Rechot w Sejmie. "Spektakl pogardy. Jak w podstawówce"

Śmiech posłów podczas wystąpienia Roberta Biedronia to "spektakl pogardy" - mówiła Joanna Piotrowska z fundacji Feminoteka. Jak przypomniała, parlamentarzyści w niewybredny sposób reagowali już wcześniej np. na seksaferę w Samoobronie.
- Taki spektakl pogardy powtarza się za każdym razem, kiedy w polskim parlamencie jest mowa o osobach, które są w gorszej sytuacji. Tak reagowano, kiedy przed laty Izabela Jaruga-Nowacka mówiła o ustawie równościowej. Nawet kwestie związane z przemocą wobec kobiet były wyśmiewane, w przypadku Anety Krawczyk też słyszeliśmy rechot w parlamencie. A kiedy Lepper mówił, że nie można zgwałcić prostytutki, nikt nie reagował i też bardzo było wesoło - przypomniała Joanna Piotrowska.

Także Zbigniew Hołdys przypomniał słynne słowa lidera Samoobrony. Jak napisał na Twitterze, "Ci, co się wczoraj zaśmiali z Biedronia, zaśmiali się razem z Lepperem z gwałconej prostytutki. To ten sam śmiech".

"Rechoczący posłowie to chamy"

Rechot podczas wystąpienia posła Biedronia można też nazwać, zdaniem Piotrowskiej, "smutnym komentarzem do tego, kim jest Robert". - To smutne, bo to dotyczy bardzo dużej grupy w polskim społeczeństwie.Działaczka fundacji Feminoteka przyznała, że, kiedy pierwszy raz zobaczyła telewizyjne nagrania z Sejmu, pomyślała "rechoczący posłowie to chamy". Dziś w TOK FM dodała, że zachowanie parlamentarzystów, wśród których była także premier Tusk, można porównać do uczniów podstawówki lub gimnazjum.

Według Piotrowskiej, w wybuchach śmiechu towarzyszących wystąpieniu pierwszego polskiego parlamentarzysty, który nie kryje, że jest gejem, "to mechanizm lękowy". - Wiadomo, że Robert Biedroń, Anna Grodzka i Wanda Nowicka to osoby, które działają od wielu lat. Ponadto mają poparcie nie tylko Ruchu Palikota, ale również organizacji spoza parlamentu. Mają kontakty w różnych miejscach, w UE, na świecie, wśród polityków PE, którzy wspierają ich działanie. A jeżeli się boimy, to zaczynamy strzelać, tym co uda nam się wyciągnąć - uważa.

I tak w Wandę Nowicką uderzono sprawą finansowego wsparcia, jakiego udzielają prowadzonej przez nią organizacji zagraniczne firmy. Wśród nich są m.in. producenci środków antykoncepcyjnych.

Joanna Piotrowska podkreśliła, że w finansowaniu organizacji pozarządowych przez zagraniczne koncerny nie ma nic dziwnego. Np. Feminoteka, w której działa, od lat otrzymywała wsparcie do firmy AVON na akcje związane z zapobieganiem przemocy wobec kobiet. - Dzięki tym pieniądzom możemy przez cały rok prowadzić bezpłatne porady dla kobiet, wydawać publikacje związane z przemocą wobec kobiet - wymieniała.

"Posłów Grodzką, Nowicką i Biedronia czeka kocówa"

Piotrowska nie ma wątpliwości, że posłów Annę Grodzką, Wandę Nowicką, Roberta Biedronia - czeka ciężka przeprawa w Sejmie. - Cała trójka pewnie będzie musiała przejść kocówę - stwierdziła.

Takie działania mają nowo wybranych posłów z Ruchu Palikota "ośmieszyć, upokorzyć". - Żeby pokazać, gdzie jest ich miejsce - dodała.

Zdaniem Joanny Piotrowskiej sprawa wtorkowego rechotu w Sejmie ma jeszcze inny aspekt. - To, że nikt nie reaguje, nie ma takiej osoby, która powiedziałaby, że to nie godzi, żeby tak zachowywać się w Sejmie - to przejmuje mnie smutkiem - powiedziała była szefowa fundacji Feminoteka.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (143)
Rechot w Sejmie. "Spektakl pogardy. Jak w podstawówce"
Zaloguj się
 • oloros

  Oceniono 23 razy 21

  wiemy juz z jakimi chamami i bydlakami mamy do czynienia
  Brawo Biedron - pokazal Pan to jak malo kto potrafil
  nikt juz nie powinien miec watpliwosci co do "elyt"

 • wikal

  Oceniono 26 razy 20

  To była żenada, widowisko zawstydzające i poniżające dla parlamentu, widzów, wreszcie wyborców. Fatalnie zachowali sie posłowie, na czele z premierem - niestety! Ale potem było jeszcze gorzej. Najpierw nastąpił festiwal hipokryzji, służalczości i głupoty posła Niesiołowskiego, który początkowo pani Nowickiej nie wybierał i zapowiedział, że nie wybierze, potem zaś wybrał, bo mu premier kazał. Ma się poglądy albo nie panie pośle! Ale "hitem" wieczoru okazała się pani Pitera w programie "Kropka nad i" "dyskutująca" z panem Biedroniem. Takiego pokazu chamstwa, agresji, niekompetencji i zwyczajnej głupoty dawno nie widziałam. O tym, że pani Pitera jest tępą, zadufaną w sobie kretynką, która nie ma nic mądrego do powiedzenia, na niczym się nie zna, niczego nie potrafi załatwić - wiemy od dawna. To darmozjad, minister "od niczego", biorący pieniądze za nic, którego premier trzyma na świeczniku z sobie tylko wiadomych powodów. Ale wczoraj pani Pitera objawiła nam się jako agresywny kołtun, który nie miał żadnych argumentów, nie rozumiał pytań, swoje absurdy zaś wygłaszał głosem pełnym wyższości. Kiedy zaś zamotała się w te swoje durne "wywody" straciła panowanie nad sobą i zwyczajnie zaczęła się wydzierać na kompletnie osłupiałą Monikę Olejnik i zdumionego choć spokojnego Biedronia. Naprawdę premier Tusk powinien obejrzeć ten program i czym prędzej pogonić tego zadufanego sobie babiszona z marnym IQ, ponieważ bardzo mu ona szkodzi. Zero z rozbuchanym ego, niczego sobą nie reprezentuje, w dodatku nie umie się zachować. Ten program to był koszmar i niestety adekwatne do wydarzeń podsumowanie wczorajszego dnia.

 • eplon

  Oceniono 23 razy 17

  Sejm to reprezentacja prymitywizmu tego społeczeństwa, zaściankowości, obłudy, pogardy i chamstwa. Gdzie nam do Europy!

 • jakub-11111

  Oceniono 20 razy 16

  To jest właśnie , wszystko co w nas najgorsze, rasizm, i faszyzm, i ksenofobia jeszcze tylko rydzyk z czarnym zakonnnikiem i lepper z prostytutką na dodatek. Wstyd? to za mało powiedziane. Hańba narodowa może bardziej odpowiednie. Dla mnie najgorsze jest to, że ta rechocząca tłuszcza w swojej masie nie widzi nic w tym złego . Z piterą na czele.

 • mepislover

  Oceniono 23 razy 15

  To, że pani Pitera- ukrywająca swoje wąsy ubliża Biedroniowi jest do przeżycia, ale że Tusk nie reaguje? ....

 • nastasjafili

  Oceniono 18 razy 14

  Rechot w sejmie świadczy o doskonałym poczuciu humoru wśród posłów."Z czego się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie"

 • ulkimaz

  Oceniono 18 razy 12

  To nie jest tylko to, ze takich burakow wybralismy sobie sami na naszych reprezentantow w Sejmie.
  My po prostu jako narod tacy w wiekszosci jestesmy. Takie sa proporcje. Jest to wprost proponcjonale do
  wplywow sukienkowych. Gdyby kosciol mial pelnie wladzy, to do dzisiaj katecheci uczyliby nas w szkolach,
  ze to slonce krazy wokol nas, katolikow. Kosciol i partie pisuarowe, niewazne czy razem czy osobno sa naj-
  wiekszymi hamulcowymi naszego rozwoju. Szczesciem naszym stala sie przynaleznosc do UE, ktorej poziom
  bedziemy musieli moze wczesniej, moze pozniej ale jednak osiagnac.

 • honorny

  Oceniono 18 razy 12

  Widać, że sejmowa zasiedziała brać poselska nie jest w stanie poradzić sobie z nową dla siebie sytuacją, kiedy trzeba respektować inność, będącą efektem wyboru części narodu.
  Normalną reakcją prostaka w sytuacji wymykającej się jego jaźni jest albo wyśmianie, albo agresja. A zatem w odniesieniu do sytuacji opisanej w artykule, zero zaskoczenia. O tym, że w ławach sejmowych zasiada hołota wiemy przecież nie od dzisiaj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX