Wybory 2011 "Po rządach Kaczyńskiego Polska wyglądałaby jak twarz Adamka"

- Jeśli PiS wygra, to będzie rządził. Będą rządzić ludzie, którzy uważali, że w Smoleńsku był zamach, którzy przez ostatni rok mówili o bombach helowych i próżniowych, sztucznej mgle. Ludzie, których receptą na kryzys było odkręcenie kurków z pustymi pieniędzmi. Ludzie, którzy uczynili z nas pośmiewisko Europy - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Radosław Sikorski.
Gdyby Kaczyński wygrał, to - zdaniem Sikorskiego - znów doprowadziłby do ostrego konfliktu z Niemcami i Rosją: - Będzie walczył o odblokowanie gazoportu, który nie jest zablokowany. Przy takim premierze wojenka z Rosją byłaby gwarantowana. Więc znowu mielibyśmy zabójczy dla nas konflikt na dwa fronty. (...) Ale dla prezesa Kaczyńskiego liczy się to, że umocni swój żelazny elektorat, podsyci rozmaite lęki, wskaże wroga: prawdziwego albo wyimaginowanego.

Polska jak twarz Adamka

Jego filozofia polityczna została nakreślona w liście do boksera Tomasza Adamka: rzucić się na silniejszego, dostać lanie, wrócić do domu z pokiereszowanym obliczem i mówić o zwycięstwie moralnym. I potem roztkliwiać się pseudopatriotycznie nad tym, że można być pokonanym, ale pozostać niezwyciężonym. Po jego rządach cała Polska wyglądałaby tak jak twarz Adamka - mówi Sikorski.

- Publicznie dostępne sondaże pokazują, że zwycięstwo PiS-u jest możliwe. I wobec tego każdy, kto się zastanawia: głosować czy nie, musi wiedzieć, że te wybory to nie żarty - mówi szef MSZ.

Cały wywiad w serwisie internetowym ''Gazety Wyborczej''

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Wybory 2011 "Po rządach Kaczyńskiego Polska wyglądałaby jak twarz Adamka"
Zaloguj się
 • nettan4

  Oceniono 4 razy 4

  DOKLADNIE PANIE SIKORSKI TO NAS CZEKA . POLACY NIGDY SIE NIE NAUCZA WIERZA CZLOWIEKOWI ZA DZIORNEMU POTRZEBY ZEMSTY RAZEM Z WDOWAMI PO SMOLENSKU . Z POLSKI ZROBI SIE POSMIEWISKO BALAGAN NA POLAKOW ZYCZENIE RYDZOWO-KACZYNSKA POLSKA . NIGDY NIE POWINIEN POLITYK MIEC TYLE ZEMSTY I NIENAWISCI DLA DRUGICH JAK TO ROBI P. KACZYNSKI..

 • adalbert.13

  Oceniono 4 razy 2

  m.onet.pl/_m/40b2c6b5c5ea129df795b4e6f98f9828,14,1.jpg

 • atleista

  Oceniono 2 razy -2

  Wolałbym, żeby osoba stojąca na czele polskiej dyplomacji zajmowała się - zgodnie z nazwą kierowanego przez siebie resortu - sprawami zagranicznymi. A nie polityką wewnątrz własnego kraju.
  Więcej dyplomacji, panie ministrze, a mniej podwórkowych przepychanek.

 • romp66

  Oceniono 2 razy -2

  WOLNA POLSKA ZA TUSKA, WYGLĄDA TAK !
  GRAŚ OPOWIADAŁ W MEDIACH ,ŻE SPRAWA ANTY-KOMORA ZOSTAŁA JUŻ UMORZONA!
  Do 31 października Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim przedłużyła śledztwo w sprawie witryny antykomor.pl – prokurator Sławomir Mamrot z Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, która nadzoruje to postępowanie.

 • zbyh28

  Oceniono 3 razy -3

  a jak wygląda Polska pod rządami PO.. ciężko z tego się śmiać.. Sikorski Narodowy Dyżurny Satyryk Kraju idź pan lepiej pisać kolejne dowcipy na twiettera.. i to ma być minister spraw zagranicznych..? rodzina zamordowanego Polaka w Afganistanie przesyła panu pozdrowienia i prosi o kolejne dowcipy na po pokrzepienie serc.

 • xxx11_w

  Oceniono 5 razy -5

  z cala pewnoscią piekniejsza niż brzydka gęba Sikorskiego.

 • jack869

  Oceniono 6 razy -6

  Radziu wyluzuj.........ktoś kiedyś nazwał was pętaki i każdym słowem Radziu to potwierdzasz. Co to za kraj w którym minister spraw zagranicznych zniża się do takiego zastraszania a wręcz szantażowania obywateli, w imię posadki na kolejne 4 lata.

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 6 razy -6

  Piarowcy platformy lepiej każcie się przyciszyć Sikorskiemu, bo nikt już tego nie może słuchać. Ten pan chyba się zaciął jak zdarta płyta, no i zapomniał, że niedawno sam był w PiS i miał kolegów od "mgieł i bomb próżniowych". Mega obłuda - POPiSowa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX