wyborcy.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
To nie żart. Deathmetalowy spot wyborczy SLD [WIDEO]
Zaloguj się
 • dodatkowo_zwracam

  0

  Super pomysł! Lepsze to niż miauczące nieletnie gibające się jak murzyn.

 • cynnik

  0

  To chyba nie o to chodzi, co kto zaśpiewa.
  Poseł to funkcja poważna, ci ludzie stanowią o losach kraju, społeczeństwa. A tu widzę wszędzie dzieci, rozkapryszonych chłopców z piaskownicy, którzy jeszcze nie zapłacili mamusi za mleko, nie wiedzą, jak boli życie. I nie mają nic do powiedzenia. Pasożyty. No to trzeba zaśpiewać, zatańczyć, pokazać się z jakąś laską. Przyjdzie głupi i kupi.
  Oni NIGDY nie pracowali, od zawsze są pijawakmi. To samo dotyczy pana Napieralskieggo, wokół niego pełno takich lewusów, w Warszawie czy w Szczecinie. Ci rozpieszczeni chłopcy nieznający życia to polska "lewica".
  I nie wiem, czy śmiać się, czy płakać.

 • figa.7

  0

  Okropne!!!!!!! Czy nie lepiej zanucić piękną polską pieśń, np. "Kiedy ranne wstają zorze". To z pewnością spotkałoby się z przychylnością dziennikarzy.

 • pkubic

  0

  Ja też to lubię, aż sam się sobie dziwię :-))))))

 • pchelkaz29

  0

  lubię to;-)

 • 1410miecz

  0

  gorzkie żale?

 • dongru

  0

  hahahahahahahha - za--biste!

 • gregbestia

  0

  Piękne :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX