Komentarze (183)
Polską rządzą partacze? Prof. Łętowska w TOK FM
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • lukasiklukasik

  Oceniono 18 razy 16

  Popieram taką ocenę.

  Jakże brakuje Jej w TK.

  ps. Przy okazji, ma rzadką teraz cechę wymuszenia na dziennikarzu powrotu do sensu pytania i nie pozwala na manipulowanie rozmową.

 • al48

  Oceniono 15 razy 15

  Nareszcie ktoś wytknął posłom nieuctwo i nieróbstwo .Co kadencja to niższy poziom parlamentarzystów.

 • kararaka

  Oceniono 15 razy 15

  Jeżeli europoseł głosował za przyjęciem ACTA a obecnie przyznaje że tak naprawdę to nie miał zielonego pojęcia za czym tak naprawdę głosował, to słowo -partacze- jest za delikatne. Powinien przynajmniej powstrzymać się od głosowania jak taki fajtłapa!!!

 • unamatita

  Oceniono 19 razy 15

  "Polską rządzą partacze?' - i nieudacznicy!
  Na POhybel!
  u.

 • batura3

  Oceniono 16 razy 14

  Brawo Pani Profesor. I ta amatorszczyzna , dotyczy wszystkich opcji politycznych i wszystkich partii:)

 • wyborca88

  Oceniono 16 razy 14

  Bardzo się cieszę, że prof. Ewa Łętowska powoli wraca do debaty publicznej. Wybitna prawniczka, osoba o dużych horyzontach intelektualnych, a połączenie kompetencji z wielkim temperamentem polemicznym to rzadkość. Dziękuję radiu TOK FM za jej zaproszenie. Proszę o więcej.

 • andy1856

  Oceniono 16 razy 14

  Jako wyborca PO z pokorą przyjmuję Pani słowa. Ma Pani świętą rację. Pan Premier zakpił sobie z nas - wyborców. Teraz będę miał dylemat, bo jako obywatel RP zawsze biorę udział w wyborach, ale teraz to już nie ma (dla mnie oczywiście) żadnego wyboru. Czyżbym podczas kolejnych wyborów miał zostać w domu?

 • kris15251

  Oceniono 21 razy 13

  genialna kobieta polska Margaret Thatcher
  szkoda że tacy ludzie są spychani na drugi plan przez ,,partaczy"

 • fudalejw.1

  Oceniono 13 razy 13

  Rządzą nami partacze,ciecie i nieudacznicy.

 • fjan

  Oceniono 15 razy 13

  Smutne ale prawdziwe. Amatorszczyzna na poziomie drużyny zuchowej. Tylko że zuchy mają prawo być amatorami ale nie rząd czy sejm. Po prostu wstyd i tyle.

 • staryrys48

  Oceniono 15 razy 13

  Słuchałem całą rozmowę pana Wróbla z panią Łętowską i całkowicie zgadzam się z tym co mówiła pani profesor Łętowska.

 • tkspl

  Oceniono 19 razy 13

  Już czas się obudzić, ten rząd tak samo jak poprzednie ma nas głęboko w dupie, nie liczy się ani z naszym zdaniem ani z naszymi potrzebami. To od nas wymaga się cierpliwości, zaciskania pasa, odpowiedzialności i pokory względem ich rządzących, którzy zapominają, po co ich wybraliśmy, i kogo interesy powinni reprezentować.Żyjemy w kraju mającym się za cywilizowany, gdzie tym na stołkach wolno wszystko, nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje działanie i słowa, gdzie można upodlić ludzi, gdzie są głodne dzieci, bezdomni, gdzie uczciwie pracując trzeba dokonywać wyborów czy kupić jedzenie czy wydać na opłaty, gdzie wyrzucają ludzi na bruk Ciągle słyszymy, że musimy zacisnąć pasa, ale to MY zaciskamy, a oni NIE, oni trwonią publiczne pieniądze, w majestacie prawa okradają społeczeństwo w razie potrzeby zmieniając ustawy czy kodeksy okłamują z uśmiechem na ustach. Za naszymi plecami podpisują umowy szkodzące naszemu państwu, dbają o interesy korporacji sprzedając własny naród. Na to wszystko jest jedno określenie: ZDRADA. Jak nie teraz to, kiedy to zmienimy, będziemy czekać? aż nas bardziej upodlą. To nie tak miało wyglądać, nie tego się spodziewaliśmy, jeżeli dalej będziemy siedzieć cicho nie próbując coś zmienić damy im przyzwolenie na gorsze podłości wobec własnego narodu.

  Obudźmy się! Zacznijmy REWOLUCJE

 • vald

  Oceniono 13 razy 13

  Ale zdjęcie, to już mogliście dać lepsze , a nie takie z komórki. Ceńcie mądrych rozmówców, bo nie wiem czy chcący czy nie ale takimi fotkami robicie im krzywdę.

 • alt.er.ego

  Oceniono 12 razy 12

  Konkretna, rzeczowa, fachowa. Bardziej męska od Donald Tuska - jak pięknie zgasiła rozwijany przez redaktora pean pochwalny na swoją cześć: "Do rzeczy!". Żaden współczesny polityk nie miałby tyle klasy żeby zatrzymać peany na swoją cześć wygłaszane w jego obecności.

 • karol_7

  Oceniono 16 razy 12

  wielki szacunek dla Pani Profesor Ewy Łętowskiej
  może wyborcze adminy mi to wytną ale ...
  to baba z jajami i charakterem
  szkoda że nie chciała być naszym prezydentem

 • pipsztycki

  Oceniono 12 razy 12

  Migalski bierze od nas pensję za 'bywanie' a nie za 'czytanie ze zrozumieniem'? W prywatnej firmie po takim wywiadzie dostałby odprawę zgodnie z kodeksem pracy ;-)

 • dejtrejder

  Oceniono 20 razy 12

  Dlaczego te ch...e z wiejskiej dostaną najnowsze tablety za nasze dodatkowe pieniądze??? Już im mało, tego co dostają (kradną nam) na biura poselskie???

 • sammler

  Oceniono 13 razy 11

  Jak to dobrze, że mamy prof. Łętowską! Dziękuję, że kolejny raz nazywa Pani rzeczy po imieniu!

  S.

 • biorytmix

  Oceniono 11 razy 11

  Dlaczego tak jest?

  1. Partie są głównie zajęte intrygowaniem przeciw sobie. Publico bono nie istnieje.

  2. Nie ma żadnej demokratycznej kontroli władzy. Mimo wścibskich dziennikarzy nadużywający politycy mają się dobrze. Jeden z posłów wyjeździł więcej benzyny niż by jechał stąd do Księżyca i mimo jawnej grandy nic.

  3. Posłowie mają za wysokie pensje - 12 000 plus ponad 5 000 dodatków i premii to za dużo, oni to traktują jak fuchę a nie jak misję.

  4. Negatywna selekcja do kręgów władzy odbiera możliwości dostania się do Sejmu i Senatu społecznikom i zdolnym ludziom z pomysłami (są zbyt dużą konkurencją)

  takie jest moje zdanie, dyskusyjne oczywiście

 • krytek-7

  Oceniono 11 razy 11

  Nie tyle partacze,co amatorzy nie majacy zielonego pojecia o tym czym sie zajmuja.
  Dotyczy to,tak jednej jak i drugiej strony.
  Polska nie ma jak dotychczas fachowcow w tej dzidzinie.

 • andrzejto1

  Oceniono 13 razy 11

  Niczego nowego nie powiedziała. Ale za to nasi "wałtcy" Uratowali nas przed PiS.... Takimi samymi partaczami zresztą.

 • queserasera

  Oceniono 11 razy 11

  Od miesięcy piszę to samo - Polską rządzą ludzi niezdolni do administrowania przedszkola. Prawo ustalają półanalfabeci i cwaniacy: byle już, byle teraz i szybko na piwo/mecz/ku...... a potem niech się dzieje wola boga

  Koncert ostatnich czterech lat to była wołająca do nieba o pomstę symfonia nieudacznictwa i tumiwisizmu połączona ze skrajną arogancją. Ustawy o GMO, o dostępie do informacji publicznej (zmiany na minutę przed głosowaniem czyli legalna afera Rywina), zarżnięcie ustawy refundacyjnej (cel: wydrzeć od pacjentów 700 mln) to były majstersztyki targowego cwaniactwa i indolencji, zaś ACTA to ewidentny spisek Trójcy Tusk-Zdrojewski-Boni.
  Po czterech latach żadna z obietnic wyborczych nie została spełniona. Wręcz przeciwnie - podniesiono opłaty, akcyzy, podatki. Powiększono administrację, zwiększono koszty funkcjonowania państwa i narobiono ogromnych długów. Szkolnictwo i służba zdrowia przeżywają zapaść, takoż sądownictwo. Armia, ta złodziejska mafia ma więcej generałów niż największe państwa Europy, policja zajmuje się prowadzenie burdeli, skubaniem kierowców i dealowaniem prochami, ministerstwo kultury nepotyzmem lub ustawianiem ustaw (vide ACTA).
  Wiemy co było w czasach SLD. I wiemy, że w stosunku do ignorancji rządów Tuska były to wspaniałe czasy... a więc jest tragedia i roteska

 • tadeusz_mazowsze

  Oceniono 11 razy 11

  Pani profesor Łętowska, wie co mów, jest wieloletnią działaczką o wolność i prawa człowieka . Profesor Łętowska ,to były Rzecznik Praw Obywatelskich!
  Rząd koalicyjny PO PSL, pod przewodnictwem premiera Donalda Tuska, odbiera bezprawnie,swym obywatelom cześć należnych im praw.
  Pan premier Tusk, jako człowiek związany ruchem wolnościowym, Solidarność . Dziś powinien się wstydzić, swych działań . Pan premier Tusk, przychyla się do działań inwigilacyjnych, jakich dopuszczają się służby(ABW, CBA, CBA, CBŚ, Policja,Inspektorat Kontroli Skarbowej, SWW ,SKW) -,którzy zwiększyli obszar inwigilacji od 2008 roku o 300%.
  Dziś pan premier Tusk , chce odebrać wolność słowa w internecie.Jakim jest podpisanie ACTA.

 • o.666

  Oceniono 13 razy 11

  Letowska ma IQ > 200. Kiedys mialem nadzieje, ze zostanie prezydentem. Chyba juz na to za pono.

  .

 • nessuno

  Oceniono 10 razy 10

  Zupełnie się zgadzam z panią profesor. To nie tylko partacze,ale zwykłe ciecie i nieudaczniki.
  A jeszcze okazuje się,że Tusek zaplanował w budżecie 1mld 200 mln złotych jako wpływy z mandatów.
  Banda sk urwieli i nic więcej. Srał ich pies.

 • lokomotywa-1

  Oceniono 10 razy 10

  Tak zgadzam się z Panią profesor w pełni. Rządzą nami partacze a dodatkowo są pozbawieni jakiejkolwiek moralności, patriotyzmu i odpowiedzialności.
  I uważam że Tusk powinien ponieść karę za otaczanie się takimi ludźmi jak Boni, Kopacz,Sikorski,Grabarczyk, itd. Tusk już nie wie co robi.

 • smiki48

  Oceniono 12 razy 10

  Pani Profesor, sędziowie również często nie wiedzą za czym głosują. Dlaczego tak ważne jest wystąpienie sędziego sprawozdawcy? Bo pozostałym sędziom często nie chce się zapoznać z aktami sprawy. I później mamy piękne kwiatki w postaci wyroków czy postanowień urągających prawu.

 • barbs-ra10

  Oceniono 9 razy 9

  Prawda jest bolesna dla premiera.Ta pani jak rzadko kto wie co mówi, bo niektórzy mówią co wiedzą.

 • skobog

  Oceniono 11 razy 9

  Pani Profesor ma Pani rację, ale czy to coś zmieni. Negatywna propaganda , eskalacja nienawiści i ignorowanie głosów opozycji i obywateli to priorytetowe działania obecnego Rządu.

 • omniasol

  Oceniono 11 razy 9

  Jak tak nie wiedza za czym glosuja, to nalezaloby dac im zaglosowac ze musza sie opoddac eutanazji.

 • arius5

  Oceniono 9 razy 9

  A kto ich wybral ?
  Ludzie nie sluchaja, co kto mowi, bo i tak nic nie rozumieja.
  90% ludzi glosuje w wyborach na tych, ktorzy mowia duzo, glosno i pieknie.
  A ze mowia glupoty, to juz nikt nie docieka.

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 11 razy 9

  Na kogo nas napusci rzad?
  Sklocil wszystkie grupy spoleczne, sklocil cale spoleczenstwo poprzez oszustwa, klamstwa i manipulacje.Tym razem sie przeliczyl, bo internautow sklocic trudno.Kazdy chce byc wolny, chce krytykowac czy lewice, czy prawice.Wiec wygrywa spoleczenstwo.Spoleczenstwo ktore moze obyc sie takiej wladzy.Spoleczenstwo ktore ustanowi rzad nie politykow, ale specjalistow bez korzeni politycznych.W tym nadzieja na odnowe panstw, spoleczenstw.Wygramy bez politykow.Potrzeba nam fachowcow.

 • epox84

  Oceniono 11 razy 9

  Święta racja. Dla mnie PeOwskie partacze są już skończeni z Tuskiem na czele, wyzywającym swoich obywateli od szantarzystów, a klękającym przed obcymi rządami .
  Od kilku dni pluje sobie w twarz, że na nich oddałem głos.

 • wichrowy

  Oceniono 14 razy 8

  Sejm to tylko maszynka do głosowania i to bardzo kosztowna atrapa demokracji. Posłowie nie wiedzą nad czym głosują. Pytałem posła w sprawie tzw. ustawy antyprzemocowej i powiedział mi ,że będą nad nią dyskutować w sejmie a biedak nie widział,że Komorowski juz ją podpisał. Po co komu taki sejm , który hurtem przyjmuje dyrektywy UE.

 • ronin-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 14 razy 8

  To nie jest tylko kwestia partactwa. Jeśli ktoś ordynarnie kłamie to jest poprostu oszustem, a nie partaczem.
  Pani Łetowska zapomniała o art. 91 konstytucji chyba, bo stwierdzenie że jest to "tylko" umowa międzynarodowa nie pociągająca za sobą żadnych skutków dla prawa krajowego jest mało wiarygodne. Czy pani profesor zapomniała jak wygląda sytuacja gdy prawo krajowe jest sprzeczne z ratyfikowaną umową ? Być może nie czytała całego dokumentu i uwierzyła propagandzie że to tylko nieprecyzyjna ramowa umowa, jednak tak nie jest ! Żadna ogólna umowa nie zawiera np. szczegółowego sposobu naliczania kar jaki powinien zastosować sąd.

  P.S.
  Czemu media podają tylko to że pisowcy byli za, a tego że europosłowie SLD byli od początku przeciw już nie ? Przyczepili się tych pisuarów, choć to Tusk dał d...

  Po panu Migalskim nie spodziewam się niczego, ale co do roli mediów mam już swoje wymagania.

 • skilt

  Oceniono 8 razy 8

  prof. Łętowska opinia tylko utwierdza mnie w pewności co do jakości zarówno PO jak PiSu (no bo to są siostrzane partie). Ale też co więcej - ta opinia rozciąga się na całość postsolidaruchowej jaczejki począwszy od UW, AWS, etc. Proszę przypomnieć sobie jak "załatwiono" konkordat": Skubiszewski wynegocjował z "niewielką" pomocą Suchockiej i "niejakiej" Jana Marii Rokity i popdpisali już po tym kiedy rząd Suchockiej upadł. Dziwić się potem, że Rywin do Michnika czy Michnik do Rywina......
  No taka polska szkoła.

 • buraczyk

  Oceniono 10 razy 8

  Plus dla Migalskiego to że przyznał sie że nie wiedział na co głosował bo tam 99% nie wie na co głosuje.

 • krasnoludek524

  Oceniono 8 razy 8

  Jest naprawdę w rządzie bardzo mało ludzi, którzy potrafią zarządzać krajem. Za mało jest technokratów a za dużo tych pchających ryje do kamer i mikrofonów. Mówiących, mówiących .... i mówiących a tak naprawdę nic nie robiących lub prawie nic.
  Zbyt wiele rzeczy idzie na przysłowiowy żywioł.
  Sam popatrz co dzieje się z Euro 2012 - toż to wszystko jedzie na setki kilometrów totalną amatorszczyzną.
  A idą tam naprawdę grube miliony.

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 8 razy 8

  wiadomo poloniści i historycy

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 10 razy 8

  Wszystko co zdarzylo sie od przejecia rzadow przez PO bedzie do konca oceniane , jako tragedia.
  Wszystko bylo klamstwem.Ludzie Tuska i On sam , skazali sie na to ze spoleczenstwo ich pogoni.Nie wiem w jaki sposob, lepiej zeby pokojowo.Era Tuska to czas nieszczesc dla Polski.Tak to oceniam.Nawet Rzesz Niemiecka wprowadzajac prawa okupacyjne informowala przed ich wprowadzeniem przez megafony czy afisze.

 • bonifacy_40

  Oceniono 9 razy 7

  Trafna opinia i mądra kobieta .

 • sokol47

  Oceniono 11 razy 7

  Wielki szacunek dla pani prof. Łętowskiej

 • jan3211

  Oceniono 11 razy 7

  Partacze rządza , a celebryci kabotyni , tacy jak Hołdys interpretują prawa partaczy i wasalna Polska staje sie krajem trzeciego świata . Polska jest eksploatowana przez korporacje ponadnarodowe.

 • gorzejgorzej

  Oceniono 9 razy 7

  Pani Profesor, oni tylko udają partaczy. Proszę zwrócic uwagę, jak zgrabnie i JEDNOMYŚNIE obniżyli SOBIE podatki i okradają emerytów i biedniejszych od siebie.
  Jak zgrabnie sprzedali dorobek kilku pokoleń!

 • 1234qwerty

  Oceniono 11 razy 7

  Od lat to powtarzam tym krajem rzadzą BUCE i tyle i az tyle a ludzie biorą w dupę za nic.Łętowska ma 150% racji. A w Sejmie , Senacie to jest inaczej. Prikaz, morda w kubeł przycisk i tyle. A później się ktoś dziwi że mamy takie prawo. No mamy

 • an.noyed

  Oceniono 7 razy 7

  Trzeba przede wszystkim mówić, trzeba dyskutować na łamach prasy i w telewizji, ale programów publicystycznych w których omawiano by problemy społeczne i ewentualne idące za tym potrzeby zmian w prawie nie ma. To od szanownych redaktorów zaczyna się wybór problemów do dyskusji, a tymczasem wszędzie mamy papkę info0rmacyjną na tematy nieistotne. ACTA jest bodaj pierwszą kwestią legalizacyjną wywołującą tak szerokie zainteresowanie społeczne, a przecież jest wiele problemów społ. które wymagają w naszym kraju rozwiązania, ale nie ma się kto tym zająć

 • sf.maziar

  Oceniono 7 razy 7

  Niestety Pani profesor ma rację że rządzą nami p a r t a c z e!!!Emeryci nie dostaną należnej waloryzacji emerytur w br.bo Rząd i Premier Tusk szukają oszczędności na emerytach.Zresztą już wcześniej Emeryci byli okradani przez 14lat zmniejszeniem emerytur o 9% za czasów rządów świętej Suchockiej!!!!!Będziemy o tym pamiętać przy najbliższych w y b o r a c h!!!!!!!

 • amen-666

  Oceniono 7 razy 7

  Ależ to nie partacze. To specjaliści. Zawsze wiedzą, co robią i za ile. Przecież nie będą żyć jak pariasi za 10 tysięcy miesięcznie.

 • cop22

  Oceniono 9 razy 7

  Ale Migalski powiedział prawde. Przykładowo w polskim sejmie tam sie podnosi ręke na znak, a konkretną ustawe w szczegołach znają pewnie tylko ci co ją przygotowywali w komisjach. Reszta głosuje na wiare.

 • jb.pach

  Oceniono 7 razy 7

  nami rzadza cwaniacy i lenie oraz niedouczeni historycy jak jeden pan co nie zna ortografi .mysle ze juz przekroczyli granice smaku i ich dni sa odliczane zycze im tego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX