Ikonowicz: Palikot upomniał się o biednych i pieszczoty się skończyły. Ale ustawa powstanie

Piotr Ikonowicz, były poseł SLD i PPS,- razem z Januszem Palikotem przygotowuje nowelizację ust. o pomocy społecznej. - Palikot upomniał się o biednych, jednak to już nie budzi takiego zainteresowania, jak inne postulaty - ubolewał. I stwierdził: dzięki swojej popularności Palikot ?daje widzialność ludziom niewidzialnym?.
Były poseł Piotr Ikonowicz podkreśla, że z nowo wybranym posłem Januszem Palikotem łączy go coraz więcej. - On nosi czerwone koszule, tak jak ja. Można powiedzieć, że wyznaczam trendy nawet wśród milionerów. Jako socjalista w krwawo czerwonej koszuli bronię prawa biznesmena do bycia dobrym człowiekiem i socjalistą - mówił gość TOK FM o współpracy z byłym politykiem PO.

Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej, prowadzona przez Ikonowicza, zaczęła ścisłą współpracę z posłami Ruchu Palikota. - Mamy jako kancelaria dobre zaplecze intelektualne, ludzi którzy pracowali w administracji publicznej. Na co dzień mamy klientów wyrzucanych z mieszkań, oszukiwanych przez pracodawców. Konsumujemy te ustawy, które tworzą system dyskryminacji ze względu na status majątkowy - mówił były poseł Polskiej Partii Socjalistycznej.

Ikonowicz zapowiedział, że stworzą think tank, "który będzie się starał zapanować nad tym żywiołem". - Bo Janusz Palikot jest nieokiełznanym żywiołem - dodał.

Poważne wyzwania

Owocem tej współpracy ma być m.in. nowelizacja ustawy o pomocy społecznej, którą już zapowiedział lider Ruchu Palikota.

- Pojechaliśmy do schroniska dla bezdomnych, gdzie ludzie żyją jak zwierzęta. Daje się im mięso z robakami. Wykluczenie społeczne jest istotna tego miejsca. Jak Janusz to zobaczył, to wymiękł. Mówił, że to skandal i barbarzyństwo - relacjonował Ikonowicz, który w 2007 roku startował do Sejmu z listy Samooborny.Gość Poranka Radia TOK FM przypomniał, że zmianę przepisów o pomocy społecznej w 2005 roku zablokowały organizacje pozarządowe. - Zablokowały, bo prowadzone przez nie ośrodki nie spełniają nawet norm antypożarowych. Trzeba byłoby je wszystkie pozamykać. Ale w Anglii domy opieki też prowadzą organizacje pozarządowe. Tylko tam jest olbrzymia kontrola i wielkie kary - mówił. Ikonowicz stwierdził też, że jednym z rozwiązań, nad którym być może będą wspólnie pracować jest pomysł dochodu gwarantowanego.

"Skończyły się pieszczoty"

Jak mówił Piotr Ikonowicz nowi posłowie biznesmeni z Ruchu Palikota stoją przed poważnym wyzwaniem. - Jeśli poszli do Sejmu, jak inni biznesmeni przed niemi, żeby załatwiać ciemne interesy, to mam nadzieję, że pójdą na śmietnik historii. A jeśli przyszli robić politykę, to szybko się zorientują, że miejsce jest tylko po lewej stronie. I polityka ich wciągnie.

Według gościa TOK FM symptomatyczne jest to, że media przestały relacjonować konferencje prasowe Ruchu Palikota, kiedy zaczęły dotyczyć problemów społecznych. - Jak upomniał się o biednych, to skończyły się pieszczoty - powiedział.

Ikonowicz liczy na sukces współpracy z nowym ugrupowaniem sejmowym. - Póki idzie dobrze, to będziemy szli tą drogą. Palikot daje widzialność ludziom do tej pory niewidzialnym. Dzięki własnej medialności.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (87)
Ikonowicz: Palikot upomniał się o biednych i pieszczoty się skończyły. Ale ustawa powstanie
Zaloguj się
 • acqh

  Oceniono 18 razy 16

  Dlaczego jest tak, że razi nas "rozdawanie " pieniędzy biednym, nazywamy to komunizmem, natomiast mało razi rozdawanie publicznych pieniędzy bogatym?

 • tuad27

  Oceniono 10 razy 10

  A mnie również razi aby nie powiedzieć wk.. rozdawanie pieniędzy najbogatszej instytucji w Polsce jaką jest kościół katolicki - Te miliardy rocznie spokojnie starcza na podniesienie w wyraźny sposób standardu wszystkich biednych rodzin.
  Opodatkowanie kościoła katolickiego da nam wszystkim ogromne korzyści , zmniejszy biedę i bezrobocie !

 • wj_2000

  Oceniono 5 razy 5

  W poprzednich wyborach głosowałem na Ikonowicza i Gadzinowskiego, a w tym roku na Palikota.
  Jak do opisanej dwójki dołączy Gadzinowski, będę w pełni usatysfakcjonowany.
  Jak widać mam serce po lewej stronie. Aż się sobie dziwię :-)

 • marillion73

  Oceniono 4 razy 4

  Zamiast dawać ciężką kasę na kościół, to pomagać biednym wyjść na prostą w życiu. Oczywiście tym co chcą, bo notorycznym pijakom i nierobom którzy chcą żyć tylko na koszt państwa nie ma co pomagać

 • ebax

  Oceniono 4 razy 4

  acqh napisał"Dlaczego jest tak, że razi nas "rozdawanie " pieniędzy biednym, nazywamy to komunizmem, natomiast mało razi rozdawanie publicznych pieniędzy bogatym?"
  No własnie dlaczego?jakoś nikomu nie przeszkadzało jak wielu grupom ludzi dochody nagle wzrosły 50-100 razy czyniąc ich bogaczami.To własnie podzieliło ludzi na super bogatych i wykluczonych bardzo biednych żyjących za głodowe 500zł bo im wstrzymano te dochody sprzed 15 lat podczas gdy innym w tym czasie dochody rosły nieprzeciętnie.Tu nie chodzi o rozdawanie pieniędzy biednym ale o przywrócenie proporcji w dochodach ponieważ obecnie ich nie ma-zostały zatracone. Doprowadzono do kompletnych dysproporcji gdzie jeden ma życ za 500zł a drugi za 50 tyś czy więcej.To są absurdy.Kiedyś ta róznica miedzy pracownikiem a dyrektorem była 2-4 razy taka a nie jak obecnie 50-100 razy i to jest chore.To włansie zrodziło ogromną niesprawiedliwośc społeczną i doprowadziło do kryzysu.To samo jest na całym świecie.
  Zgadzam się w zupełnosci z panem Ikonowiczem i mam wiele szacunku dla niego za jego odwagę i logiczne myślenie.
  To prawda Pan Plaikot i Pan Ikonowicz dają widzialnośc ludziom "niewidzialnym" czyli tym biednym ,wykluczonym .Wiadomo co robią media,dla których temat biedy nie istnieje bo jest to dla nich niewygodne.

 • marj021

  Oceniono 4 razy 4

  ludzie będziemy popierać palikota może w końcu ktoś obroni zwykłych ludzi którzy harowali od świtu do nocy a teraz mafia po psl pis i reszta zabierają im godność rzucaja ludziom ohłapy a sami pławią się w luksusie spójrzcie jak żyje walc sikorski kwiatkowski który spłacił kredyt 400 tys zł w rok co zwykły człowiek nie dałby rady pozostawi.ł by pokoleniom do spłaty pytam gdzie tusk widzę że on ma wszystko w dupie mafia go popiera i on gwiżdże na biedotę ma wszytsko więc co my go obchodzimy

 • john2010

  Oceniono 3 razy 3

  Po owocach go poznacie Panie Ikonowcz. Sam będę bił brawo jeśli Palikot zrobi coś dla wykluczonych..... Na razie dużo szczeka. poczekajmy na efekty.

 • gajos.merc

  Oceniono 3 razy 3

  lepiej ładować w dupy klerowi niż pomagać ludziom to hasło przyświeca naszym rządzącym popieram Palikota tak trzymać

 • sineguanon

  Oceniono 3 razy 3

  Dokładnie . Dlaczego biedni to zawsze leniwe nieroby, a bogaci to szanowi biznesmeni. A może ruch "OBURZONYCH" ma rację, może to redystrybucja dóbr jest niesprawiedliwa. W stanach 40% majątku należy do 1 % obywateli i to oni płaca najmniejsze podatki. W Polsce nie płacą ich prawie wcale. Najlepsze interesy robi się na styku państwa z biznesem , najbogatsi w Polsce to wiedzą. Tylko , że Państwo to społeczeństwo na którym się , żeruje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX