Dlaczego prezydent Komorowski nie jedzie na pogrzeb Vaclava Havla? - pyta Semka

Według publicysty najlepiej byłoby, gdyby na pogrzeb Vaclava Havla pojechali razem Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski. Semka nie rozumie, dlaczego prezydent z opozycyjną kartą do Pragi nie jedzie. W pogrzebie byłego prezydenta Czech wezmą udział m.in. Hilary Clinton z mężem, byłym prezydentem USA, szef KE Jose Manuel Barroso, premier Wielkiej Brytanii David Cameron, prezydent Francji Nicolas Sarkozy.
"Prezydent Bronisław Komorowski jest zdania, że nikt lepiej niż Pan, Panie Prezydencie, nie wypełni tej misji, która będzie świadectwem głębokich więzi łączących naród polski i czeski" - napisał szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski w liście Lecha Wałęsy.

- Dziwię się, że Bronisław Komorowski - człowiek opozycji nie jedzie. Dlaczego nie może być tak, że jedzie Lech Wałęsa jako symbol opozycji i Bronisław Komorowski jako obecny prezydent? - pytał Piotr Semka w Poranku Radia TOK FM.- Złośliwie mógłbym zapytać, dlaczego prezydent nie może być w piątek w Pradze, bo karpia będzie zabijał, albo będzie stał w kolejce po pomarańcze... - dodał publicysta.

23 grudnia w pogrzebie Vaclava Havla mają wziąć udział między innymi: szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton z mężem - byłym prezydentem Billem Clintonem, prezydent i premier Słowacji oraz Nicolas Sarkozy, Micheil Saakaszwili i była sekretarz stanu USA Madeleine Albright. Według informacji czeskich mediów przyjedzie także premier Wielkiej Brytanii - David Cameron.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (239)
Dlaczego prezydent Komorowski nie jedzie na pogrzeb Vaclava Havla? - pyta Semka
Zaloguj się
 • demolka666

  Oceniono 19 razy 13

  kompletnie mi wisi co ten propagandzista pisobolszewicki semka myśli albo też nie myśli, gościu który usprawiedliwia paranoje nie jest godny mojej uwagi

 • panprezes123

  Oceniono 21 razy 11

  Z całą pewnością można stwierdzić, że gdyby prezydent Komorowski zdecydował się na uczestniczenie w tym pogrzebie, wówczas ,,publicyści" pokroju Semki także mieliby mu to za złe. Wyznawcy kaczyzmu tak mają i ta cecha stanowi ich łatwo rozpoznawalny znak. Zważywszy na wartość i rangę owej publicystyki i cechy mentalne jej autora, szkoda czasu na dalsze komentowanie jego wyczynów.

 • adalbert.13

  Oceniono 17 razy 11

  Troska Semki tak naprawdę podszyta jest pytaniem dlaczego to Wałęsa a nie ich Najdroższy Przywódca Ka-czo`r dostąpił zaszczytu reprezentowania przypadkowego społeczeństwa polskiego.

 • igraszkabis

  Oceniono 9 razy 9

  Dlaczego Prezydent Komorowski nie jedzie? Może dlatego że jest w Chinach, a Vaclav Havel nie jest urzędującym prezydentem Czech (przestał nim być w 2003 roku).
  Obama też nie jedzie, tylko wysyła Clintonów. Akurat Lech Wałęsa to najtrafniejszy wybór.

 • karo80.0

  Oceniono 11 razy 9

  Jaki "publicysta", takie bon moty... Żałosny i przaśny Semka, nic nowego.

 • klara551

  Oceniono 10 razy 8

  A ja nie rozumiem dlaczego pan Semka nie zaczął się jeszcze odchudzać.Wygląda obrzydliwie i jak widać tłuszcz już mu zalał szare komórki, bo bredzi jak zalany tłuszczem . Kolejny garnek smalcu co uważa się za dyktatora i przewodnika. A kysz ,spadaj do jakiejś dietetyczki.

 • milo_1

  Oceniono 16 razy 8

  .

  W przeciwieństwie do swego poprzednika ... prezydent Komorowski potrafi "rozdzielać" swój wizerunek.

  Śp. Lech Kaczyński musiał być wszędzie nawet poleciał tam , gdzie przez kilka kolejnych lat nie bywał a czym ta "poprawa wizerunku " przedwyborczego się skończyła wszyscy doskonale wiedzą......
  Kreowanie siebie na siłę było brzemienne w skutkach.....

  .

 • m_234

  Oceniono 7 razy 7

  Określenie, że Semka się zastanawia brzmi mniej więcej tak samo, jak poseł Czarnecki mówi: chciałem wyraźnie powiedzieć.

 • mirny

  Oceniono 13 razy 7

  no przeciez to oczywiste, Bronek nie jedzie, zeby Semka mial sie nad czym zastanawiac ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX