Hofman broni ''kiboli'' i zapewnia: Przełamanie. W naszych sondażach prowadzimy

- Tusk nie chce wyeliminować przestępstw ze stadionów, to tylko wojna propagandowa - diagnozuje rzecznik PiS Adam Hofman. Apeluje też, żeby nie stygmatyzować kiboli. - Min. Rostowski czasem gorzej się zachowuje w ministerstwie (niż kibole red.). Hofman ujawnił też, że w zamówionych przez PiS sondażach, partia J. Kaczyńskiego wyszła na prowadzenie. - Nastąpiło przełamanie - powiedział.
- Mamy swoje sondaże i następuje w nich przełamanie. Był remis, teraz jest trochę lepiej dla nas - ujawnił Adam Hofman.

Słuchając krytyki pod adresem działań rządu skierowanych przeciwko kibicom można oczekiwać, że nowelizacja ust. o bezpieczeństwie imprez masowych będzie wśród priorytetów Prawa i Sprawiedliwości po dojściu do władzy.Jak mówił rzecznik PiS-u "w sferze faktów Donald Tusk nie chce wyeliminować przestępstw ze stadionów". - Chce prowadzić propagandową wojnę, bo to mu służy - stwierdził Adam Hofman w Poranku Radia TOK FM.

Gdyby premier faktycznie chciał rozwiązać problem stadionowych zadymiarzy, to według posła, wybrałby drogę wskazaną przez Prawo i Sprawiedliwość. - Po zadymie w Bydgoszczy złożyliśmy bardzo twardy, restrykcyjny projekt ustawy, z wysokimi karami. Ale Donald Tusk nie chciał nad nim pracować. Wolał w świetle kamer toczyć rozprawę z kibicami. Gdyby się wczytać w to, co zrobił Tusk (w znowelizowaną ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych red.), to zmieniono tylko kwalifikację czynu. Ba nawet alkohol będzie można wypić na stadionie - tłumaczył.

I porównuje batalię z kibicami do słynnego pomysłu chemicznej kastracji pedofilów. - To propagandowa wojna, która nie ma żadnego zakorzenienia w faktach. Ani UEFA, ani kibice nie chcieli alkoholu na stadionach. Protestowali też biskupi. Ale Tusk wprowadził ten przepis. Dlaczego? Koncerny naciskają? - pytał poseł Hofman.

"Niski poziom boksu"

Diagnoza Hofmana oburzyła min. Michała Boniego. - Pan poseł wykrzykiwał jakie wspaniałe rzeczy znajdowały się w projekcie PiS-u. Tak jakby nie czytał obowiązującego prawa - bo teraz też nie można wnosić na stadiony ani maczet, ani noży.

Szef zespołu doradców premiera, pytany przez Dominikę Wielowieyską o piwo na imprezach sportowych, odpowiedział, że w obliczu realnych zagrożeń jakie niesie kryzys gospodarczy "toczenie w Polsce batalii o piwo jest zasłoną dymną". I dodał, że obowiązujące teraz w Polsce rozwiązania wzorowano na prawie obowiązującym w wielu krajach - piwo o niskiej zawartości alkoholu będzie można spożywać nie na stadionie, tylko w specjalnie wydzielonych miejscach.

- Kolega Hofman wykrzykiwał różne rzeczy i nie do końca było wiadomo, o co chodzi. Oprócz tego, żeby dołożyć Platformie. Jak ktoś ma taką orientację programową żeby w każdej sprawie różnić się poprzez dołożenie, to wydaje mi się, że to na niskim poziomie boksu - podsumował min. Boni.

Uwaga na stygmatyzację łysych!

Przy okazji analizowania prowadzonej przez władzę wojny ze stadionowymi kibolami poseł Hofman zaapelował. O niestygmatyzowanie łysych. - Co do łysych, to bym uważał. Min. Jacek Rostowski też nie ma włosów, a ja go kibolem nie nazywam. Choć czasem gorzej się zachowuje w ministerstwie finansów (niż kibole red.). Jak spotykam Rostowskiego w Sejmie to się boję o stan polskich finansów. I nie dlatego, że ma łysą głowę, tylko że źle robi - oceniał rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (123)
Hofman broni ''kiboli'' i zapewnia: Przełamanie. W naszych sondażach prowadzimy
Zaloguj się
 • white_lake

  Oceniono 12 razy 10

  znowu ten głupek?
  nie było nikogo normalnego?

 • ludpracujacy

  Oceniono 11 razy 9

  hoffman gnojku, - to co bezmyślnie klepiesz, w psychiatrii nazywa się syndromem chciejstwa. Tak na marginesie, twoja żona przestała już doić finansowo KPHM i nas podatników ?

 • al_bandi

  Oceniono 11 razy 9

  "Raz chory niedźwiedź pierdział, budząc miłosierdzie
  A suseł mu oklaski bił po każdym pierdzie.
  Czy ten suseł zwariował? - spytał dzięcioł śledzia.
  Nie - śledź odparł - to rzecznik prasowy niedźwiedzia"

  Andrzej Waligórski .

 • tegepe

  Oceniono 11 razy 9

  Pani Wielowieyska! Po kuśkę zaprasza Pani tego mydłka do studia? Ledwo otworzy usta, już zionie jadem nienawiści do wszystkich oprócz swego PiSdu. Tego już naprawdę nie można słuchać! TOK FM czerpie jakąś masochistyczną przyjemność w obcowaniu z indywiduami pozbawionymi ludzkich uczuć, a obnoszącymi się ze swoim "patriotyzmem", katolicyzmem, obroną tradycji itp. pierdół na użytek radiomaryjców i innych nawiedzonych. Z masochizmu, jak z każdego zboczenia, trzeba się leczyć. Powodzenia!

 • dr54

  Oceniono 11 razy 9

  Szczyt chamstwa i arogancji tego mlodego posla Pisu przekracza wszelkie granice przyzwoitosci .
  Ten mlodzieniaszek poza obrazaniem starszych od siebie i totalna krytyka ponizej pasa przeciwnikow politycznych jeszcze niczego w polityce nie zrobil .
  Zenada !!!!!!!!

 • rabingoldblatt

  Oceniono 10 razy 8

  Hofman powołuje sie pewnie na badania Instytutu Fantazji:))

 • konuspremier

  Oceniono 10 razy 8

  Wojciech Młynarski :

  “Nie jestem żaden smarkacz , głowę mam pokryta siwizną,
  Nie zagłosuję na Jarka , Bo zbyt Cię kocham Ojczyzno!
  Niejeden ciężar na barkach Dźwigałem , znosiłem trudy.
  Nie zagłosuję na Jarka , Bo dość mam kłamstw i obłudy .

  Gdy spytasz mnie, niedowiarka , Dlaczego? Wyznam Ci szczerze:
  Nie zagłosuję na Jarka , Bo w żadną zmianę nie wierzę.
  Skąd wiem, że wybór niedobry ? Nie wierzę w zmiany oblicza,
  Bo nie chcę powrotu Ziobro I teczek Macierewicza.

  Bo nie chcę mieć premiera, Co straszy gejem i Żydem,
  Co w każdym widzi agenta, I może zaszczuć jak Blidę.
  Na Jarka nie oddam głosu Za czasy, gdy był premierem,
  Za ten upadek etosu, I koalicję z Lepperem.

  Za to, co wciska ludowi , Na co pozwala i sprzyja,
  Za to, co pisze Sakiewicz i głosi Radio Maryja.
  Za sieć podsłuchów i haków , Wydanie walki elitom,
  Za to, że skłócił rodaków , Za IV Rzeczpospolitą.
  Dziś w duszy mej zakamarkach Odkrywam decyzji sedno:
  Nie zagłosuję na Jarka , Bo nie jest mi wszystko jedno.
  Wybaczcie drwinę i sarkazm , Odporność z wiekiem się zmniejsza.
  Nie zagłosuję na Jarka , Bo Polska jest najważniejsza".

 • bioder65

  Oceniono 10 razy 8

  jak ten czopek może to wszystko wiedzieć.Przecież tam gdzie u jarka przebywa jest ciemno i nic nie słychać

 • gkur

  Oceniono 8 razy 8

  Niech sobie szczeka. PiS nie może liczyć na więcej niż ma, a dureń takimi wypowiedziami jedynie zmobilizuje antypisowski elektorat.
  Nie zgadzam się z min. Bonim. To nie jest "niski poziom boksu", bo to co robi PiS nie ma nic wspólnego ze sportem. To jest poziom kibolstwa - kopanie, opluwanie, zagrywki poniżej pasa. Ja tylko nie wiem skąd tak duże poparcie dla tych szumowin.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX