Sondaż: bitwa o trzecie miejsce. SLD przed Palikotem

SLD lekko w górę - 9 proc., wyprzedza Ruch Palikota - 7 proc.. Platforma niezagrożona, 11 pkt proc. przed PiS - takie wyniki przynosi kolejny już sondaż TNS OBOP dla ?Gazety Wyborczej?.
Notowania Platformy (32 proc.) i PiS (21 proc.) są w naszych sondażach jak skała - choć liderzy obu partii dwoją się i troją, poparcie się nie zmienia. PSL przekroczył próg - 6 proc., a na PJN chce głosować zaledwie 1 proc. wyborców.

Widać natomiast zwiastun wyższej frekwencji - w badaniu "Gazety" zdecydowanych głosować jest 59 proc. badanych, o 5 pkt proc. więcej niż w poprzednim sondażu. Wyborców niezdecydowanych - tych, którzy chcą głosować, ale nie wiedzą na kogo - jest 23 proc., o 3 pkt proc. mniej niż w weekend.

- Kampania się rozruszała, swoje zrobiły apele celebrytów o udział w głosowaniu - mówi "Gazecie Wyborczej" wiceszef klubu PO Rafał Grupiński.

Cały tekst w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Sondaż: bitwa o trzecie miejsce. SLD przed Palikotem
Zaloguj się
 • limanowa2009

  Oceniono 4 razy 2

  Też myślałem że to jest ciekawa alternatywa. Wczoraj skończyłem czytać jego "książkę" i przeszło mi natychmiast. Najlepsza jego funkcja to wydawca tabloidu, facet całkowicie niedojrzały. Myślę że gdyby był u władzy to polityka była by jeszcze bardziej sk......wiała.

 • magd_magda

  Oceniono 4 razy 2

  Nie wiem kto glosuje na Palikota...
  Po obejrzeniu listy kandydatów jestem załamana.
  Ogólnie nie podoba mi się jego pseudo polityka, i podejście do wszystkiego. Dla mnie jest prostakiem i pajacem. i co raz częściej słyszę: "Głosuję na palikota, aby chociaż trochę było śmieszniej" / " Zagłosuję na Palikota bo ma zalegalizować marihuanę "
  A ja na niego nie zasługuję bo już mamy pajaców w PISie i więcej nie chcę.

 • sakoveba

  Oceniono 4 razy 2

  Palikot może zdobyć jeszcze sporo więcej niż te 7%.

  Gdy media mówiły w kółko o "0,5%", wielu ludzi obawiało się na niego głosować ze strachu przed utratą głosu. Teraz, gdy wiadomości o przekroczeniu progu przez RPP zapadną w naród, słupki Palikota mogą poszybować w górę.

  Oczywiście warto go wesprzeć (np. propagując wśród znajomych). Bardzo wiele zależy od nas.

 • birdy22

  Oceniono 4 razy 2

  tylko Janusz Palikot może "przewietrzyć" polską lewicę. Dziwi mnie niemoc Kwaśniewskiego, Kalisza i środowiska "Krytyki politycznej" w sprawie dennego Grzegorza Napieralskiego. Chyba, że zależy im na utrzymywaniu tej kukiełki na etacie szefa partii. Brrrr....

 • netbe-katalog

  Oceniono 2 razy 0

  Palikot czarnym koniem wyborów.

  ---
  katalog stron
  administracja linux

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX