Rechot przy wystąpieniu Biedronia. Kłopotek: "Nieładnie. Przegięliśmy"

- Przyznam szczerze, że, jak wszyscy zaczęli się śmiać, to ja także, bo to normalny odruch. Ale za chwilę przyszło otrzeźwienie (...). Zachowaliśmy się nieładnie, przegięliśmy - mówił Eugeniusz Kłopotek. Polityk PSL komentował dla Wprost zachowanie posłów w trakcie sejmowego wystąpienia Roberta Biedronia z Ruchu Palikota.
W czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu Robert Biedroń wystąpił w obronie kandydatki na wicemarszałka Sejmu Wandy Nowickiej. Powiedział m.in., że argumenty jej przeciwników są "chwytem poniżej pasa". To wywołało wielką wesołość na sali. Śmiała się większość posłów, w tym również Donald Tusk.

Zachowanie parlamentarzystów było szeroko komentowane. Julia Pitera stwierdziła wczoraj, że "nie życzy sobie" używania zwrotu "poniżej pasa" z trybuny sejmowej. Później posłanka PO wystąpiła u Moniki Olejnik. - Nie wstyd mi. Pan poseł Biedroń kojarzy się z jednym - mówiła.

Na tym tle wyróżnia się wypowiedź Eugeniusza Kłopotka z PSL. - Przyznam szczerze, że jak wszyscy zaczęli się śmiać, to jak także, bo to normalny odruch. Ale za chwilę przyszło otrzeźwienie, opamiętanie. Tak się zastanowiłem, że po prostu wyrządzamy człowiekowi krzywdę, bo wszystko sprowadzamy do tej jednej myśli. I wtedy to już było niesmaczne. Zachowaliśmy się nieładnie, przegięliśmy - powiedział poseł w rozmowie z "Wprost".

Kłopotek dodał, że VII kadencja Sejmu to dla wielu posłów wyzwanie. - Teraz przychodzi nam oswajać się z tym, że są w Sejmie homoseksualiści, jest transwestyta. I to nie jest łatwe. Ale to też są ludzie. Biedroń to bardzo sympatyczny człowiek i myślę, że ta nauczka była niezła dla nas wszystkich - powiedział.

"Cios poniżej pasa to popularny zwrot"

- Ta sytuacja pokazuje poziom parlamentu. Przecież "cios poniżej pasa" to popularne wyrażenie i gdyby powiedział tak poseł heteroseksualny, to zapewne odczytano by to w zupełnie inny sposób - powiedział "Wprost" seksuolog prof. Zbigniew Izdebski. - Pamiętajmy, że nie pierwszy raz w Sejmie przemawiał poseł, który jest gejem. Ale pierwszy raz jest tak, że ten poseł głośno mówi o tym, że tym gejem jest - dodał.

Kempa, Cymański... Oni też mówili ''poniżej pasa''. I nikt się nie śmiał. CZYTAJ >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (29)
Rechot przy wystąpieniu Biedronia. Kłopotek: "Nieładnie. Przegięliśmy"
Zaloguj się
 • enfitta

  Oceniono 12 razy 12

  Ja proszę panią Piterę o komentarz w sprawie własnych osiągnięć i pracowitości w poprzedniej kadencji a nie ocenianie czegoś, na czym kompletnie się nie zna. Na kulturze osobistej również.

 • brel0

  Oceniono 6 razy 6

  Komentarz do zachowania Poslow BANDA IDIOTOW, IGNORANTÓW . Mam nadzieje ze Uni zareaguje na takie wystepki w parlamencie. Dziwic sie pozniej zwyklym gnojka z ulicy. skoro "elita" na Wiejskiej niczym sie nie rozni od ulicznego szamba.

 • smrodek71

  Oceniono 6 razy 6

  wieśniaki po prostu i dziwić się ,że na ulicy jest 10x gorzej ?

 • 3ct

  Oceniono 5 razy 5

  Miło, że ktoś ratuje honor sejmu. Wczoraj Pani Pitera mnie przeraziła swoją zaciekłością, Niesiołowski też toczył pianę jak oszalały. To już nie był śmiech, to była agresja.

 • yerry46

  Oceniono 4 razy 4

  Poslanka Pitera tez kojarzy mi sie z jednym...... kocmoluchem, i tez nie zycze sobie.... - ech, szkoda slow. Nie dziwi juz nic!

 • xy-wa

  Oceniono 6 razy 4

  "Teraz przychodzi nam oswajać się z tym, że są w Sejmie homoseksualiści, jest transwestyta". Posłanka Anna Grodzka nie jest transwestytą, a transseksualistką, to są dwa rózne pojęcia. Co do zajścia, będącego tematem artykułu - bez komentarza.

 • adalbert.13

  Oceniono 4 razy 4

  "Nieładnie. Przegięliśmy" w czym macie szczególną wprawę. A wy Kłopotek palmę. Pierwszeństwa.

 • loginxyz

  Oceniono 5 razy 3

  " Prof. Zbigniew Izdebski. - Pamiętajmy, że nie pierwszy raz w Sejmie przemawiał poseł, który jest gejem. Ale pierwszy raz jest tak, że ten poseł głośno mówi o tym, że tym gejem jest ."
  Skoro 1% społeczeństwa jest homoseksualna, to dotąd w parlamencie było kilku kryptogejów - udających hetero. Założę się, że wszyscy pozostali o tym wiedzieli, ale skoro tamci udawali kogo innego, to im pasowało, bo nie mieli z tym problemu. Osobiście wolę, gdy nikt nikogo nie udaje, jest sobą w każdej sytuacji. Ale najwidoczniej nasi wybrańcy narodu są hipokrytami bez kultury i jak sztubaki nie potrafią się zachować. Żenada.
  Żenada nr 2 - poseł Kłopotek nie odróżnia transwestyty od transseksualisty. Ale ma takie parcie na szkło, że ta niewiedza mu nie przeszkadza. Mnie tak, lubię gdy wypowiadający się ma pojęcie, o czym mówi.

 • duokwak

  Oceniono 2 razy 2

  Zachowanie (p)osłów świadczy o ich zaściankowej ciemnocie i uprzedzeniach rodem od Rydzyka.
  Takie słowa już wcześniej na pewno padały(co w nich takiego śmiesznego?) z mównicy sejmowej,ale nie były wypowiadane przez kogoś o odmiennej orientacji seksualnej więc nikt nie rechotał.
  Pani Pitera urażona.Czym?Biedroń pani nie tknie.
  Niech żyje tolerancja i dobre wychowanie (p)osłów RP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX