Komentarze (47)
Zbyt wielu księży w kampanii? Żakowski: "Nie do końca... Jest coraz lepiej"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • krawiec6661

  Oceniono 4 razy 2

  A niby dlaczego członkowie gildii żebraczej mają być ekspertami od wszystkiego? Niech się wypowiadają na tematy na których się znają np. pedofilia albo żebranie.

 • mielis

  Oceniono 2 razy 2

  konstytucja wspomina też o biernym prawie wyborczym każdego obywatela.
  Kościół na to nie pozwala swoim funkcjonariuszom. Za łamanie swobód powinien być piętnowany gorzej niż Białoruś !

 • widz66

  Oceniono 4 razy 2

  Wrowadźmy to u nas i będzie święty spokój::

  1. Zakazać noszenia nieprzepisowych strojów.
  Kierowcom nie wolno zabierać do autobusu kobiet nienoszących burki. W razie złamania zakazu kierowca ma zostać uwięziony. Jeżeli na ulicy pojawią się kobiety bez burki, przedstawiciele władz odszukają ich domy, a mężów ukarzą. Kierowcom autobusów i taksówek nie wolno zabierać kobiet w prowokujących lub nowoczesnych strojach, jeśli nie towarzyszą im mężczyźni z bliskiej rodziny.

  2. Zakazać słuchania muzyki.
  W sklepach, hotelach, pojazdach, rikszach zabronione jest słuchanie muzyki z kaset oraz innych nagrań. Jeżeli w jakimś sklepie zostaną znalezione kasety, sklep będzie zamknięty, a właściciel uwięziony. Kasety znalezione w pojeździe zostaną skonfiskowane, a osoby prowadzące pojazd uwięzione.

  3. Zakaz golenia bród.
  Każdy, kto zgoli lub ostrzygł brodę, ma zostać uwięziony na tak długo, aż broda odrośnie mu na długość zaciśniętej dłoni.

  4. Nakaz odmawiania modlitwy.
  Modlitwy mają być odmawiane o określonych porach we wszystkich dzielnicach. Czas modlitwy zostanie podany do wiadomości przez Departament Krzewienia Cnoty i Zapobiegania Występkom. Surowo zakazany jest ruch pojazdów na piętnaście minut przed porą modlitwy. Na czas modlitwy wszyscy mają iść do meczetu. Młodzi mężczyźni zauważeni w tym czasie w sklepach mają niezwłocznie zostać uwięzieni.

  5. Zakaz organizowania walk ptaków.
  Ten rodzaj rozrywki zostaje zakazany. Gołębie oraz inne ptaki używane do walk i gier mają być zabite.

  6. Zakaz używania narkotyków i handlu nimi.
  Narkomanów będzie się zamykać w więzieniach. Zostaną przeprowadzone dochodzenia w celu wykrycia handlarzy i miejsc sprzedawania narkotyków. Sklep zostanie zamknięty, a właściciel i narkoman będą ukarani i osadzeni w więzieniu.

  7. Zakaz puszczania latawców.
  Puszczanie latawców powoduje niepożądane skutki, takie jak zakłady czy przypadki śmierci wśród dzieci oraz odrywanie ich od nauki. Sklepy sprzedające latawce będą zlikwidowane.

  8. Zakaz portretowania istot żywych.
  Z pojazdów, sklepów, domów, hoteli i innych miejsc mają być usunięte wszystkie portrety. Właściciele wymienionych obiektów maja portrety zniszczyć. Pojazdy z wizerunkami istot żywych będą rekwirowane.

  9. Zakaz hazardu.
  Ośrodki hazardu zostaną zamknięte, a gracze uwięzieni na miesiąc.

  10. Zakaz noszenia fryzur na modłę angielską i amerykańską.
  Mężczyźni z długimi włosami będą aresztowani i doprowadzani do Departamentu Krzewienia Cnoty i Zapobiegania Występkom, gdzie zostaną ostrzyżeni. Przestępca musi zapłacić za fryzjera.

  11. Zakaz lichwy, pobierania prowizji przy wymianie pieniędzy oraz podatków od transakcji.
  Te trzy sposoby zarabiania pieniędzy są przez islam zabronione. Wszyscy winni łamania zakazu będą karani długotrwałym więzieniem.

  12. Zakaz prania ubrań w miejskich strumieniach.
  Kobiety łamiące powyższy zakaz zostaną z pełnym szacunkiem oraz zachowaniem reguł islamu odprowadzone do domów, a ich mężowie surowo ukarani.
  13. Zakaz muzyki i tańca na weselach.
  W razie złamania tego zakazu głowa rodziny zostanie aresztowana i ukarana.

  14. Zakaz gry na bębnach.
  Gdy zostanie stwierdzone, że ktoś grał na bębnie, karę dla niego ma wyznaczyć religijna starszyzna.

  15. Zakaz szycia damskich ubrań przez krawców oraz brania przez nich miary z kobiet.
  W razie znalezienia w sklepie żurnali mody krawiec ma zostać uwięziony.

  16. Zakaz czarów.
  Wszystkie książki na temat magii zostaną spalone, a czarownik będzie więziony tak długo, aż okaże skruchę.

 • mepislover

  Oceniono 4 razy 2

  Czy to zapach Mamony tak wabi mole?

 • qdynt

  Oceniono 2 razy 2

  Powstrzymać kościół przed ingerencją w politykę i vice versa.
  Interes jednego i drugiego zawsze jest ten sam i daleko mu do interesu publicznego.
  Zobaczcie colaska.pl/forum/post/id/692

 • duokwak

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Żakowski albo pan nie jest na bieżąco,albo czas zmienić okulary na mocniejsze.

 • asraz

  Oceniono 1 raz 1

  renifer_lopez

  Ksiądz,lekarz tak jak pozostali obywatele mają prawo do gloszenia swoich poglądów politycznych,
  uczestniczyć w spotkaniach wyborczych.
  Ksiądz nie może głosić swoich poglądów politycznych i namawiać do głosowania na określonych
  poltyków w kościele podczas mszy i innych nabożeństw, gdyż jest to czas modlitwy, a nie propagandy
  politycznej. Do kościoła przychodzą wierni o różnych poglądach politycznych modlić się , a nie politykować.
  Podobnie lekarz nie powinien prowadzić podczas badania pacjenta agitacji politycznej.

 • glemp1

  Oceniono 1 raz 1

  Żakowski to szamański włazidupiec

 • be-rtil

  Oceniono 3 razy 1

  Ateista -absolutna racja,popieram z maleńkim wyjątkiem-Ta Firma jest najpotężniejszą firmą na Świecie.

 • janusz114

  Oceniono 1 raz 1

  Przeczytajcie sobie "Przenajświętsza Rzeczpospolita". Autor - Jacek Piekara. Warto

 • czyzyk331

  Oceniono 1 raz 1

  Wyborco czuwaj....-"upolitycznienie Kościoła w II RP było jednak silniejsze. Z list endecji do parlamentu wchodzili księża i biskupi.
  - Niektórzy byli bardzo zaangażowani, np. ks. Kazimierz Lutosławski, jeden z przywódców endecji, ostry i demagogiczny polemista. Ale bywali też księża radykałowie, jak ks. Eugeniusz Okoń, z radykalnego stronnictwa chłopskiego. Pełnił w ówczesnym Sejmie trochę funkcję Leppera, był bardzo skłócony z hierarchią. Słynął z radykalnych przemówień antyklerykalnych, postulatów reformy rolnej bez odszkodowania, gwałtownie wchodził w starcia z endecją. Prawie że komunista!
  Więcej... wyborcza.pl/1,75515,7293651,Dwa_dwudziestolecia__Posel_w_koloratce__czyli_ile.html?as=2#ixzz1ZMPB83I4

 • valerja

  Oceniono 1 raz 1

  polityków rozliczą wyborcy, a księży Jezus Chrystus

 • miszkasz

  Oceniono 5 razy 1

  Akurat na ostatniej mszy niedzielnej był czytany w mojej parafii list biskupa który sugerował nie wprost, na kogo głosować i nie głosować.
  Tak więc wystarczy chodzić do kościoła żeby mieć odmienne zdanie panie Żakowski.

 • aqmika

  0

  Nie do wiary - biskup mówi glosem rozsądku, Żakowskiego cieszy liczba księży w kampanii? W kościele nie ma miejsca na politykę, ma on swoje wyznaczone konstytucją miejsce w państwie.
  A jeśli księża są mniej widoczni w tegorocznej kampanii, to może dlatego, że dawno już zajęli decydujące miejsca na wszystkich strategicznych pozycjach - w kulturze, oświacie, mają wpływ na decyzje administracyjne, zwłaszcza na prowincji, czerpią swobodnie z państwowej kasy. Już nie muszą tak się wysilać, ktokolwiek by wygrał wybory...

 • romp66

  0

  Tajny dokument Watykanu z dnia 16 marca 1962 o nazwie "Crimen Solicitationis (copia dok.)" to nic innego jak instrukcje Watykanu dotyczące postępowania kleru na całym świecie w przypadkach oskarżeń księży o seksualne wykorzystywanie dzieci. Watykan nie zaprzecza wydania tych rozporządzeń twierdząc jednak, że miały one służyć, jako rozporządzenia wewnętrzne w przypadkach wykorzystywania przez księży spowiedzi, jako narzędzie do pozyskiwania odpowiednich osób do uprawiania seksu. W praktyce jednak dokument nakazywał biskupom i ich podwładnych, pod groźbą automatycznej ekskomuniki (wyklęcia z kościoła), zachowywanie absolutnej tajemnicy w przypadkach przestępstw seksualnych księży, niepowiadamianie władz cywilnych danego kraju, utrzymywanie absolutnej tajemnicy, uciszanie skandalów seksualnych, ochronę oskarżonego księdza, wymuszanie na ofiarach zachowania milczenia poprzez przysięgę na Pismo Święte, itp.
  Choć nie zgodne to z prawami niemal całego cywilizowanego świata - nie zwrócono by z pewnością uwagi na wszystkie te "wewnętrzne" rozporządzenia, gdyby nie fakt, że nie ma w nim absolutnie nic z troski o dobro dzieci, ofiar zwyrodnialców księży.
  Wprost przeciwnie, każdy, kto ośmielił się mówić o przypadkach przestępstw przeciwko dzieciom, wyklęty będzie z kościoła. Taka jest esencja tego dokumentu. Dokument ten to wypowiedzenie walki ofiarom księży pedofilów a nie ich ochrona czy walka z istniejącym problemem.

 • 1-gospodarz

  0

  Wg mnie Księża jako obywatele mają prawo się wypowiadać, tak jak dziennikarze. Kościół ma poparcie jako instytucja sprawiedliwości społecznej. Nie wszyscy hierarchowie taką opcję reprezentują. Są jednak księża, którym znający ich elektorat może podpowiadać, na pewno dla tych partii , które popierają naukę kościoła, czy naukę słuszną to już inna sprawa.
  Premier Tusk wg mnie nie walczy z kościołem ale go popiera, werbalnie szuka sprawiedliwości społecznej "dla tych jak stwierdził na spotkaniu z artystami" co nie mają co włożyć do gara. Po co ta grupa zażądała spotkania by bronić swojej kasy, bo głośno było o zmniejszeniu im 50% kosztów uzyskania. Mam nadzieję, że premier obecny , przy harcie jaki posiada zmniejszy koszty tym samym opodatkuje Żakowskiego, Lisa czy wielu innych i dlatego będę głosował na PO - bo inni chcą tylko rozdawać.
  Przypominam sobie słowa byłego prezydenta A. K. " bogaci muszą kupić sobie spokój społeczny, dlatego między innymi większość polityków popiera kościół - tak było i w PRL-u- aby ci co nie mają do gara czekali na sprawiedliwość na tamtym świecie.
  Mamy demokrację ale ona jest dyktatura większości. Całe wieki o podział tych dóbr toczy się spór i próbowano tworzyć rożne ustroje.
  Dzisiaj w dobie internetu rozwój sił wytwórczych, tj ukształtowanie człowieka zaczyna przebiegać w przyspieszonym tempie ale o tym dla inteligentnych więcej
  na stronie: www.rowiesnik-rowiesnicy.blog.onet.pl

 • renifer_lopez

  Oceniono 2 razy 0

  Nie rozumiem dlaczego dziennikarz (czasem reprezentujący niejasne interesy - jak T. Lis), albo reżyser (działający w sferze masowej wyobraźni i to za państwowe pieniądze - jak Andrzej Wajda) może brać udział w kampanii i wskazywać na kogo należy głosować, a ksiądz (też obywatel) nie może? A np. lekarz może? Na razie (chyba) może, ale jak lekarze zaczną swym pacjentom wskazywać na niesłuszną partię natychmiast Żakowski im tego zabroni. A na dobrą sprawę, czyje to interesy reprezentuje Żakowski i kto mu dał mandat do organizowania reguł kampanii wyborczej?

 • fudalejw.1

  Oceniono 2 razy 0

  Czy Żakowski to ten facet z bródką,który ma młodą d.pę !

 • wlomat1

  Oceniono 2 razy 0

  A co ma Nergal do wyborów? Czy i w tej sprawie księża mają mieć nałożony knebel? Może w ogóle mają mieć prawo do milczenia na każdy temat jak za komuny? Tylko gdzie jest SB i "nieznani sprawcy" żeby to wyegzekwować? Obawiam się że sama nagonka w mediach chyba nie wystarczy...

 • alica32

  Oceniono 5 razy -1

  atleista co ty wypisujesz "Po prostu niezależnie od wyników wyborów Kościół wciąż będzie miał dostęp do konfitur, a jego przywileje będą nietknięte. Czy będzie rządziło PiS, czy PO, kler będzie miał dobrze. Nawet SLD przestał być groźny i udowodnił, że potrafi z duchowieństwem żyć w symbiozie."
  Kościół Katolicki to kapłani i miliony wiernych. zyjemy w rodzinach gdzie ludzie wyznają różne religie. No chyba że ktoś jest ateistą. I trza żyć w symbiozie.

 • czyzyk331

  Oceniono 1 raz -1

  Przedstawiciele KRK chcą powrotu do sejmowo-senatorskich krzeseł….
  -„W pierwszych wyborach do Sejmu Ustawodawczego z terenu diecezji kujawsko-kaliskiej weszło 40 posłów, w tym pięciu księży8: Wacław B l i z i ń s k i – proboszcz z Liskowa9, Stanisław Dz i e n n i c k i – wikariusz z Konina10, Szczęsny S t a r k i e w i c z – proboszcz z Lubienia Kujawskiego11,
  Zygmunt S ę d z i m i r – proboszcz z Kamienicy Polskiej12, Bolesław Wr ó b l e w s k i – proboszcz z Częstochowy13.
  Ogółem z całego kraju do Sejmu weszło 33 księży posłów14.
  digital.fides.org.pl/Content/958/32_SW_9_Debinski.pdf

 • najlepszy.formoza

  Oceniono 1 raz -1

  Żakowski to mdziennikarska ku....

 • czytelnik52

  Oceniono 4 razy -2

  Dyżurny pisarz SLD Żakowski ubolewa, że jego pryncypał Napiera został znokautowany w starciu z Rostkowskim.
  Jaki pryncypał taka partia, taki wynik wyborczy - 8,8%!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX