Wybory 2011. Sondaż: Palikot przed PSL, dogania SLD

Partia Janusza Palikota umacnia swoją pozycję. W najnowszym sondażu SMG/KRC ma 7 proc. poparcia. To więcej niż PSL i zaledwie o 1 proc. mniej niż SLD. Do granicy progu wyborczego zbliża się Janusz Korwin-Mikke z 4-procentowym poparciem.
Wciąż prowadzi PO z wynikiem 34 proc. Niewiele słabszy wynik uzyskało PiS - na partię Jarosława Kaczyńskiego głos oddałoby 29 proc. dorosłych Polaków - wynika z nowego sondażu SMG/KRC dla TVN 24.

W Sejmie znalazłyby się także SLD z wynikiem 8 proc. i Ruch Palikota, który popiera 7 proc. badanych. Na granicy progu wyborczego wciąż balansuje PSL z wynikiem 6 proc.

Poniżej progu wyborczego znalazły się Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego, na którą chce zagłosować 4 proc. ankietowanych oraz Polska jest Najważniejsza, która ma 3 proc. poparcia.Niezdecydowanych jest jeszcze 4 proc.badanych.

Ponad połowa Polaków (62 proc.) mówi, że zagłosuje 9 października. Nie wie, czy zagłosuje 16 proc. ankietowanych, a 22 proc. zadeklarowało, że na pewno nie pójdzie do wyborów. Szacowana przez SMG/KRC frekwencja wynosi 46 proc.

Telefoniczny sondaż przeprowadzono 28 września przez Millward Brown SMG/KRC na reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych osób.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Wybory 2011. Sondaż: Palikot przed PSL, dogania SLD
Zaloguj się
 • antyszwed

  0

  PJN1%,NP Mikkego2%, RPPalikota 4%, PSL 6%, SLD 9%, PiS 31%, PO 41%

 • m.arco

  0

  Palikot ma 2 - 2,5 %, więcej nie ma. Chyba, że w Polsce jest 7% ciemniaków.

 • romp66

  0

  Sikorski Wieloletni działacz ROP i członek rządu Olszewskiego, jako wiceminister MON .
  Sikorski brał udział w nocy teczek po stronie Macierewicz, Olszewskiego, Korwina Mikke itd.
  Sikorski był wieloletnim działaczem PiS-u, również ministrem rządu PiS LPR Samoobrona z Lepperem i swym przyjacielem Giertychem.
  Sikorski, zniszczył do spółki z Macierewiczem polski wywiad, czego pokłosiem była śmierć polskiego geologa w Afganistanie pana Stańczak. Polskie wywiad zamordowali PiS, PO, Samoobrona, LPR, PSL .
  Polskiego wywiadu bronili tylko ludzie SLD i pan prezydent Bronisław Komorowski!
  Gdy Tusk straci władzę , Sikorski odejdzie od niego szybko.
  Nawet bardzo szybko porzuci legitymacje PO , może nawet publicznie ją spali zapisując się do nowego ugrupowywania dla uwiarygodnienia się.
  Honor i zasady u Radosława Sikorskiego = świnie w kosmosie.

 • romp66

  0

  SMG /KRC zatrudnia w 60% działaczy młodych demokratów przybudówki partyjnej PO .
  Jak zwykle SMG nie padła, że sondaż był robiony na 495 badanych czyli wiarygodność równa zero!!!
  TVN jak zawsze zaklina rzeczywistość, 4 lata temu w piątek przed wyborami, SMG/KRC w spółce Tusk Vision Network w tzw. sondażach dawali dawali SLD 4%.
  Pani Pochanke w w faktach w faktach, z radością obwieszając koniec SLD, że nie wejdzie do sejmu ,ku jej żalowi i całej sekcie tvn-u SLD ma się dobrze.
  Marzenie Tuskowej armii i ich tzw. firm badawczych , które gotowe każde kłamstwo przerabiać na telefon.

  TVP na teflon załatwia Sikorskiego zachcianki.
  www.youtube.com/watch?v=mduG-YNiFeQ

 • opatrumiaredagdynia

  0

  racja partie parlamentarne reprezentują wąską grupę interesów (chociaż w Polsce jest ona niezwykle rozbudowana) pracowników administracji publicznej, budżetówki itp. nie zależy im na żadnych zmianach, a może po prostu boją się ich dokonać, albo nie wiedzą co trzeba zrobić. PSL to chyba największe pasożyty ze wszystkich.
  i tak sobie gadają i podjudzają i straszą prezesem, a prezes straszy liberałami (że to niby PO jest), a administracja sama rośnie

 • pogadaniec

  0

  Mamy wciaz alternatywe albo prawicowe bagno albo Janusz Palikot i jego partia. SLD to specjalna kategoria: podrobka werbalnie lewicowa ale praktycznie zdolna ulozyc sie i z PiS i z Kosciolem. Dla mnie partie parlamentarne sie zuzyly i stracily wiarygodnosc. Nie rozumiem ludzi, ktorzy chca ponownie na nie glosowac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX