MON chce odznaczyć weteranów z Iraku i Afganistanu. 'To akcja przedwyborcza'
MON chce odznaczyć weteranów z Iraku i Afganistanu. "To akcja przedwyborcza"
jagor, IAR
PRZEGLĄD PRASY: Ministerstwo Obrony Narodowej chce wręczyć żołnierzom Gwiazdy Iraku i Afganistanu, ale wielu przeszło do cywila i trudno ich znaleźć - pisze "Rzeczpospolita". Zdaniem opozycji to element kampanii wyborczej.
REKLAMA
Fot. Damian Kramski / Agencja Gazeta
REKLAMA
Gwiazdy Iraku, Afganistanu i Czadu ustanowił w 2007 roku prezydent Lech Kaczyński. Z blisko 32 tysięcy żołnierzy, którym przysługują te odznaczenia, ponad 12 tysięcy wciąż ich nie dostało. Zdaniem gazety winę za to ponosi wojskowa biurokracja. Nowy szef MON Tomasz Siemoniak kazał przyspieszyć procedury i wręczyć odznaczenia jak najszybciej.
Lada dzień ma ruszyć akcja informacyjna skierowana przede wszystkim do weteranów, którzy odeszli już do cywila. Armia ma problem z odszukaniem ich, bo wielu zmieniło miejsce zamieszkania albo wyjechało z kraju. Opozycja twierdzi, że to akcja przedwyborcza - czytamy w "Rzeczpospolitej".
fudalejw.1
0
MON już przecież odznacza pośmiertnie powracających w trumnach
z Iraku czy Afganistanu polskich żołnierzy.