Miller uratował Napieralskiego w zamian za jego poparcie na Kongresie SLD

Gdyby nie pomoc Leszka Millera, Grzegorz Napieralski zostałby w sobotę "rozjechany czołgiem" na radzie krajowej SLD - pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza". Ale jak dodaje dziennik, Miller nie jest bezinteresowny - myśli o fotelu wicepremiera w 2015 roku i poparcie Napieralskiego przyda mu się w dążeniu do tego celu.
Jak podkreślają działacze Sojuszu, 65-letniemu Leszkowi Millerowi marzy się kariera w stylu Konrada Adeneuera, który z polityki wycofał się w wieku 87 lat. - Zorientował się, że Napieralski ma wciąż w partii swoich ludzi, i jak nie rzuci Napieralskiego na pożarcie, to kupi te głosy. Miał też wobec Napieralskiego dług, bo dzięki jego stronnikom wygrał z Ryszardem Kaliszem fotel szefa Klubu Parlamentarnego SLD. No i w końcu ludzie Napieralskiego będą mu potrzebni, gdy będzie walczył o przywództwo w Sojuszu - mówił "Gazecie" po sobotniej radzie krajowej partii jeden z polityków Sojuszu.

Napieralski przed radą miał chcieć odwlec Kongres, na którym wybrane zostałyby nowe władze, aż do lutego, dzięki czemu rządziłby partią jeszcze cztery miesiące. - Chodziło mu o czas na przygotowanie gruntu pod ponowne ubieganie się o przywództwo Sojuszu - wyjaśnił jeden z działaczy SLD.

Plan obecnego szefa Sojuszu w sobotę spotkał się z wrogimi reakcjami - sala miała stawać się coraz bardzie niechętna Napieralskiemu. - Miller to wyczuł - relacjonował "GW" uczestnik rady. - Podpowiedział Grzesiowi kompromis, czyli zwołanie specjalnej konwencji na 10 grudnia. Gdyby nie to, Napieralski zostałby "rozjechany czołgiem" - dodaje.

Cały artykuł w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Miller uratował Napieralskiego w zamian za jego poparcie na Kongresie SLD
Zaloguj się
 • tak-jest

  Oceniono 1 raz 1

  Skąd informacje czerpała Agnieszka plotkara Kublik, jeżeli jej tam nie było?
  Plotkara Kublik , opisuje kongres SLD i wszytko co niby tam się działo , skoro siedziała w chałupie.
  Kublik ma problemy emocjonalno-psychiczne na punkcie SLD oraz Millera a głównie Czarzastego.
  Agnieszko wiecznie konfabulująca Kublik, przestałaś pisać już o mediach publicznych, odpowiem ci jaka jest tego przyczyna.
  Kublik Agnieszka chora z nienawiści do SLD, nie pisze o mediach publicznych już ponieważ: Kamil Dąbrowa szef działu muzycznego TOK FM , został dyrektorem w polskim radiu,oraz ma swój program w TVP Kultura- taki układ!
  Ludzie z Agory na kolosalnych kontraktach pracują w TVP: Łukasz Gras w TVP 1“Kawa czy herbata" , Mikołaj Lizut redaktor naczelny Radia Roxy i publicysta GW i program w TVP2 Pytanie na śniadanie, Jacek Żakowski w TVP info, Tomasz Lis co piątek w TOK FM w TVP 2"Tomasz Lis na żywo", Tadeusz Mosz Tok fm EKG+ "Plus Minus" w TVP info.

 • czytelnik52

  Oceniono 2 razy 0

  Napieralskiego i tak rozjadą partyjni koledzy, a Miller nie dożyje 2015 roku w polityce.

 • paw73

  Oceniono 3 razy -1

  Dlaczego TOK FM, ciągle milczy o rozjeżdżaniu walcem Schetyny w PO?
  Dlaczego TOK FM i wszystkie media Agory i iti ,o tym ile synekur dla rodziny w NFZ , załatwiła Ewa Kopacz minister zdrowia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX