Wielowieyska odpowiada Ziemkiewiczowi: Mam żal do środowisk lewicowych, ale...

- Mam żal do środowisk lewicowych, że zdecydowały się blokować marsz narodowców, zamiast urządzić swój w innym miejscu i pokazać, że Warszawa jest wroga faszyzmowi. - pisze na Wyborcza.pl Dominika Wielowieyska. I odpowiada Rafałowi Ziemkiewiczowi: naiwna jest jednak teza, że kibole zostali sprowokowani...
Szkoda, że środowiska lewicowe zamiast blokować, nie zorganizowały swojego marszu, w innym miejscu - uważa dziennikarka "GW".

- Niech wtedy kibole sami na własny rachunek pokażą jak świętują niepodległość. Zapowiedź blokady przyciągnęła do Warszawy chętnych do bijatyki i dlatego także konto lewicy zostało obciążone winą za te zamieszki. W efekcie bardzo poważne racje "Krytyki Politycznej" utonęły w powodzi oskarżeń o pochwałę przemocy - komentuje Wielowieyska.

Ziemkiewicz: ''KP'' zniweczyła część dorobku

Dziennikarka odnosi się też do podobnej, choć mocniejszej, tezy Rafała Ziemkiewicza. Publicysta "Rz" pisze : ''środowisko "Krytyki Politycznej", które miało być intelektualną kuźnią lewicowej myśli, zapraszając na 11 listopada niemieckich chuliganów, zniweczyło część swego dorobku''

Wielowieyska odpowiada: Ziemkiewicz nie widzi...

Wielowieyska komentuje: "Ziemkiewicz zapewnia, że chce uniknąć przerzucania się argumentami, która strona miała w swoim gronie najwięcej agresywnych uczestników. Docenia fakt, że "Krytyka" chciała w inny sposób świętować odzyskanie niepodległości. Ale opisując zamieszki kompletnie ignoruje to, że część narodowców ma związki z organizacjami neonazistowskimi. I to budzi potężny sprzeciw. Tradycja ONR i Młodzieży Wszechpolskiej to antysemityzm przedwojenny. Dziś w miarę możliwości skrywany, ale na demonstracji słychać też były hasła o białej rasie, predestynowanej do rządzenia".

''Ziemkiewicz naiwnie sądzi, że kibole zostali sprowokowani przez krewkich lewicowców. Otóż kibole wcale nie potrzebują żadnej zachęty, oni i bez "Kolorowej Niepodległej" ruszyliby do boju. Na placu na Rozdrożu nie walczyli z "lewakami" tylko z policją, palili wozy transmisyjne oraz atakowali dziennikarzy" - pisze dziennikarka "GW".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (20)
Wielowieyska odpowiada Ziemkiewiczowi: Mam żal do środowisk lewicowych, ale...
Zaloguj się
 • 3ct

  Oceniono 7 razy 7

  Jeśli ktoś naiwnie wierzy, że kibole są swięci i tylko bronili polskości, to jest albo głupi, albo totalnie niezorientowany. Juz pod koniec października w autobusach można było słyszeć podniecone rozmowy o "biciu lewaków".

 • kamilakarabasz

  Oceniono 8 razy 6

  Ziemkiewicz z troską pochyla się nad biednymi, pokrzywdzonymi polaczkami, którzy, oczywiście, własnego rozumu nie mają i, jak typowe polaczki, są bezbronni i przerażeni otaczającym ich światem, wszelką odmiennością. Reagują jak wystraszone zwierzę, instynktownie, rzucają się na każdego, bo przecież każdy może im zagrozić.
  Ziemkiewicz identyfikuje się właśnie z takimi polaczkami!

 • atleista

  Oceniono 7 razy 5

  (Pseudo)prawicowe watahy miały okazję, żeby znowu pohasać i uzewnętrznić swoje frustracje, tradycyjnie wyżywając się na wszystkim co podwinie się pod rękę. A (pseudo)prawicowe dziennikarstwo próbuje do tego dorabiać jakąś żałosną narodowo-patriotyczną ideologię. Żenada.

 • szama3

  Oceniono 5 razy 3

  Pani Dominiko, pisze pani co innego niż robi, chce pani protestować fzie indiej niz kibole, a dyskutuje pani z tym niepryjetym do salony kibolem ziemkiewiczem, potem będa mówić, że to pani wina, ze on ludzi bnije bo pani go blokuje swoją dyskusja, doprwdy, całkiem jak dziiałaczka korpusu pokoju w Angoli rozdająca rezerwatywy

 • jabbaryt

  Oceniono 4 razy 2

  Znacznie łatwiej dowieść, że to lewica zaprosiła Niemieckich bojówkarzy, którzy o święcie 11.11 dowiedzieli się pewnie miesiąc temu, że organizatorzy MN zapraszali kiboli na marsz. Marsz był otwartą impreza, każdy mógł przyjśc.
  Kibole a dokładnie ci co potraktowali marsz jako okazję do rozróby poszli tam bo:
  - lewica obwieściła blokadę a blokada to jak wiadomo rozróba.
  - informacja że przyjadą tu Niemcy, którym będzie można wklepać bardzo podniosła frekwencje po stronie kibolskiej. Oni marzą już o Euro 2012 i małojeckiej sławie jaką zdobedą tłukąc niemieckich kibiców.

 • peter-123

  0

  Ziemkiewicz to kupa przerostu ambicji, cierpi do "bulu". Przyglup, typowy polonista.

 • drbob20

  0

  kibolstwo i wszechpolactwo jedno i to samo badziewie.

 • serauga

  0

  wielowieyska...ch... ci w dupe..EOT..
  ta demonstracja pokazala P\rawdziwa twarz(morde) SRODOWISK KOSZERNEJ!!!! smiecie i dziwki takie same faszystowskie ku... jak pis!!!!

 • trajkotek

  0

  pominięto wątek cudu: w środku jesieni stała się w Polsce zima, a nad nią tęcza, to zasługa lewackich bojówek!
  glosmichnika.blox.pl/2011/11/12-listopada-2011-jest-zima.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX