Wybory 2011. Kaczyński: Tylko zwycięstwo PiS zakończy wojnę polsko-polską

- PO chce odnowić zasoby tego, co socjologowie nazywają paliwem antypisowskim. Nie mam zamiaru im tego ułatwiać - oświadczył Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla ?Uważam Rze?. Dodał, że tylko wygrana jego partii w wyborach może zakończyć konflikt między zwolennikami PiS i PO.
- Nie będę rozmawiać w oparach absurdu - skomentował Kaczyński kwestię debaty z Donaldem Tuskiem. - Retoryka człowieka, który funkcjonuje w ramach faktów w zderzeniu z tym, który posługuje się socjotechniką i agresją, daje przewagę temu drugiemu - uzasadnił.

"Tylko my możemy zakończyć wojnę polsko-polską"

- Powiem coś, co jest jasne dla wielu Polaków: wojnę polsko-polską może zakończyć tylko nasze zwycięstwo - podkreślił lider PiS, zapowiadając, że jeśli zwycięży w wyborach, nie będzie "nakręcać konfliktu" z PO.

- Nie będzie tym razem żadnej koalicji tak trudnej, jak ta z Samoobroną i LPR, która nam bardzo szkodziła. Chociaż - dając nam możliwość rządzenia- przyniosła Polsce wiele dobrego - oświadczył.

"Media działają, jakby istniało komunistyczne biuro prasy"

Za dobre wyniki PO w sondażach odpowiadają, zdaniem Kaczyńskiego, przychylne Platformie media:

- To wygląda, jakby funkcjonowało biuro prasy, które w czasach komunistycznych decydowało, ja wygląda opis świata w najmniejszej gazecie. Nie wiem, czy to biuro jest, jaki ma kształt - ale media działają, jakby taki ośrodek decyzyjny funkcjonował - sugerował.

- W przypadku afery hazardowej po trzech dniach zmieniono kryteria oceny medialnej. Z tego, czy coś jest prawdą czy fałszem na to wizerunkowe. Ograniczono się do pytań, czy ktoś dobrze wypadł, czy nie. Czy kłamał - mało istotne - dodał.

PO ujawni, o czym rozmawiał Kaczyński z bratem tuż przed katastrofą w Smoleńsku?

Jacek i Michał Karnowscy, którzy prowadzili wywiad, zasugerowali, że PO ma zamiar ujawnić rozmowę telefoniczną Kaczyńskiego i jego brata, nagraną w trakcie tragicznego lotu do Smoleńska. - Jeśli ta rozmowa nie zostanie sfałszowana, to nie przyniesie nic nowego. Dotyczyła stanu zdrowia naszej mamy, trwała 25 sekund. Zapytałem, czy jest już w Smoleńsku, bo tak myślałem. Odparł, ze nie. Powiedziałem mu, jak u mamy, on odparł, że powinienem się przespać. Tematu lądowania w Smoleńsku w ogóle nie było - skomentował Kaczyński.

"W Polsce nie ma innego systemu wartości niż chrześcijański"

Kaczyński przyznał, że uważa za "nową falę agresji antykościelnej" za bardzo niebezpieczne zjawisko: - W Polsce sprawa stosunku do Kościoła nie jest tylko kwestią światopoglądu, ale przyszłosci narodu. Nie ma u nas innego systemu wartości, do którego można by się odwołać. Zniszczenie Kościoła to sprowadzenie na część narodu nieszczęścia.

Czy uważasz, że zwycięstwo Kaczyńskiego zakończy "wojnę polsko-polską"?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (15)
Wybory 2011. Kaczyński: Tylko zwycięstwo PiS zakończy wojnę polsko-polską
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 10 razy 8

  "jeśli zwycięży w wyborach, nie będzie "nakręcać konfliktu" z PO." - w życiu... !!!!!!!!!!
  To jest jedyny sens kaczego usmarkanego jestestwa. Dla was kaczor jedynym honorowym (przepraszam)
  wyjściem jest zdeletowanie się na amen. Co już sugerowali dobrzy ludzie. Człowieku (przepraszam) ty
  nie popijaj piwem bezalkoholowym leków refundowanych, kupuj droższe. Stać cię.

 • bezspokoju

  Oceniono 9 razy 7

  Obrzydliwiec sam tą wojnę z większością narodu wywołał, podsyca ją, a teraz jawi się jako zesłaniec opatrzności. Ileż trzeba mieć w sobie buty, zarozumialstwa, żeby w tak cyniczny i bezczelny sposób traktować ludzi ?

 • czytelnik52

  Oceniono 11 razy 7

  Chory z nienawiści człowiek - ten Kaczyński.
  Nic już nie zakończy tej wojny którą Kaczyński wywołał po kolejnych wyborczych porażkach, a za przyzwoleniem maryjnego radia.
  Cóz to za kraj, w którym kościół wskazuje na kogo głosować????

 • dr54

  Oceniono 8 razy 6

  @zegrz
  Zwyciestwo Pisu zapoczatkuje wojne niemiecko-polska i rusko-polska , stan gotowosci u kaczynskiego nigdy sie nie skonczy bo to msciwy typ .

 • jan.szulc

  Oceniono 10 razy 6

  Z tego co pamiętam, to właśnie rządy PiS tą wojnę rozpoczęły.

 • zegrz

  Oceniono 8 razy 6

  Ciekawe, zwycięstwo PiS-u w wyborach zapoczątkowało wojnę polsko-polską, a teraz kolejne zwycięstwo PiS-u ma ją zakończyć?

 • kolega77

  Oceniono 7 razy 5

  Ja mu wierzę,. Prezes istotnie może skończyć wojnę polsko-polską. Stanie się to jednie wówczas gdy z kretesem przegra wybory i definitywnie odejdzie z polityki. W innym przypadku zostanie agresorem, bo taką ma naturę.

 • man_sapiens

  Oceniono 9 razy 5

  Kaczyński ma nas - wyborców - naprawdę za idiotów! Czy on myśli, ze nikt już nie pamięta, co się działo, kiedy PiS był u władzy?

 • miszkasz

  Oceniono 4 razy 4

  Od momentu palenia kukieł Wałęsy było wiadomo kim są Kaczyńscy. Takiej atmosfery w kraju jak jest teraz przez tego człowieka nie było nawet za komuny.
  10 kwietnia jemu i ludziom jego pokroju dał szansę. Nie wykorzystali jej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX