Premier jak Rewizor z Gogola: ministerstwa wstrzymały pracę w oczekiwaniu na "ocenę kwartalną" [KOMENTATORZY]

Donald Tusk zapowiada ocenę pracy każdego z ministrów. - Wolałbym już, żeby premier jeździł bobslejami w ramach teatralizacji polityki, niż dezorganizował pracę ministerstw - stwierdził Jacek Żakowski. - Właśnie zakończyła się praca ministerstw do momentu zakończenia kontroli - oceny kwartalnej - dodał Tomasz Lis. Według Tomasza Wołka metody premiera można porównać do Gogolowskiego Rewizora.
Premier uważa, że przegląd prac ministerstw jest potrzebny, bo atmosfera wokół jego gabinetu jest "dość krytyczna".

Ale zdaniem Tomasza Lisa Donald Tusk popełnia błąd. - Absolutnym fundamentem polityki jest zasada: uderzaj wtedy i tam, gdzie nikt się nie spodziewa. Jedynym efektem zapowiedzi premiera będzie to, że przeciwnicy tego rządu jeszcze bardziej poczują krew - uważa publicysta.

A na dodatek premier postawi wszystkich urzędników na nogi. - Właśnie zakończyła się praca ministerstw do momentu zakończenia kontroli - tej oceny kwartalnej - dodał Lis.

Dla Tomasza Wołka premier zachowuje się jak Gogolowski Rewizor.

Bobsleje lepsze od kontroli

Zdaniem Jacka Żakowskiego zapowiedź premiera to przyznanie się, że nie wie, jak wyglądają prace rządu. - Coś jest nie w porządku. Jeśli nadzór Tuska musi mieć charakter teatralny, to znaczy, że on na co dzień tego nadzoru nie sprawuje - ocenił publicysta.

Jeśli premier ma potrzebę teatralizacji polityki, to według Żakowskiego lepiej byłoby, gdyby jeździł bobslejami. Jak Władimir Putin.Jak przypomniał Tomasz Wołek, "w normalnej pragmatyce rządzenia" każde cotygodniowe posiedzenie rządu jest sprawdzaniem tego, jak pracują ministrowie.

Co wynika z tego, że Mucha nic nie wie o III lidze hokeja?

Zdaniem Tomasza Lisa przynajmniej części krytyki, jaka spada ostatnio na rząd Tuska, winna jest metoda "huzia na Józia".

- Lubię kolegę Konrada Piaseckiego z RMF FM. Robi się z min. Muchą numery typu: "A jak pani ocenia, co się dzieje w III lidze hokeja" i śmiech, bo w hokeju nie ma III ligi. Ale co z tego wynika? Ja mam świra na punkcie sportu, ale nie mam zielonego pojęcia, czy jest III liga hokeja, czy nie. Na takiej zasadzie zawsze można udowodnić, że ktoś jest kretynką/kretynem albo że się nie zna - stwierdził publicysta telewizji publicznej.Prof. Wiesław Władyka uważa, że oceniając i krytykując 100 dni pracy rządu Donalda Tuska, nie można zapominać o tym, co się działo przed wyborami. - Przecież np. Bartosz Arłukowicz i Joanna Mucha zastali w ministerstwie określoną sytuację - przypomniał publicysta tygodnika "Polityka".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (40)
Premier jak Rewizor z Gogola: ministerstwa wstrzymały pracę w oczekiwaniu na "ocenę kwartalną" [KOMENTATORZY]
Zaloguj się
 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 20 razy 14

  coś wisi w powietrzu, skoro najwybitniejsi POPiSowi komentatorzy odwracają się od rządu. może to tylko odruch samozachowawczy wynikający z dość oczywistych wniosków, że opinia publiczna przestaje reagować na kłótnie między "przysłowiowym" Niesiołowskim i Brudzińskim. trzeba się jakoś przestawić w miarę szybko ;).
  szacun dla pana Zakowskiego, który w czasach najgłębszego popisu starał się poruszać w merytorycznej tematyce, a nie komu się należy samolot

 • socrates11

  Oceniono 16 razy 14

  W Polsce przez 4 lata nie działała kontrola medialna poczynań (i raczej zaniechań) władzy. Gdy w piątym roku społeczeństwo okazało niezadowolenie redaktorzy uznali że trzeba sie do społeczeństwa przyłączyć (żeby nie polec wraz z premierem tysiąclecia). Z kogo się dziś śmiejecie panowie? Z siebie się śmiejecie!

 • jedrek490

  Oceniono 12 razy 10

  Władyka: "Przecież np. Bartosz Arłukowicz i Joanna Mucha zastali w ministerstwie określoną sytuację - przypomniał publicysta tygodnika "Polityka". No, ale za tę "określoną sytuację" odpowiada oczywiście opozycja, a najbardziej bracia Kaczyńscy!

 • kulszowa

  Oceniono 11 razy 9

  Ocena faktycznie smrodu jaki zalatuje od ministrow no bo co tam innego mozna oceniac ? Ale ryba smierdzi zawsze od glowy,a w tym przypadku ten rybi leb już nie tylko zalatuje smrodem,ale coraz bardziej cuchnie!!!

 • adam_l27

  Oceniono 7 razy 7

  Sam ich wybrał a teraz odstawia teatr. Żenada.

 • europacierz

  Oceniono 7 razy 7

  - Czy jest pani w stanie dotrzeć do problemów trzecioligowego hokeja? - zapytał Piasecki.

  - Proszę mi wierzyć, że te problemy są już opracowywane w resorcie, chociaż one są gdzieś tam na 35. miejscu, albo 98. - odpowiedziała pewnym głosem minister Mucha.

 • ruta71

  Oceniono 5 razy 5

  uważam,że wśród 38 milionów obywateli można było wybrać odpowiednią osobę na stanowisko ministra sportu...nawet wśród sympatyków popisu ...
  Pani Mucha nie odpowiada zajmowanemu stanowisku.Koniec.Kropka.
  DYMISJA!

 • tow.janwinnicki

  Oceniono 7 razy 5

  - Tusku!! Musisz być jak...Rewizor w Gogolu!
  - Będę!!!
  - Jak Tommy Lee Jones w Ściganym!!!
  - Będę!!!!!!!!!!!!!!!

 • dacie

  Oceniono 7 razy 5

  Prorzadowe pieski zaszczekały.
  Ich ukochana partia i wódz tracą w oczach Narodu a oni już nie moga zatrzymac upadku ich ukochanego rządu!
  Bo razem z tym rządem na śmietnik trafi dziennikarstwo propagandowo-partyjne w stylu lisów i towarzystwa wzajemnej adoracji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX