300 głosów za Kopacz! Pierwsza kobieta marszałkiem Sejmu

Marszałkiem Sejmu VII kadencji została wybrana dotychczasowa minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska - Ewa Kopacz. Jest pierwszą kobietą na tym stanowisku. Na Ewę Kopacz zagłosowało 300 posłów, na Marka Kuchcińskiego z PiS - 150.
Po ogłoszeniu wyników, marszałek senior Józef Zych przekazał Ewie Kopacz prowadzenie obrad pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji. Życzył jej, by była marszałkiem wszystkich posłanek i posłów.

- Za okazane zaufanie i powierzoną odpowiedzialność z całego serca dziękuję - powiedziała Ewa Kopacz, po ogłoszeniu wyników głosowania. Przypomniała, że "przed chwilą wszyscy posłowie składali ślubowanie, a w tym ślubowaniu były słowa szczególnej wagi".

- Każdego dnia, kiedy będziemy się różnić tu na tej sali, kiedy będziemy mieli odmienne poglądy polityczne, pamiętajmy słowa roty, które powtarzaliśmy podczas ślubowania. Pamiętajmy również o tym, że musimy być wierni konstytucji i służyć nie sobie, ale tym, dzięki, którym tu jesteśmy, wszystkim Polkom i Polakom - powiedziała, jeszcze raz dziękując Ewa Kopacz.

Samo głosowanie był poprzedzone serią wystąpień posłów PiS, którzy zadali serię pytań dotyczących katastrofy smoleńskiej.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
300 głosów za Kopacz! Pierwsza kobieta marszałkiem Sejmu
Zaloguj się
 • demolka666

  Oceniono 5 razy 5

  szczekanie które dobywało się z pisobolszewickich ryjów, nie przeszkodzi normalnym ludziom cieszyć się z tego, że kobieta po raz pierwszy będzie marszałkiem sejmu

 • kiki_pawelek

  Oceniono 6 razy 4

  I juz wrocili do sejmu ze Smolenskiem.. PIS bez tego nie przezyje, i przy okazji moglismy zobaczyc co byloby priorytetem Kaczki i spolki gdyby jakims nieszczesliwym zbiegiem okolicznosci udalo im sie po wyborach dorwac do wladzy....

 • 22hanna

  Oceniono 3 razy 3

  Do wpisanych poniżej.
  Wasz idol olał Sejm i po ślubowaniu wyszedł jak zwykle z Sejmu. Czyli okazał klasę jak zwykle to robi, ma wszystko w nosie ale i Was też, bo takie zachowanie Kaczyńskiego głównie obraża wyborców. Jak mu się Sejm nie podoba to dlaczego do niego kandyduje.

 • adalbert.13

  Oceniono 2 razy 2

  Czy aby na pewno Tusk`u nie szykuje nam demokracji scentralizowanej?

 • xxx11_w

  Oceniono 2 razy 0

  Kopacz kłamała w swoich wypowiedziach m.in. na temat sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. i teraz dostaje awans co ale nie ma sie co dziwic wystarczy spojrzec kto jest premierem człowiek który swoimi usciskami z Putinem doprowadził do katastrofy.

 • paw73

  Oceniono 4 razy -2

  Porażką było wystąpienie, posła Sławomira Nowaka z PO. Poseł PO Nowak , zachowywał się jak lokaj w niczym nie przypominając posła na sejm RP.
  Sławomir Nowak z PO, wchodzi na mównicę , aby pomachać do córki pani Kopacz" pozdrawiam cię Kasiu".
  Kredo przemówienia Nowaka - pozdrowienia dla Kasi.
  Nowak w swych wystąpieniach na mównicy, przechodziła sam siebie - pies na posługi Tuska i Kopacz.
  Nowakowi premier wręczy kość w nagrodę , ten będzie merdał ogonem i obracał się na brzuszku i plecach.
  Nowak niczym Toldi wobec pana.

 • bleku666

  Oceniono 5 razy -5

  Jaki Sejm taki Marszałek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX