'Pic na wybory?'. Sikorski pyta Kaczyńskiego o teorię zestrzelenia tupolewa

Prawicowe media ujawniły kolejna teorię dotyczącą katastrofy smoleńskiej - prezydencki tupolew został zestrzelony. - Zapytuję się prezesa PiS, czy to pic na potrzeby najtwardszego elektoratu, czy będzie to podstawa dalszego działania? - pytał w TOK FM min. Sikorski. Zdaniem szefa MSZ jeśli ta teoria nie jest tylko grą wyborczą, trzeba postawić kolejne pytanie. - Jakich kroków domaga się Jarosław Kaczyński wobec Rosji?
Według teorii ujawnionej m.in. przez "Nasz Dziennik" i "Gazetę Polską", przyczyną katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. był wybuch nad samolotem "głowicy konwencjonalnej rakiety z ładunkiem termobarycznym". Wśród autorów raportu stawiającego tak odważną tezę jest m.in. były oficer GRU, znany pisarz - Wiktor Suworow.- To jest kolejna w długim ciągu teorii spiskowych, którym tlen wiarygodności dodaje największa partia opozycyjna - komentował minister spraw zagranicznych - Radosław Sikorski.

I stawiał pytania liderowi Prawa i Sprawiedliwości. - Czy to pic na potrzeby najtwardszego elektoratu, który w to wszystko wierzy? A po wyborach powie się, że nie raport Millera wyjaśnił katastrofę i był wiarygodny. Czy też jest to coś, co będzie podstawą dalszego działania? Jeśli tak, to trzeba sobie powiedzieć bardzo poważnie: jeśli nasz prezydent został zamordowany, samolot zestrzelony to nie możemy tego puścić płazem - mówił gość Poranka Radia TOK FM. -

Jeśli mamy prowadzić politykę godności narodowej, jak żąda PiS, to jakich kroków domaga się Jarosław Kaczyński wobec Rosji? - pytał min. Sikorski.

Minister ostrzega: za aniołkami chowają się Fotyga, Sobecka i Macierewicz

Minister przyznał, że czeka nas zaciętą końcówka kampanii wyborczej. I mimo spadającego poparcia dla PO już mówi o sukcesie. - To, że po raz pierwszy w historii partia rządząca ma szansę na wygranie wyborów, to fatalna przegrana opozycji - oceniał Radosław Sikorski.

Szef polskiej dyplomacji ostrzega wyborców przed skutkami kampanii Prawa i Sprawiedliwości. - Raz nabrać się na łagodnego Jarosława Kaczyńskiego to żaden wstyd. Bo każdy sądzi po sobie, i uczciwy człowiek zakłada, że drugi też jest wiarygodny. Ale drugi raz dać się nabrać, to sami powinniśmy się obwiniać. Ostrzegam, że za aniołkami stoi Antoni Macierewicz, Anna Fotyga, Anna Sobecka i ludzie o bardzo radykalnych temperamentach i poglądach - stwierdził min. Sikorski.

Zdaniem gościa TOK FM zapowiedzi tego, jak będzie wyglądała polska polityka jeśli wybory wygra PiS można znaleźć w wywiadach, jakich udziela prezes PiS-u. - W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" zapowiedział pójście na ostry konflikt z Niemcami. Twardą walkę o odblokowanie Gazoportu, który nawiasem mówiąc nie jest zablokowany - przypomniał min. Sikorski. - Nie wróżę sukcesu takiej taktyce, walce z największym płatnikiem netto Unii Europejskiej - podsumował szef polskiej dyplomacji i kandydat na posła Platformy Obywatelskiej.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (175)
'Pic na wybory?'. Sikorski pyta Kaczyńskiego o teorię zestrzelenia tupolewa
Zaloguj się
 • kliwia-tylko

  Oceniono 17 razy 17

  Wybaczcie, ale tylko kretyni wierzą w bzdury o zamachu. Ta katastrofa samolotu nie była nikomu do niczego potrzebna. I to przeczy logice, bo zamachy robi się w określonym celu.
  Lech Kaczński był nieudolnym prezydentem, nie miał szans na reelekcję. Tusk wygrałby w pierwszej turze.
  Na katastrofi NAJBARDZIEJ SKORZYSTAŁ JAROSŁAW. Dziwne, prawda ??

 • brave48

  Oceniono 14 razy 14

  no to niech się zdecydują ... hel, głowica termobaryczna, magnesy, impuls elektromagnetyczny, sztuczna mgła, kosmici i co tam jeszcze?

 • cree-is-me

  Oceniono 9 razy 9

  Pytanie nie jest bez sensu i warto, żeby wszyscy (także głosujący na PiS, zwłaszcza młodzi) głośno zadali je Kaczyńskiemu: jeśli wygra wybory, to jakie kroki zamierza podjąć przeciwko Rosji? Czy mamy gotować się na wojnę / wojenkę? I czy w związku z tym zamierza przywrócić powszechny oboiwiązek służby wojskowej? Pytam poważnie, mimo absurdalnych "dowodów" w tej całej spiskowej teorii "zamachu".

 • pax0910

  Oceniono 8 razy 8

  Najbardziej gardzę i obawiam się kłamców. Pan Kaczyński nie tak dawno siedział obok Antoniego Macierewicza na konferencji prasowej o Białej Księdze i dawał mu pełne zaufanie i kompetencje do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Teraz w TVN24 udaje, że nic nie wie o rewelacjach wyznaczonego przez siebie do zbadania tej sprawy posła Macierewicza, że T-154 trafiła bomba termobaryczna.
  Jak można traktować wyborców jak kompletnych debili?

 • jwasz1952

  Oceniono 8 razy 8

  Chory psychicznie człowiek nie może zostać premierem 40-to milionowego kraju .
  Czas na odważne decyzje.

 • rafnal

  Oceniono 8 razy 8

  Czy kiedykolwiek kaczuch będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie: jak żyć? Czy kiedykolwiek odważył się stanąć twarzą (mordą) twarz z normalnymi ludźmi i normalnie pogadać a nie mamlać ciągle o trupach?

 • vvidmo

  Oceniono 10 razy 8

  Konwencjonalna rakieta z głowicą termobaryczną? To co to za rakieta? Balistyczna? I wybuchła akurat nad samolotem lecącym 300 km/h, kiedy sama miała jeszcze większą prędkość? Ci ludzie nawet wyobraźni nie mają.

 • zlappande

  Oceniono 7 razy 7

  tylko w swiecie, w ktorym wszyscy czyhali na niedoleznego polskiego Lecha K - jego brat Jaroslaw czuje sie dobrze
  to jest oczywiscie choroba psychiczna, ale zeby ta sila perswazji nieudacznika Jarka udzielala sie 30% polskiego spoleczesntwa ?
  niestety, ale dowodzi to, ze brac szlachecka, co nie potrafila wybrac krola to nie byl w tej kulturze jakis odosobniony przypadek
  skads to wynika - moze pija wszyscy za duzo i maja rozklekotane myslenie ? leki jakies i psychozy wciskaja sie w racjonalizm ? demony, ktore wciaz wywoluje Jaroslaw opetaja bez reszty
  i ci ludzie maja czelnosc narzekac, ze jest im w zyciu zle ?
  musze moze najpierw zaczac od leczenia siebie samych

 • czyzyk331

  Oceniono 7 razy 7

  @dwie_szopy_jackson ...-"A zamach przecież był, bo musiał być. Musiał być, bo tylko zamach ostatecznie i nieodwołalnie dyskwalifikuje moralnie politycznych przeciwników. Dowodzi, że są nie tylko zbrodniarzami, ale i zdrajcami. Tylko zamach pozwala ostatecznie stworzyć ze smoleńskiej tragedii kamień węgielny mitu założycielskiego „Wolnych Polaków”. I pozwala uznać Polskę za miejsce szczególne, mistyczne, otoczone nienawiścią sił zła…
  Więc zamach musiał być, a więc był. I wszelkie dyskusje z wyznawcami tej religii są bezskuteczne. >
  **TE słowa pisze były pisowski prezes PAP., widocznie i On zrozumiał pokrętne myśli pisowców i dworu sułtana Jaro I.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX