Palikot u Olejnik: Kaczyński faszyzuje. PiS chce rozlewu krwi, by wrócić do władzy

- Klub Ruchu Palikota złoży wniosek przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu do sejmowej Komisji Etyki. Za sianie narodowej nienawiści - powiedział w Radiu Zet Janusz Palikot, komentując zamieszki z 11 listopada i reakcję PiS. Jak stwierdził w programie Moniki Olejnik Palikot, ?Kaczyński marzy, że zamieszki w Polsce przywrócą go do władzy?.
- Od 13.30 do 16.00 byłem na "Kolorowej Niepodległej". Nie było żadnych rac, cegłówek, były spokojne, pokojowe wypowiedzi. - Nikt nie zachowywał się agresywnie. Doskonale wiemy, że to jest kolejna wielka ściema Jarosława Kaczyńskiego, który marzy o tym, żeby w Polsce były zamieszki, że one przywrócą go do władzy - powiedził ostro w Radiu Zet Palikot.

"Słowa Kaczyńskiego w faszyzującym stylu"

W programie "Siódmy dzień tygodnia" szef Ruchu Palikota zapowiedział, że jego klub złoży wniosek do sejmowej Komisji Etyki przeciwko prezesowi PiS - za sianie narodowej nienawiści, niezgodnie z duchem polskiej konstytucji. - Tego typu wypowiedzi, jak Jarosława Kaczyńskiego, dotyczące tych antyniemieckich fobii, są w najgorszym, faszyzującym stylu - zaatakował Palikot. Tuż po brutalnych zamieszkach w Święto Niepodległości 11 listopada Jarosław Kaczyński obwinił premiera Donalda Tuska za to, że niemieccy bojówkarze przyjechali do Polski, wzięli udział w manifestacji i bili Polaków z historycznych grup rekonstrukcyjnych przy biernej postawie policji.

Palikot oskarżył PiS o chęć sprowokowania przemocy. - Twierdzenie, że stu Niemców wywołała awanturę, którą na stronach PiS promowaliście przez kilka tygodni, namawiając ludzi przez kilka tygodni do marszu z faszyzującym ONR, którego wypowiedzi są takie jak seryjnego mordercy z Norwegii, Breivika - powinniście zastanowić się, do czego wy dążcie w tym kraju. Chcecie doprowadzić do rozlewu krwi, bo widzicie w tym szansę - podkreślił.

"Policja powinna zatrzymać lewicowych niemieckich bojówkarzy"

Równocześnie Palikot podkreślił, że przyjazd do Warszawy lewackich bojówkarzy z Niemiec był niepotrzebny, a policja popełniła błąd nie zatrzymując ich. - Oczywiście, że byli niepotrzebni, oczywiście że policja powinna ich zatrzymać, i oczywiście że policja ma na sumieniu to, że nie sprawdziła, że mają ze sobą to wszystko. Ale w zaproszeniu przez Krytykę Polityczną takich czy innych środowisk nie ma nic złego - stwierdził były poseł PO.

- Dlaczego ma nie być Niemców? To jest szansa na prawdziwe pojednanie, czy to nie jest najpiękniejsze, że możemy nasz Dzień Niepodległości czcić z tymi, z którymi kiedyś o tę niepodległość walczyliśmy? - mówił dalej Palikot. I znów zaatakował prezesa PiS. - Oczywiście Kaczyński do tego nie dopuści, bo kiedy on widzi nawet pokojowo nastawionych, będzie od razu wywoływał wojnę, bo o tym marzy - dodał.

Jak stwierdził Palikot, "na pl. Konstytucji leciały cegły i kamienie, była zadyma jak w stanie wojennym". - Żal mi prawdziwych patriotów, których Kaczyński wmontował w tę awanturę, żal mi prawdziwych konserwatystów, którzy są wpakowywani w faszystowskie konteksty - dodał. - Temu trzeba przeciwdziałać - zakończył.

Siwiec do szefa PiS: "Odbiliśmy Warszawę, Niemcy wygnani z miasta"

Atak na Jarosława Kaczyńskiego, choć daleko łagodniejszy, przypuścił też Marek Siwiec z SLD. - Kiedy usłyszałem o tym desancie Niemców (tak prezes PiS mówił o zamieszkach wywołanych w okolicach Nowego Światu przez niemieckich lewicowych bojówkarzy), to bym to ocenił pozytywnie. Odbiliśmy Warszawę, Niemcy zostali wygnani z miasta, nasze służby porządkowe zachowały się na tyle skutecznie, że zostali pozamykani a ktoś jeszcze dostał pałą - mówił Siwiec. - Po raz pierwszy mieliśmy do czynienia z krótką okupacją tego miasta - kpił europoseł SLD. - Może by prezes dostrzegł, że od siedemdziesięciu lat to był najkrótszy zamach niemiecki na Polskę, odparty skutecznie z użyciem siły - dodał. Jak ocenił, "Kolorowa Niepodległa nie walczyła z policją, tylko walczyli ci, którzy byli po stronie marszu niepodległości. Tam się zebrało całe bagno i tam była wojna" - mówił o wielkiej zadymie na pl. Konstytucji. 

- Proszę sobie zadać trud i zobaczyć, kto walczył z policją - podkreślił. A te 95 osób (niemiecka Antifa) zostało zatrzymanych zanim doszło do czegokolwiek - dodał. Pochwalił działania policji. - Policja zachowała się profesjonalnie, biorąc pod uwagę całość zagrożeń. Nie ma tak, żeby jakiś policjant nie zachował się właściwie, te sytuacje powinny zostać wyjaśnione - dodał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Palikot u Olejnik: Kaczyński faszyzuje. PiS chce rozlewu krwi, by wrócić do władzy
Zaloguj się
 • piotr_kolec

  Oceniono 12 razy 10

  Policja powinna tak samo
  Jak w piątek waliła pałami
  Każdego dziesiątego
  Rozprawiać się z chuliganami

  A Kaczor wie dobrze kochani
  Że sam chaos i zamęt sieje
  Wcześniej czy później z nas każdy
  Do szczętu Kaczora oleje

  Zawsze dziesiątego
  Wypłatę dostaję
  Im z żalu wielkiego
  Aż serce się kraje

  Patrzę na to i się
  Nie przestaję głowić
  Cieszyć się z mamony
  Czy współczuć Kaczorowi

  Może choć pan Jarek
  Odpuści miesięcznice
  Bo ja przez te impry
  Mam spieprzone życie

  I ja też dostrzegam
  Wielkie zagrożenie
  I strach mnie po krzyżu
  Potwornie zniewala
  Bo jak patrzę na Kaczkę
  Mam przykre złudzenie,
  Że widzę małego kaprala

  A wielu jest Napoleonów
  Wielkich i nieprzejednanych
  I Kaczor niebawem dołączy do nich
  W szpitalu dla obłąkanych

  Nakręcał napięcie dwa lata
  Ostatnio już mocno zawrzało
  Powiedział o wiele za dużo
  I w końcu się mleko rozlało

  Wylegli bandyci na miasto
  W maskach, pijani, na haju
  I pokazali rodakom
  Jak oni ojczyznę kochają

  A kaczka w ukontentowaniu
  Sadowi swe tłuste siedzenie
  Pokaże za miesiąc Polakom
  Jak spieprzyć Boże Narodzenie

  Koszmar nas czeka kochani
  Gdy kryzys i ferment są w parze
  W dodatku gdy na czele frondy
  Stoją bezduszni gó...arze

 • nettan4

  Oceniono 6 razy 6

  Moze w koncu ktos sie wezmie za niego , ten czlowiek jest zdolny do najgorszego ,dla niego to nic dostracenia jedynie kota , gdyby doszlo do rozlewu krwi . Kaczynski powinien miec calkowity zakaz siania nienawisci , tak zlosliwego czlowieka to malo spotkac naprawde.

 • marbalanger

  Oceniono 5 razy 5

  Pisałem już na tym forum o Kaczyńskim-nacjonaliście i jego skłonności do brunatnego koloru. Jego komentarze potwierdzają moje słowa. Palikot ma rację. Ten ,,polityczny karzeł'' gotów jest podpalić świat dla udowodnienia własnych racji. Obecnie nam miłościwie panująca PO także nie jest bez winy bo tylko dzięki społecznym lękom przed Kaczyńskim - nacjonalistą i jego wizji IV RP, sięgnęła po władzę ponownie. Odnoszę wrażenie, że PO pielęgnuje obecność tego oszołoma na politycznej scenie. ,,I śmieszno i straszno''

 • romp66

  Oceniono 5 razy 5

  Miłość ONR do faszyzmu podszyta przeszłością. ONR ma największą ilość swych członków na południe kraju.
  Wielcy miłośnicy tzw. podhalańskiej dumy : Kaczyński PiS, Ziobro PiS(z krwią na rekach), Raś PO(dawniej PiS), Graś PO, Gowin PO.
  12 listopada 1939 roku do Zakopanego przyjechał generalny gubernator Hans Frank. Był pewny, że będzie powitany ze wszystkimi honorami.
  Hans Frank w swojej siedzibie na Wawelu przyjął delegację górali. Ubrani w odświętne stroje, na czele z Wacławem Krzeptowskim, przybyli, aby wręczyć Frankowi złotą ciupagę i poddańczą deklarację. 12 listopada 1939 roku Krzeptowski powitał generalnego gubernatora w Zakopanem słowami: "Meine liebe Kamaraden, dwadzieścia lat jęczeliśmy pod polskim panowaniem, a teraz wracamy pod skrzydła wielkiego narodu niemieckiego".

 • halo_kotek

  Oceniono 9 razy 5

  ale Palikoty nie muszą o tym mówić
  każdy nie popierdzielony wie o tym doskonale
  przecież już była 1 polsko-polska wojna

  komu on to mówił ?
  tym cieńkim bolkom ze starej gwardii knurów rządowych ?

  im to zwisa
  jak świński ogon

 • edwlad1950

  Oceniono 4 razy 4

  Tragedia smoleńska - zbieg niekorzystnych okoliczności, które doprowadziły do tej tragedii - tyle już powiedziano na ten temat, że nie będę już go rozwijał. Afera hazardowa, jeżeli była tak ogromna, to dla czego ją nie oceniono, taką jaka była? Była Komisja Hazardowa. A dla tego, że równolegle była Komisja Naciskowa i trzeba było się wybielać ze swoich nadużyć w sprawowaniu władzy, rządzenia Polską. Natomiast, że niemcy biją polaków w Warszawie! Ja bym to rozumiał jakby pan prezes Kaczyński powiedział w ten sposób - wyciągnijmy wnioski z tej lekcji, tej porażki demokracji, jesteśmy we wspólnej Europie, pracujmy nad tym, byśmy dożyli tych czasów, gdy czy niemcy lub inna obcja narodowa przyjeżdża na nasze narodowe święto, a my na ich święta narodowe i dobrze oraz bezpiecznie się bawili i świętowali. Nie,lecz Kaczyński szuka winnych tylko nie w swoim obozie, czy to politycznym lub znim sympatyzującymi środowiskami. Szuka winnych tam, gdzie ich przeważnie nie ma!

 • szama3

  Oceniono 3 razy 3

  doskonałę szybkie zwarte i mądre wytapienie panie januszu, dzięki

 • adalbert.13

  Oceniono 9 razy 1

  "...przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu do sejmowej Komisji Etyki. Za sianie narodowej nienawiści - " no,
  to troszkę niepoważne ze strony p. Palikota. Najmniej TS ze wskazaniem na powieszenie. Mentalne.
  Chociaż z drugiej strony, kaczor sam się doskonale wiesza. Na bele czym.
  Taka narodowo socjalistyczna klipa z kaczego czubka.

 • rbik53

  Oceniono 2 razy 0

  ....jak powiedziałem mu rano, że będziemy sikać do kaczki, to odmówił posłuszeństwa..... albo kaczysta albo pacyfista..... tak następuje podział w narodzie....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX