Poseł Ruchu Palikota: "ACTA to katastrofa. Całym sercem popieram protest"

- ACTA to katastrofa - powiedział w TOK FM Artur Dębski z Ruchu Palikota. Od kilkudziesięciu godzin trwają ataki na serwisy związane z władzą w proteście przeciwko wprowadzenie dokumentu w życie.- Nie można prewencyjnie zabronić komukolwiek czegokolwiek. Łapać należy tylko przestępców - dodaje Dębski.


- ACTA to zamach na demokrację. Jeżeli prewencyjnie można komuś wyłączyć stronę, serwery, to jest to katastrofa - powiedział w Poranku Radia TOK FM Artur Dębski, wiceprzewodniczący zarządu Ruchu Palikota. - Na całym świecie od ścigania przestępców jest policja, od stawiania zarzutów prokuratura, a na koniec sędzia, żeby wydał wyrok. Nie można prewencyjnie zabronić komukolwiek czegokolwiek. Łapać należy tylko przestępców - podkreślił.

Trzeba rozmawiać ze społeczeństwem

- Z całego serca popieram protest w sieci - zadeklarował Dębski. Jak mówił, że choć jest posłem, szczegóły ACTA poznał dopiero w zeszłym tygodniu. - Jeśli społeczeństwo nie wie, co im chcą zafundować rządy, to do czego to doprowadzi? Gdy rząd chce wprowadzić newralgiczny projekt w jakiejkolwiek dziedzinie, społeczeństwo musi mieć szansę wypowiedzenia się - podkreślił. Zdaniem Dębskiego, tylko dzięki przeprowadzaniu konsultacji społecznych, mamy szansę zbudować społeczeństwo obywatelskie. - W tej chwili kilkudziesięciu ludzi decyduje o losie 38 milionów Polaków. Nie zgadzamy się na to - podkreślił.

Ludzie nie muszą już przyjeżdżać palić opon pod sejmem

- Internet nie może być w jakikolwiek sposób cenzurowany - uważa poseł Ruchu Palikota. - Obecny protest powinien dać rządowi bardzo dużo do myślenia. Kolejne strajki i protesty, nie będą się odbywały pod sejmem. Ludzie nie przyjadą autokarami, nie będą palić opon. Już nie ma takiej potrzeby. Musimy się słuchać społeczeństwa.

Nie tędy droga

- Obronę praw autorskich autorzy powinni sobie zapewnić na drodze sądowej. Jeżeli wymiar sprawiedliwości działałby szybko i skutecznie, jestem przekonany, że zapewniliby sobie taką ochronę. To jest właściwa droga - dodał Dębski.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Poseł Ruchu Palikota: "ACTA to katastrofa. Całym sercem popieram protest"
Zaloguj się
 • sztucznamgla

  Oceniono 4 razy 4

  jak zapoewnic ochrone praw autorskich (chodzi o kase)?

  nie oferowac piosenki na mp3 za 5PLN tylko za 30gr, a ebooka za 1PLN a nie za 30PLN

  mamy nadal 38 milionów obywateli, potencjalnych klientów jest pare milionów, czy to mały zarobek?

  proste jak budowa cepa

 • alex240

  Oceniono 4 razy 2

  No dobrze pan gada panie poseł, tylko że to takie puste puszczenie oczka "jestem z wami, tak trzymać, pamiętamy o was, wy o nas też pamiętajcie przy wyborach, ale ogólnie to mamy was w dupie"
  Jako partia z własnym marszałkiem, klub parlamentarny, macie prawo wystąpić o natychmiastowe i nadzwyczajne zwołanie posiedzenia sejmu. Zgłosić własny protest, poprawki do ustawy, wnioskować o powołanie komisji, kiedy szef BBW grozi stanem wyjątkowym Polakom. Rządać wyjaśnień od premiera dlaczego ustawa przygotowana i legislowana miała być wbrew zasadom demokracji i w swej treści może być także narzędziem do niszczenia tej demokracji i wolności wypowiedzi. Narzędzi prawnych macie mnóstwo więc proszę sobie darować puste słowa.

 • tak-jest

  Oceniono 1 raz 1

  Palikot to pies łańcuchowy PO i Tuska.

  Zasłonę przed działaniami Tuska , zrobił Janusz Palikot.
  Palikot też nich nie udaje niewiniątka, przecież w 2010 roku był wiernym działaczem PO i Tuska.
  Palikot jak opisuje w swej książce" Kulisy Platformy", ze był jednym z najbardziej zaufanych ludzi Tuska. Jak opisuje był dopuszczony do"dworu" i powierzano jemu największe tajemnice.
  Wygląda na to,ze Palikot od początku wiedział o ACTA i nic nie zrobił aby temu zapobiec.
  Tak czy siak, Janusz Palikot nadal wykonuje zadania jakie powierza mu Donald Tusk i szef PR Igor Ostachowicz.
  Czyli Palikot, nadal robi za zasłonę dymna niewygodnych działań PO i Donalda Tuska.

 • rita57

  Oceniono 3 razy -3

  Spadaj i nie truj! My się nie chcemy bratać z palikotyzmami.

 • arvelli_net

  Oceniono 11 razy -7

  ... a czy wy wiecie co to internet?... jakoś palikot, ten sam co się srał niedawno że zajara maryśkę, będąc tyle lat w PO nawet nie zająknął się w czasie konsultacji ws. ACTA!!!... mało tego, myślę że był jednym z tych którzy namawiali Tuska do wprowadzenia kary więzienia dla piratów bo wiedział doskonale że dalej go w tej partii nie zniosą:)... to jest człowiek którego słowo ma mniejszą wymowę niż kupa na trawniku... i wcześniej czy później trafi do rezerwatu głąbów parlamentarnych... wiadomo, pis!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX