Kalisz: Nie wykluczam ubiegania się o szefostwo Sojuszu

- Nie wykluczam ubiegania się o szefostwo w Sojuszu - powiedział w Radiu ZET Ryszard Kalisz, przyznając, że prowadzi w tej sprawie rozmowy. Zapewnił też, że do ugrupowania Palikota się nie wybiera, bo "nie lubi wodzostwa".
Ryszard Kalisz przyznał, że "prowadzi rozmowy" na temat ubiegania się o szefostwo w Sojuszu z "tymi, którzy mają decydujący wpływ w sensie mocy sprawczej i popularności". - Jest w SLD całe grono liderskie, są też osoby poza SLD - powiedział. Pytany, czy rozmawia też z b. prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim i czy namawia on Kalisza do kandydowania - polityk odparł: "mam zasadę nieujawniania rozmów przyjacielskich".

"Potrzebna współpraca z Palikotem"

Jego zdaniem, między Ruchem Palikota i SLD są wspólne punkty na płaszczyźnie światopoglądowej, choć przyznał, że jedynie w tej części, bo raczej nie ma ich na płaszczyźnie gospodarczej. Jednocześnie ocenił, że połączenie SLD z Ruchem Palikota "nie wchodzi w grę".

Pytany, czy możliwe jest jego przejście do sejmowego klubu partii Palikota, Kalisz odparł, że "nie lubi wodzów i tendencji do wodzostwa", a tak - według niego - obecnie prezentuje się to ugrupowanie. - Obecnie partia jest Palikotem - dodał Kalisz w rozmowie w radiu ZET.

"Palikot umiejętnie wstrzelił się w potrzeby społeczne"

Zarazem Kalisz pogratulował Palikotowi bardzo dobrego wyniku w Warszawie (Palikot dostał w stolicy prawie 95tys., s Kalisz 53 tys. głosów) i w skali ogólnopolskiej oraz ocenił, że "bardzo umiejętnie wstrzelił się on w zapotrzebowanie społeczne". Przyznał, że spotkał się z Palikotem, ale nie ujawnił o czym rozmawiali.

- Powiedziałem Palikotowi, że nie będę uczestniczył w żadnej debacie, w której będzie brał udział, za to co napisał w swojej książce o osobach trzecich - nie o mnie, bo o mnie mógł napisać co tylko chciał, ale o innych - podkreślił Kalisz.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (6)
Kalisz: Nie wykluczam ubiegania się o szefostwo Sojuszu
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 3 razy 3

  ... a jednak, beton post komuny powraca, wróci pewnie kwaśny, miller, oleksy... oj, będzie się działo!... towarzysze liczą na całkowity powrót komuny to może w koalicję z małym i z pisem wejdźcie!

 • robert9998

  Oceniono 1 raz 1

  Panie ministrze Kalisz to pan ,jak również europoseł Wojciech Olejniczak, niestety pan prezydent Aleksander Kwaśniewski, oraz premier Oleksy, minister Łybacka przyczyniliście się głownie do niszczenia SLD. Przyczyną tego były wsze wybujałe ambicje, oraz te tańce i hołupce z PO i Palikotem.
  Kiedy trzeba było zakasać rękawy, państwo czekaliście aż wódz się wykrwawi, nie ukrywając szyderczych uśmieszków.
  Napieralski z ekipa klakierów dobił SLD .
  Pan Kalisz pierwszy budował trumnę, dla przewodniczącego zanim rozpoczęła się kampania.
  Uważam że ,żaden z powyższych nie powinien zasiąść na fotelu lidera sojuszu.
  Pamiętam lata 2002/2005 gdy trzeba było pochwycić cugle , nikt nie chciał tylko brylowanie w TVP i jak zwykle podgryzanie lidera.
  Włodarze SLD osiadli w mniejszych miastach, wołają o tzw. natychmiastowe ścięcie- gdyż są tak tępi, że tylko to im pomoże.
  Porażka ta , może otrząśnie SLD i usunie partaczy powiatowych,którzy najbardziej zawiedli, nie robiąc nic w tych wyborach. Uważali , że rozdanie kilku ulotek to cała praca.
  CZAS NA ZMIANY W SLD -PRAWDZIWE ZMIANY!!!

 • srololot

  0

  na stanowisko lidera wybrać trzeba trzeźwo myślącego i szybko to znaczy młodego - a nie z mózgiem pływającym w gorzale bambaryłe z świecącym ryjem jak księżyc w pełni....

 • wazps

  0

  Wlasnie dlatego glosowalem na Ryska,wiedzialem,ze SLD dostanie po d...,wiec liczylem tylko na zmiany wewnetrzne,zobaczymy czy cos sie zmieni,jesli SLD dalej bedzie takie plastikowe jak Grzesio to straci moj glos na zawsze,mam wrazenie,ze nie tylko moj.

 • kaczy_czubek123

  0

  Gruby Rysiek szykuje się na fotel ...

 • jack869

  Oceniono 2 razy 0

  Pierwszy knur III RP czuje krew....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX