PO: "Jeszcze nic nie zrobiliśmy, a syf już jest"

Rząd szuka pomysłu, jak wyjść z największego od lat impasu. Trwają poszukiwania pomysłu, który zatrzymałby sondażowe spadki. Atmosfera robi się nerwowa - pisze "Gazeta Wyborcza". "Jeszcze nic nie zrobiliśmy, a syf już jest" - miał powiedzieć jeden z doradców premiera.
Nad rządem Donalda Tuska zbierają się czarne chmury. Nigdy jeszcze notowania PO, a także samego premiera nie były tak słabe. Tusk, któremu z powodu odporności na problemy nadano pseudonim "teflonowy", miał ponoć zaproponować taką oto strategię: "Wygrywamy wybory, robimy cały syf i mamy trzy i pół roku na odrobienie strat". Tak przedstawia to cytowany przez "GW" jeden z jego doradców, który dodaje jednak: "Jeszcze nic nie zrobiliśmy, a syf już jest".

Groźna lewica?

Po stronie Platformy słychać obawy, że kolejne załamanie sondaży może przyjść po Euro 2012, bo mistrzostwa mogą okazać się klapą finansową na wzór olimpiady w Grecji. Wtedy opozycja może zacząć śmielej rozliczać rząd z niegotowych inwestycji. A silna opozycja może zjednoczyć się na lewicy. - Jeśli 1 maja zobaczymy kongres zjednoczonej lewicy z Kwaśniewskim, Kaliszem, Millerem i Palikotem, to Tusk po raz pierwszy będzie miał z kim przegrać - ocenia jeden z rozmówców "GW".

Brakuje osobowości

Na kluczowych fotelach w rządzie brakuje też silnych osobowości. "Minister sportu Joanna Mucha, minister transportu Sławomir Nowak czy minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz nie znają się na swoich działaniach, a to ich resorty będą w najbliższych miesiącach najważniejsze - ze względu na Euro 2012 czy reformę emerytur" - pisze "GW". To może podważyć też pozycję Tuska w PO, choć sami działacze twierdzą, że jest ona niezagrożona.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
PO: "Jeszcze nic nie zrobiliśmy, a syf już jest"
Zaloguj się
 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 8 razy 4

  Ja się nie dziwię, że atmosfera jest nerwowa i panicznie boją się obciachu. Takie służby prasowe MZ się
  ukrywają a suto opłacany doradca admin01 wali tekstem: "Jeszcze nic nie zrobiliśmy, a syf już jest"
  "Dawniej za niekompetencję rządy były wywalane na pysk. Dziś rządzący wynieśli niekompetencję do rangi racjonalnego wytłumaczenia swojej coraz to większej bezczelności w urządzanych notorycznie przewałach" .

 • villk

  Oceniono 5 razy 3

  ""Jeszcze nic nie zrobiliśmy, a syf już jest" - miał powiedzieć jeden z doradców premiera."

  myśle ,że jesty to naprawde dobry doradca Premiera i mowie to bez żadnej złośliwości..

 • somekindofhope

  Oceniono 2 razy 2

  Wszystkie resorty, poza sportem, są zawsze ważne i nie ma czegoś takiego, że jakiś resort jest nie wiadomo dlaczego przez pewien czas mniej ważny.

 • madera123

  Oceniono 4 razy 2

  Co to za doradca ,co kabluje strategię do mediów. Takiego to pogonić z wilczym biletem ,bo jak takiej gnidzie zaufać.

 • maniusia001

  Oceniono 3 razy 1

  fajnie ze premier sie przyznaje ze wprowadza syf do kraju...... za takie cos pownien podac sie do dymisji gdyz po co nam taki premier? ale widac teraz Niemcy ( prezydent siwadomy swych bledow sam odchodzi) bardziej honorowi od Polakow .....

 • lisowski.piotr

  Oceniono 3 razy 1

  To zacznijcie robić! a nie 5 lat zmarnowane i tylko gadanie i ugadywanie się z mediami. I spijanie sobie z dzióbków w wywiadach.

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 5 razy 1

  "Jeszcze nic nie zrobiliśmy, a syf już jest"
  czyli nic nie zrobią, bo już mają pełne portki.
  myślałem, że PO przysłuży się jakoś polskiej przedsiębiorczości, ale obciążenia są coraz większe, urzędników kontrolerów też przybyło, i w starciu z zagranicznymi firmami nie mamy szans. tylko potem nie płakać, że na emerytury nie ma kto zarabiać jeśli pieniądze z Polski są wywożone taczkami

 • drummerin

  Oceniono 5 razy 1

  Chłopcy z ferajny mają się dobrze. Jeszcze czas na poprawkę w sondażach. PIS już dopilnuje żeby w odpowiednim czasie słupki PO podskoczyły na swoje miejsce. Strach tylko przed tymi z lewej strony. Ale jakby co to się ich do ferajny przyjmie i będzie git.

 • limanowa2009

  Oceniono 5 razy 1

  No właśnie "nic nie zrobili" i dlatego jest syf. Jak by robili to nie było by syfu. Podejrzewam że autorem jest najważniejszy doradca Jan Krzysztof - jak przeczytałem że ten pan rezygnuje z prezesa banku aby doradzać premierowi to przeszły mnie ciarki.
  Przecież to główny specjalista od prywatyzacji i pilnowania "swojego"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX