Miller będzie kandydował na przewodniczącego SLD

Leszek Miller już oficjalnie ogłosił, że będzie kandydatem na przewodniczącego SLD. Przyznał, że wpływ na taką decyzję miał Aleksander Kwaśniewski. Miller zdecydował się kandydować, choć jeszcze kilka tygodni temu twierdził, że nie widzi takiej możliwości.
Dziś na godzinę 15 Miller zapowiedział wystąpienie, w którym wypowie się oficjalnie na temat sobotniej konwencji Sojuszu. Wówczas ma "wygłosić ważne oświadczenie".

- Są wady i zalety mojego kandydowania - mówił Miller dziennikarzom po wczorajszym spotkaniu z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim. - To nie jest tylko kwestia zmiany przewodniczącego - to musi być pewien pakiet. I ten pakiet zmian personalnych i programowych nie jest jeszcze dzisiaj jasny i skończony - zaznaczył b. premier. Dodał, że b. prezydent "zgodził się z jego podejściem" - Tutaj nie ma ani białych, radosnych, stron takiej decyzji, ani czarnych - podkreślił Miller.

Leszek Miller stał już na czele SLD w latach 1998-2004. Na sobotniej konwencji w Warszawie z funkcji przewodniczącego Sojuszu ma zrezygnować dotychczasowy lider Grzegorz Napieralski. Nie zamierza on w sobotę ubiegać się o ponowny wybór. Również nikt z jego współpracowników nie planuje wnioskować na konwencji o to, by pozostał on na swej funkcji.

Na konwencji zostanie wybrany nowy przewodniczący partii, który będzie nią kierował do czerwca przyszłego roku. Wtedy, po partyjnych prawyborach, na kongresie Sojuszu ma zostać wybrany kolejny szef ugrupowania. Do tej pory oficjalne kandydatury zgłosili: Joanna Senyszyn, Marek Balt i Artur Hebda. Nieoficjalnie mówi się też o Katarzynie Piekarskiej.

Kto zostanie nowym szefem SLD?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Miller będzie kandydował na przewodniczącego SLD
Zaloguj się
 • majorek355

  Oceniono 3 razy 3

  No przecież to było wiadome od początku, tylko Miller certolił się z taką decyzją, jak panienka z pensjonatu. Stary partyjny wyga ze swoimi pseudo sztuczkami, fuj !

 • arvelli_net

  Oceniono 2 razy 2

  ... a więc stało się!... beton post komuny powraca, powrócą zapewne kolesie, tzw. leśne dziadki które z nowoczesnością maja tyle wspólnego że myją ręce częściej niż dwa razy dziennie... znowu zobaczymy w przyszłej kampanii kwaśnego, oleksego i inne członki byłego kcpzpr:( ... tak oto upadł mit nowoczesnej lewicy...

 • demolka666

  Oceniono 2 razy 2

  sld nie lubie, millera nie lubie - ale to jedyny sensowny wybór - mam nadzieję, że sld zniknie za parę lat z politycznej sceny :) razem z pisobolszewią :)))

 • aldisek

  Oceniono 3 razy 1

  I bardzo dobrze, To wspaniała wiadomość. On znowu wyprowazi sztandar. Tym razem sztandar SLD (chyba taki mają).

 • anna12-3

  Oceniono 1 raz -1

  I bardzo dobrze! Tylko tak wytrawny polityk,jak Miller jest w stanie wyprowadzić SLD na prostą i uspokoić wewnętrznie partię. Ktoś,kto swoją determinacją doprowadził do wielkiego dzieła,czym było wejście Polski do Unii ,jest w stanie poradzić sobie z SLD.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX