Nowicka przepadła w głosowaniu na wicemarszałka Sejmu. ''To przez słowa jej syna o Katyniu''

Wanda Nowicka z Ruchu Palikota nie została wybrana na wicemarszałka Sejmu. Komentatorzy i politycy wskazują, że przyczyną były słowa jej syna o zbrodni katyńskiej. - Widać było, że jej nie przeszkadzały słowa o ''darmozjadach z Katynia'' - mówił w TVN24 Stefan Niesiołowski. Ruch Palikota ponownie zgłosi jej kandydaturę.
Przeciw Nowickiej głosowało 178 posłów, za jej kandydaturą opowiedziało się 192 posłów. Nie osiągnęła tym samym wymaganej bezwzględnej większości głosów, która w tym przypadku wynosiła 224 głosy. Od głosu wstrzymało się 77 posłów, w tym 65 z PO. Z tej samej partii 20 posłów było przeciw nominacji Nowickiej, m.in. Stefan Niesiołowski, Julia Pitera, Konstanty Miodowicz i Elżbieta Radziszewska.

Stefan Niesiołowski tłumaczył w TVN24, że powodem jej porażki były najpewniej słowa jej syna o mordzie katyńskim. - Ona nie potrafiła ich skomentować. Widać było, że jej nie przeszkadzały (słowa -red.) o ''darmozjadach z Katynia''. Było to coś tak skandalicznego, że muszę powiedzieć, że wynik głosowania był do przewidzenia - mówił PO.

Michał Nowicki, działacz skrajnej lewicy, w recenzji filmu ''Katyń'' napisał m.in.: ''ZSRR nie było stać na wyżywienie 20 tysięcy darmozjadów. Wystarczyło już tej bezczelności z czasów sanacji, gdy robotnicy i chłopi ich żywili. Z powodów dyplomatycznych nie można ich też było zmusić do działalności produkcyjnej. Nie można było też liczyć na ich reedukację, co zresztą ten film dobrze pokazuje. Ten fanatyzm''.

Po wyborach pytana o syna w TVN24 mówiła: ''wykorzystuje się go, by mi dokopać''. Dodała, że jej ''syn ma prawo do lewicowych poglądów'' oraz zacytowała powiedzenie: ''jeżeli ktoś nie był komunistą za młodu, to nie będzie przyzwoitym człowiekiem".

Sejm wybrał dziś 4. wicemarszałków. Cezarego Grabarczyka z PO poparło 445 posłów, Marka Kuchcińskiego z PiS - 439, Eugeniusza Grzeszczaka z PSL - 454, a Jerzego Wenderlicha z SLD - 436.

Palikot mocno zdziwiony

- Nie spodziewałem się takiego wyniku głosowania, zastanowimy się, co tym zrobić. Będzie posiedzenie klubu - skomentował Janusz Palikot. Po naradzie Klub Ruchu Palikota zdecydował o ponownym zgłoszeniu kandydatury Wandy Nowickiej na wicemarszałka Sejmu. - Osobiście wystąpię z rekomendacją Wandy Nowickiej - powiedział Palikot dziennikarzom. Jak dodał, "ma wrażenie", iż udało mu się przekonać PO do kandydatury Nowickie

W Sejmie będzie pięciu wicemarszałków. Uchwałę o liczbie wicemarszałków podjęli dziś posłowie.

Kempa konkurentką Nowickiej

Solidarna Polska zamierza zgłosić kandydaturę Beaty Kempa na wicemarszałka Sejmu. Przedstawiciele tego ugrupowania postanowili wykorzystać zamieszanie związane z odrzuceniem kandydatury Ruchy Palikota Wandy Nowickiej.

Wcześniej klub Solidarnej Polski, który wyłonił się spośród posłów PiS nie zdecydował się ubiegać o zwiększenie liczby wicemarszałków, aby otrzymać jedno ze stanowisk dla swojego przedstawiciela.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (25)
Nowicka przepadła w głosowaniu na wicemarszałka Sejmu. ''To przez słowa jej syna o Katyniu''
Zaloguj się
 • paw73

  Oceniono 5 razy 5

  Głosujesz na Tuska i jego ekipę, i tak rządzi Rydzyk z bandą klechów.
  PO z PiS wierni i posłuszni słuchacze radia martyria- Tusk z Kaczyńskim ręka w rękę.

 • somekindofhope

  Oceniono 7 razy 5

  Zwróćmy uwagę na to, jak tłumaczą się z tego ci, którzy głosowali przeciwko Nowickiej. Niesiołowskiemu nie podobają się poglądy Wandy Nowickiej dot. aborcji. Wniosek z tego, że w Sejmie za poglądy dopuszczalne jest wg Niesiołowskiego izolowanie innych parlamentarzystów. Swoiście pojęta demokracja. Panu Niesiołowskiemu nie podoba się również obecność i zachowanie posła Biedronia. Przerażenie budzi ten Sejm i jego inauguracja. Panu Niesiołowskiemu serdecznie polecam zapisanie się do PiSu. Tam jest jego i zresztą nie tylko jego miejsce.

 • calli

  Oceniono 6 razy 4

  PiS to partia warcholska, PO to partia kołtuńska - wybory nic nie zmieniły.

  PO-PiSy to zwisy.

 • romp66

  Oceniono 6 razy 4

  śmieci z prawicy do kruchty nie do rządów !

 • calli

  Oceniono 4 razy 4

  PO-PiSowi zdrajcy pokazali swoją prawdziwą twarz - poplecznicy watykańskich złodziei i anty-polskie szuje.

  W tej chwili radio podało, że PiS wystawia na marszałka sejmu posłankę B. Kempę, zobaczymy jak teraz zachowają się świętojebliwe sprzedawczyki z PO-PiSu.

 • venusoid

  Oceniono 6 razy 4

  A w ogóle to ten wynik mnie nie dziwi. PO ma równie upierdliwych fundamentalistów co PiS, choć procentowo jest ich mniej. Ttaki Niesiołowski woli głosować przeciw Nowickiej (i wszystkiemu co związane z Palikotem), niż potem musiałby się przywiązywać do krzyża.

 • sobiepan11

  Oceniono 6 razy 4

  PiSowi trudno się dziwić, czują, że ich czas się kończy, ale Platforma zachowała się niezrozumiale i nieodpowiedzialne

 • romp66

  Oceniono 3 razy 3

  JESTEM WROGIM PALIKOTA , DLATEGO , ŻE JEST ON KŁAMCĄ NIE LEWICOWCEM!
  UWAŻAM ,ŻE TO CO ZROBIŁ SEJM Z PANIĄ WANDA NOWICKĄ ,TO KURES*WO W DOSŁOWNYM TEGO SŁOWA ZNACZENIU!
  ZASADY , WANDA NOWICKA JEST CZŁONKINIĄ 40 OSOBOWEGO KLUBU PARLAMENTARNEGO!
  PRAWICOWE ĆWOKI , BYDŁO OD RYDZYKA I TYLE!

 • humanoidboy

  Oceniono 2 razy 2

  Nowicka to babka z głową na karku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX