Wybory 2011. Korwin-Mikke: Jeśli nie uzyskamy dobrego wyniku, zaskarżymy wybory

- W zasięgu komitetu wyborczego Nowa Prawica jest 10-15 proc., bo ludzie chcą zmian - powiedział Janusz Korwin-Mikke w Polsat News. - Jeżeli nie uzyskamy dobrego wyniku, to oczywiście zaskarżymy wybory - dodał.
Działacze Nowej Prawicy zarzucają Państwowej Komisji Wyborczej, że bezprawnie odmówiła rejestracji ich list wyborczych w całym kraju, choć zarejestrowali listy w ponad połowie okręgów wyborczych.

"Pogadamy z prawnikami"

- Polski Sejm jest środowiskiem ludzi, których miejscem jest kryminał, trzeba sobie powiedzieć jasno - mówił Korwin-Mikke. - Ludzie mają tak dosyć rządów tej bandy czworga, że myślę, że chcą zmiany. Chcę powiedzieć jasno: my chcemy zmiany państwa. Nam nie chodzi o zmianę rządu, to nam jest obojętne. Czy rządzi PO, PSL, PiS czy SLD nie ma najmniejszego znaczenia - dodał lider Nowej Prawicy.

Przyznał, że nie zadawala go jedynie przekroczenie progu wyborczego. - Nam jest potrzebne 10-15 proc., bo tyle byśmy mieli, gdybyśmy mieli dostęp do debat - stwierdził.

Jeżeli komitet wyborczy Nowej Prawicy przekroczy próg wyborczy i jego przedstawiciele znajdą się w Sejmie, wówczas decyzja w sprawie ewentualnego zaskarżenia wyborów zostanie podjęta po konsultacjach z prawnikami. - Pogadamy z prawnikami jaka będzie sytuacja. Myślę, że nie zaskarżymy wyborów, bo nie warto dla 10 posłów czy więcej - mówił Korwin-Mikke.

Komisja nie zdążyła policzyć podpisów

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, komitet, który do 30 sierpnia zarejestrował listy w co najmniej połowie okręgów wyborczych (21), uprawniony był do rejestracji list w reszcie kraju bez zbierania wymaganych podpisów. W tym terminie listy KW Nowej Prawicy zostały zarejestrowane w 20 okręgach. W kolejnym okręgu nastąpiło to kilka dni później. Działacze Nowej Prawicy tłumaczyli, że wszystkie dokumenty złożyli w okręgowych komisjach w terminie i zarzucali organom wyborczym, że ich listy były przetrzymywane. Wskazywali, że okręgowa komisja nie zdążyła policzyć podpisów pod listami z powodu wewnętrznych procedur.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Wybory 2011. Korwin-Mikke: Jeśli nie uzyskamy dobrego wyniku, zaskarżymy wybory
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 1 raz 1

  @druz_2

  - jeśli idzie o program JKM, specjalnie słuchałem radia i nie wiem, generalnie socjal-prawicowy z mieczykiem Chrobrego w klapie - ciężko się zorientować,
  - nie neguję prawa do oprotestowania protestu, rozbawiła mnie forma egzaltacji typu: my zasługujemy na 10-15% a zły wyborca nam nie chce dać wyniku co stanowi podst. protestu. Reszta to prawnicze machloje, co smuci, bo znowu pokazuje stan "niepoczytalności" polskiego prawa ,
  - ma pan rację jeśli idzie o stan świadomości społecznej, bardzo mnie martwi konieczność
  dokonywania wyboru mniejszego zła, skoro Tusk jest ewidentnie wyższy (dowcip taki).
  Wydaje mi się koniecznością dziejową ponowne głosowania tak a nie inaczej aby rządzący
  mogli spróbować dokończyć to co zaczeli.
  Mimo teoretycznych różnic,pozostaje w dyspozycji. A JKM i tak bełkocze. ;)

 • adalbert.13

  Oceniono 1 raz 1

  "Jeśli nie uzyskamy dobrego wyniku, zaskarżymy wybory " - następny bufon, nigdy nie trawiłem tego gościa. Prezes od początku twierdzi, że wybory będą sfałszowane. Brunatne sotnie p. Suskiego mają być lekarstwem
  na całe zło demokracji.

 • druz_2

  0

  @adalbert.13
  program KNP w wersji JKM absolutnie nie zawiera postulatów kwalifikujących je do miana "socjal" a prawica? - cóż podobnie jak "lewica" jest pojęciem umownym w naszych realiach - a więc umówmy się, że postulaty KNP są biegunowo różne od reszty "towarzystwa".
  nie jestem darmowym adwokatem JKM jednakże kilka kwestii wymaga "doświetlenia" :

  my zasługujemy na 10-15% a zły wyborca nam nie chce dać wyniku co stanowi podst. protestu.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Chodzi o to, że gdyby dopuszczono KNP do startu w całym kraju, gdyby nie "represjonowano" jej w mediach publicznych( proszę się temu przyjrzeć obiektywnie), wówczas wynik mógłby oscylować w tych granicach ( nikt nie mówi o 1% jak również 20-30%) są podstawy by tak twierdzić - tak po prostu.
  JKM "bełkocze" - cóż... no ma taki typ dialogu i wysławiania się - jest przejaskrawiony- co wielu bierze dosłownie i stąd takie wrażenie ( było to z resztą przyczyną "huczku" we władzach UPR jakiś czas temu) - KNP zrzesza wielu "logicznych", zrównoważonych i sensownych ludzi - warto o tym pamiętać.
  Dlatego też odsyłam do programu KNP który pisany jest językiem i w narracji innej niż ten który prezentuje JKM - słowem przedstawia - jeżeli idzie o meritum - to samo co JKM tyle, że nie tak samo - a to czyni różnicę.
  Kontrowersje biorą się stąd, ze KNP postrzegana jest poprzez jej oficjalnego lidera - co nie jest okolicznością łagodzącą lecz dla zainteresowanych nie decydującą.
  Z wyrazami szacunku... :0)
  P.S.
  Wierzy pan, że rządzący zdołają cokolwiek dokończyć, że tym razem będzie inaczej? - bez odbioru...

 • druz_2

  0

  @adalbert.13
  oddając głos nieważny w istocie nie zagłosuje pan na "nie mniejszych bufonów" - lecz tylko w tym przypadku...
  Nie znalazłem w pańskiej wypowiedzi natomiast niczego co świadczyłoby o merytorycznej krytyce jakiegokolwiek punktu programowego KNP - poza "spranym " już argumentem,ze to bełkot i ego - a któryż to z kandydatów konkurencyjnych ugrupowań nie ma widocznego ego? - no tak, pan przecież odda głos nieważny więc jakie to ma znaczenie który - prawda?
  "ten człowiek " będzie miał wszelkie podstawy prawne by te wybory zaskarżyć( mówią o tym nawet "tuzy" prawa) - dlaczegóż by więc miał z tego prawa nie skorzystać- to wg pana jest jakaś forma "dziwactwa" ,czy szaleństwa?
  I na koniec - jak pan nazwie stan , w którym "dojrzałe społeczeństwo" po raz kolejny zagłosuje na tę samą filozofię rządzenia z nadzieją, ze coś się zmieni?
  Jak może pan nazywać społeczeństwo "dojrzałym", podczas gdy ono - pisząc kolokwialnie - po raz kolejny sadzi marchewkę i jest "zaskoczone",że nie wyrosły ziemniaki? - no jak pan to nazwie? - to już głupota, czy jeszcze nie?
  P.S.
  Mimo "patologicznej " niezgody - pozdrawiam :0)

 • adalbert.13

  0

  @druz_2
  dlaczego a priori zakłada pan, że będę głosował na nie mniejszych bufonów?
  A może świadomie oddam głos nieważny podpadając tym samym pod korpus bezpieczeństwa im. :
  "chlejemy za państwowe" nijakiego p.posła Suski - i narażając się tym samym na rozstrzelanie jeśli
  wybory będą kręcone z ukrytej kamery? Hę??
  Dodatkowo rano oszalałem i wysłuchałem w całości w radiowej 3-ce wywiadu-bełkotu Karnowskiego
  z naszym bohaterem. Tak to prawda, ten człowiek jest w stanie zaskarżyć wynik wyborów jeśli społeczeństwo okaże się na tyle nie dojrzałe i nie zagłosuje na tego łosia. Bełkot chorego ego + id.
  Tak więc tradycyjnie: nie ma zgody. Pozdrawiam.

 • druz_2

  0

  Fanom PiS przypominam, że Jarosław też zakłada, iż ewentualny słaby wynik( przegrana w nadchodzących wyborach)będzie efektem fałszerstwa i przygotował legion "mężów zaufania" - to nie jest swego rodzaju terroryzm?
  Tym, którzy JKM nie trawią przypominam z kolei ,że 09.10.br mogą zadecydować kogo wolą i tyle - i zagłosują na nie mniejszych bufonów -tak więc słaby to argument...
  Cała rzecz polega na tym, że nie ważne jak liczne poparcie posiadają kandydaci - ważne by traktowania byli identycznie jak ich "konkurencja" - a tak się nie dzieje- a skoro tak - psu na budę wszelkie hasła o demokracji, że o tzw. "państwie prawa " nie wspomnę.
  Większość ( i to zdecydowana) nie potrafi wymienić choćby dwóch punktów programowych KNP a z całej retoryki wychwytuje tylko tyle, że "bandyci" i "złodzieje" będą siedzieć w kryminałach i budzi to zaskoczenie, obawy itd - istne kuriozum - wygląda bowiem na to, że ludzie nie chcą burzyć swoistego status quo panującego w kraju - no więc dalej obstawajcie za socjalem, opiekuńczością państwa, "bezpieczeństwem"( w rozumieniu socjalistów), oddajcie wszystko za tzw."bezpieczną przyszłość"- słowem maszerujcie nadal w "jedynie słusznym kierunku" tylko bardzo proszę - zostawcie w spokoju ludzi, którym nie po drodze z waszym myśleniem, już choćby dlatego, że oni wam nie ubliżają .

 • wildenergy

  Oceniono 2 razy 0

  Nieźle, ludzie tak ostrzegają przed nieprzestrzeganiem prawa, ograniczanie wolności i swobód na Białorusi a jak u nas ktoś jest traktowany jak opozycjonista na Białorusi to jest dureń i ma spadać na emeryturę oraz 2-3% popierających go ludzi nie ma prawa do swojego zdania... to się nazywa lewicowa moralność...

 • arvelli_net

  Oceniono 4 razy 0

  ... korwin 1% i spadaj:)... zawsze miałeś małego:) nawet na Stępińskiej:)

 • j4s4

  Oceniono 4 razy 0

  ... to się nazywa terroryzm.. kibicowski! Taki z niego prawicowiec "nowy" jak ze mnie duchowny muzułmański!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX