Komentarze (53)
Gowin nie chce wprowadzić zmian w emeryturach sędziów
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kazek100

  Oceniono 1 raz 1

  Są w kraju grupy zawodowe, których specjalne uprawnienia emerytalne wynikały z oczywistych kwestii zdrowotnych. Niektórym z nich odbierano te uprawnienia bez żadnej dyskusji, w trakcie trwania pracy (czyli nie oglądając sie, czy dotyczy to już pracujących, czy dopiero na nowo zatrudnianych). No ale były to grupy słabsze, nieliczne, nie święte krowy jak klasa sędziów.
  Ministrant sprawiedliwości jak widać rozpoczął urzędowanie od podlizania się świętym krowom. Pewnie liczy na ich popracie, gdy będzie wprowadzał swoje skrajnie ideologiczne, kościelne rozwiązania prawne.

 • swojak11

  Oceniono 1 raz 1

  Konserwacja czerwonego betonu sposób PO na MS :)
  Jeśli mają być wybrańcami - Świętymi Krowami to niech poddadzą się ocenie społecznej bo dziś w przeciwieństwie nawet do tzw.(za przeproszeniem śpiochów-ławników) nie posiadają oni Żadnej legitymizacji społecznej, wtedy chętnie płacił bym im 2x takie pensje

 • wunderbar11

  Oceniono 1 raz 1

  czyli Pan Premier nie zawsze wie co mówi, mamy nadzieje, że chociaż wie, że mówi

 • osykosy

  Oceniono 1 raz 1

  Miałem prawa nabyte i te dziady z PO i PiS mi to zabrały. Do tej pory nic, czekają aż zdechnę, ale się nie dam!!! Wojna za pasem, a resztę już umiem załatwić....

 • ulamusz

  Oceniono 1 raz 1

  to jest H J a nie kraj

 • ulamusz

  Oceniono 3 razy 1

  a czemu nie chce ??
  po co tym świetym krowom tyle kasy na emeryturrze ??
  nie wystarczy ze sie nachapią za czasu pracy takich chorendalnych pensji ??

 • chri-s48

  0

  Trzeba było Gowina zrobić senatorem niezależnym - oni i tak nie mają nic do powiedzenia.

 • stach401

  0

  BIEDNY JESTEŚ PREMIERZE. MINISTROWIE KŁADĄ KŁODY POD NOGAMI. EUROPOSŁOWIE ZA NIC NIE ROBIENIE W PARLAMENCIE EUROPY POZA SZKALOWANIEM POLSKI NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ POBIERAJĄ BAJOŃSKIE KWOTY WYNAGRODZENIA A P.KURSKIEMU JESZCZE I TO ZA MAŁO .POSZKODOWANI KTÓRZY DOZNALI USZCZERBKU NA ZDROWIU I ZYCIU ŻĄDAJĄ OGROMNYCH ODSZKODOWAŃ.P.ZIOBRO PROPONUJE ZDJĘCIE GRANICY ODSZKODOWAŃ ZA STAN WOJENNY. SKALA ŻĄDAŃ ZAKREŚLA CORAZ SZERSZE KRĘGI. A CO MA POWIEDZIĘĆ PRZECIĘTNY POLAK ZE SWĄ ŚMIESZNĄ EMERYTURĄ LUB RENTĄ. ILE ZNIECZULICY I BRAKU KOMPETENCJI W PROKURATURACH I SĄDACH.wide reportaże nieocenionej redaktor JAWOROWICZ. SKALA ZANIEDBAŃ LEKCEWAŻENIA WŁADZY ORAZ LUDZI .MAFIJNE PORACHUNKI MORDERSTWA MŁODOCIANYCH PRZEZ MŁODOCIANYCH WSTYD WYMIENIAĆ .A PRZECIEŻ TO KATOLICKI KRAJ. WSPÓŁCZUJĘ PREMIERZE. JAK TO WSZYSTKO OGARNĄĆ I ZJEDNOCZYĆ NARÓD KTÓRY PRAWICA PODZIELIŁA I W KOŃCU SAMA SIĘ PODZIELIŁA. CZARNE CHMURY..

 • zdzisek1949

  0

  Sędziowie i prokuratorzy w Polsce to święte krowy a słusznie stwierdził "witoldpolak",
  że obecnie pracujący mają również prawa nabyte i ich nie powinny dotyczyć zmiany
  wieku emerytalnego.

 • big_gadu

  0

  Pan minister Gowin nie jest od zmian !

  On jest od myślenia.

 • gburiaifuria

  0

  co gowin robi w rzadzie? Jesli to ma byc autorski rzad Tuska, a gowin nie ma zamiaru sie podporzadkowac idei swojego szefa, to won i juz, co on tam jeszcze robi, w dodatku za nasze pieniadze. To Tuska, nie jakiegos gowina wybrala wiekszosc.

 • piotr_kolec

  0

  Tu trzeba ministra
  Co ma jaja twarde
  Niewiele zadziała
  Miękki PISuardes

 • konrad.ludwik02

  0

  Panie Winczorek - no a prawa nabyte milionów kobiet, to gips? Ciekawe, że ilekroć chodzi o ograniczenie nadpraw nadanych jakiejś uprzywilejowanej grupie zarobkowej, znajduje się tylu jej obrońców! A Konstytucja mówi, że prawa dla wszystkich obywateli są równe.

 • sir_fred

  0

  I tak się skończą wszyskie "reformy" matoła.
  Zobaczycie, zostanie tylko podniesienie składki rentowej, akcyzy, likwidacja ulg za dzieci, a ponieważ innych reform nie będzie, "z konieczności" podniosą jeszcze VAT.

 • kacze_buty

  0

  punkt widzenia zależy od dupy siedzenia prawda talibie katolicki?
  co chciał Tusk udowodnić mianując taliba filozofa na ministra sprawiedliwości?

 • abeerhaminus

  0

  Kolejna rzecz, której nie chce p. Gowin...

  Nie chce też in vitro i zalegalizowanych związków partnerskich. Zapewne czasem nie chce mu się rano wstać, lub nie chce mu się spać, itd.

  Kogo to obchodzi? W pracy zawodowej nie zawsze robi się to, co się chce, lecz to co jest konieczne!

 • mej2

  0

  To tak jak Pawlak w Krusie.

 • firstkaktus

  0

  Czegoś tu chyba nie rozumiem . Odebranie praw emerytalnych sędziom i prokuratorom jest niekonstytucyjne ze względu na prawa nabyte i tylko wprowadzenie zmian dla rozpoczynających pracę w tych zawodach jest prawnie dozwolone ? To jak się ma podwyższenie wieku emerytalnego dla reszty obecnie pracujących ? P Przecież to jest zamach na prawa nabyte ? Wyższy wiek emerytalny ? Owszem zgoda ale zgodnie z przytoczoną interpretacją - czyli dla osób rozpoczynających pracą w momencie wejścia w życie przepisów zmieniających wiek przejścia na emaryturę . JAK TO JEST W TYM POKRĘCONYM PAŃSTWIE ? pROKURATORZY I SĘDZIOWIE SĄ RÓWNI WOBEC PRAWA CZY MOŻE RÓWNIEJSI ?

 • swojak11

  0

  osykosy
  "Miałem prawa nabyte" BUA HA HA HA HA jak sądzisz ci którzy wymyślili ten sloganik dopuszczą w imię cudzych "praw nabytych" do tego by zarabiali makulaturę ??? sami sobie połamią kręgosłupy i języki by swe gaże w TK zachować a resztę wyru... w białych rękawiczkach !
  PS.
  Też małem prawa nabyte do karty wędkarskiej ważnej bezterminowo ! i Co ?

 • i-tyle

  0

  " że minister sprawiedliwości Jarosław Gowin"

  hahahaha

 • rattus-rattus

  Oceniono 2 razy 0

  Złodziejowi też nie wolno skonfiskować ukradzionego - jeśli nie złapano na gorącym uczynku, jest to jego majątek nabyty. Niczym się nie różni od przywilejów sędziowsko-prokuratorskich. Prawnicza mafia ograbiła podatników fundując sobie "stan spoczynku" zamiast emerytur, ale raz ukradzione - staje się dobrem nabytym.

 • bioder65

  Oceniono 2 razy 0

  premier swoje,a reszta bandy swoje.Lepiej podlizywać się Merkel niż zająć rządem

 • powierzchnietnace

  Oceniono 6 razy -4

  Się plebs wzburzył :) to nie wina sędziów, że dymacie na budowie za 1,5 tysiąca na rękę :) nie chciało się szkół pokończyć? to teraz trzeba zapier... za małą kasę, a emerytury wielkiej z tego nie będzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX