Wyniki wyborów. Napieralski poległ w Szczecinie. Triumf Arłukowicza

Nie koniec złych wieści dla Grzegorza Napieralskiego. W Szczecinie doznał dotkliwej porażki nie tylko z Bartoszem Arłukowiczem, ale i z Joachimem Brudzińskim, nieznacznie wyprzedzając tylko kandydata Ruchu Janusza Palikota. Do Sejmu może go promować tylko wynik SLD w okręgu.


Grzegorz Napieralski, jeszcze szef SLD, zdobył w Szczecinie po przeliczeniu 3/4 głosów 5,8 proc. poparcia. Bank rozbił za to związany do niedawna z Lewicą Bartosz Arłukowicz. Reprezentujący obecnie Platformę polityk zdobył jak dotychczas 31,4 proc. głosów. Głosowało na niego 53,5 tys. obywateli. Dla przykładu na Napieralskiego zaledwie 10 tys.

Napieralskiego wyprzedził także Joachim Brudziński z Prawa i Sprawiedliwości, który zainkasował blisko 12 proc. poparcie (20,3 tys. głosów).

Do lidera PiS zbliżył się także kandydat Ruchu Palikota Andrzej Piątek, który zdobył 4,2 proc. głosów (7,2 tys. głosujących).

Sam SLD osiągnął wynik gorszy od Ruchu Palikota, w którym startowały szerzej nieznane opinii publicznej osoby - odpowiednio 10,86 proc. i 11,75 proc.

Mimo zajęcia dopiero trzeciego miejsca Grzegorz Napieralski może dostać się do Sejmu, gdyż jego partia zdobyła 10 proc. głosów. Zdecydują o tym skomplikowane obliczenia.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Wyniki wyborów. Napieralski poległ w Szczecinie. Triumf Arłukowicza
Zaloguj się
 • czytelnik52

  Oceniono 4 razy 4

  Od kilki miesięcy pisałem, że wszystko co zbierze w wyborach SLD to 8,8%.
  Narcyz Napieralski i jego trójka zbożowa: Piekarska, Wikiński, i jego przydupas z nikąd Kalita ciężko na to pracowałi.
  Należą sie gratulacje i życzenia wszystkiego najlepszego.

 • arvelli_net

  Oceniono 3 razy 3

  ...beton, zwykły beton postkomunistyczny ... te dinozaury powinny dawno zgasić swoje świeczki.

 • czarna.beata

  Oceniono 2 razy 2

  na szczęście tu nie chodzi o samo SLD,tylko o postać Napieralskiego,ludzie zwyczajnie go nie lubią,nie jest medialny i społeczeństwo nie raz juz zwracało na to uwagę.

 • birdy22

  Oceniono 1 raz 1

  Grzegorz Napieralski i jego żona pewnie czują się nieprzyjemnie więc po co ich jeszcze bardziej zasmucać. Z drugiej strony jak tu się nie smucić, gdy rodzinie Napieralskich grozi utrata źródeł dochodu.

 • acer59

  Oceniono 2 razy 0

  ""Mimo zajęcia dopiero trzeciego miejsca Grzegorz Napieralski...."" - że też istnieją takie pismackie TUMANY jak "rik" . Ty kretynie , a które niby miejsce miał zająć Napieralski ?! Wygrała wybory PO , więc i w Szczecinie , i w Warszawie itd. wygrali kandydaci tej partii , podobnie z miejscem drugim , trzecim itp. "Dopiero trzecie...." - ty pismacki durniu , twój pusty łeb jest KOMPLETNIE pozbawiony poczucia elementarnej LOGIKI .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX