100 dni rządu. "Rządy dyletantów", "warsztatowe, szkolne błędy". Premier: "To absurd"

100 dni temu odbyło się zaprzysiężenie rządu. Premier wzywa do siebie swoich ministrów i analizuje ich pracę. Reporter TOK FM spytał opozycję o plusy i minusy 100 dni prac gabinetu Donalda Tuska.
Jakie są plusy?

Politycy opozycji, zawsze chętni i skłonni do krytyki, przy pytaniu o pozytywy 100 dni pracy rządu mają z tym spory problem.

- Ojej, bardzo trudne pytanie - mówi wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka z Ruchu Palikota. Nowicka przypomniała sobie, że plusem mogą być konsultacje w sprawie wieku emerytalnego. - Natomiast o wiele większy szacunek miałabym, gdyby poza wysłuchaniem była wola uwzględnienia tych wątpliwości, które są zgłaszane - dodaje.

- Teraz muszę głęboko pomyśleć, bo nic mi do głowy nie przychodzi - mówi Ryszard Kalisz z SLD. W końcu poseł nie wymyślił.

Młody poseł PiS Marcin Mastalerek analizuje w sumie ponad 1500 dni rządu, bo tyle już sprawuje władzę Donald Tusk. Plusem jest niewprowadzenie waluty euro i - co ciekawe - Joanna Mucha. - Po Mirosławie Drzewieckim i Adamie Gierszu, czyli "smutnych panach", jest uśmiechnięta, miła i sympatyczna minister - mówi Mastalerek.

Inny poseł PiS, Mariusz Antoni Kamiński, zapytany o dobrą pracę ministrów obecnego gabinetu wypala od razu: - Nie widzę pozytywów. Nawet jak się skupię, jak wytężę wyobraźnię, jak postaram się przypomnieć coś dobrego.

Włodzimierz Cimoszewicz na plus zalicza wyraziste i konkretne exposé oraz wystąpienie Radosława Sikorskiego w Berlinie.

Porażka według premiera to...

Premier Donald Tusk pytany o porażki swojego gabinetu odpowiada: "umowa ACTA". - To może nie najlepiej świadczy o naszym przygotowaniu do samych ACTA i o naszym refleksie, ale zdążyliśmy na czas. Na razie - i Bogu dzięki - straty poniósł rząd - mówi premier.

Jakie są minusy?

- Ten rząd przede wszystkim okłamał nas w kampanii wyborczej, obiecując złote góry, a później podnosząc podatki, nakręcając spiralę drożyzny, doprowadzając do chaosu w opiece zdrowotnej - mówi Mariusz Błaszczak z PiS. - To są rządy dyletantów - dodaje szef klubu PiS.

Odpytywany już Włodzimierz Cimoszewicz tym razem nie szczędzi ostrych słów pod adresem gabinetu Donalda Tuska. - Warsztatowe, szkolne błędy w sprawach refundacji leków. To oczywista niedoróbka, wręcz kompromitująca. Takie rzeczy nie powinny się zdarzać - mówi były premier.

- Brak fachowców, brak specjalistów, puste szuflady, brak kompromisu i dialogu - wylicza jednym tchem Dariusz Joński z SLD.

- Najgorsze wpadki do tej pory to oczywiście ustawa refundacyjna i umowa ACTA - dodaje z kolei wicemarszałek Wanda Nowicka z Ruchu Palikota.

- Jedna wielka tragedia i porażka. Tak źle jeszcze nie było - mówi poseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski. - Tak jak panią minister Muchę, bardzo ładną kobietę, próbuje się zrobić ministrem sportu, mimo że do tej pory nie miała z nim nic wspólnego, tak samo można zrobić Patryka Jakiego ministrem środowiska i potem od niego wymagać, by w sposób merytoryczny o tym debatował. Nie da się. W tak poważnych sprawach nie możemy wybierać kryterium wizerunkowego - przekonuje.

- Wszystko szwankuje, a najsłabszym elementem tego rządu jest premier Donald Tusk - mówi Mariusz Antoni Kamiński z PiS.

100 dni rządu to katastrofa? Absurd

- Nic nie usprawiedliwia urzędnika państwowego, kiedy popełnia błąd, sam musi znaleźć sposób na wytłumaczenie i naprawienie go. Ale tonację niektórych opinii, że tych 100 dni to jest katastrofa dla Polski, uważam za absurdalną - mówi Donald Tusk. - Saldo w sprawach naprawdę ważnych dla Polski jest zdecydowanie pozytywne - dodaje premier.

A gdyby Tusk miał prywatny profil na FB... To by się dopiero działo! [ZOBACZ GRAFIKĘ]

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (33)
100 dni rządu. "Rządy dyletantów", "warsztatowe, szkolne błędy". Premier: "To absurd"
Zaloguj się
 • monika.wlkp

  Oceniono 14 razy 12

  100 dni ? jakie 100 dni.A poprzednie 4 lata to kto był?

 • paw73

  Oceniono 12 razy 8

  KOLEJNE KŁAMSTWO RZĄDU PO PSL D/S Z TOK FM ITP MEDIAMI!
  RZĄDY TUSKA TRWAJĄ OD 2007 ROKU ,CZYLI 4 LATA I 100 dni !

 • i33il33

  Oceniono 6 razy 6

  Można powiedzieć coś dobrego o tym rządzie i ministrach,no choćby to,że pani minister Mucha jest ładną kobietą,premier Tusk jest wysportowanym człowiekiem a minister Zdrojewski bardzo wyważenie się wypowiada.
  Jak na tą ekipę specjalnej troski to i tak jest dużo .

 • skddt

  Oceniono 8 razy 6

  Absurd? Absurd, Panie Tusk?
  To proszę wskazać chociaż jedną, JEDYNĄ reformę, ba działanie Pańskiego nieRządu dla dobra kraju?
  Co UDAŁO wam się zrobić?
  Zapytam inaczej: proszę wskazać w jakiej dzidzinie od początku roku nie daliście dooopy????

  skddt - Szukamy Klubu Dla Donalda Tuska
  Niezależna inicjatywa na FB. Preferujemy transfer definitywny (bez opcji wypożyczenia) najlepiej zagraniczny. Cena za środkowego napastnika i całą drużynę (gabinet - Mucha jako latająca czirliderka): 1 PLN. Oferta wygasa po wyborach.

 • ciemnyludd

  Oceniono 8 razy 6

  Rząd jest fatalny. Te pomyłki z refundacją leków, odwołanie meczu na stadionie, minister sportu NIE ZNAJĄCA SIĘ NA PIŁCE NOŻNEJ, podpisanie jakiegoś ACTA, projekt reformy emerytalnej bez zapytania ludzi CZY CHCĄ PRACOWAĆ DŁUŻEJ (!!!!), "kompromitacja" policji w sprawie Madzi.... A gospodarka ? To żaden temat, skoro bezrobocie jak przeciętna w Unii, inflacja jeszcze przyzwoita, przyrost PKB stosunkowo wysoki, i nikt nas nie musi jeszcze ratować jak Grecję a niedługo być może Włochy, Hiszpanię, czy Portugalię... Nudno się już robi, nie ma o czym pisać.

 • bez_alternatywy

  Oceniono 4 razy 4

  tak oto solidarność doprowadziła Polskę na dno szamba
  zadowoleni? dobrze wam tak debile

 • 1pytanie

  Oceniono 4 razy 4

  Wybieracie już Polacy od 22 lat cwaniaków z okrągłego stołu.....---------->>>>>>>>>>>>
  Dotyczy to tylko wyborców PO_PiS_PSL_SLD i Kościoła ...............................................................
  Zwolnieni są tylko bezpartyjni i ateiści !

  Od 1989 r. liczba urzędników w Polsce wzrosła ze 160 tys. do 530 tys., liczba aktów prawnych z 375 do ok. 2 tys., liczba instytucji kontrolujących przedsiębiorców z 16 do ponad 40, liczba ludności się nie zmieniła w okresie 1990-2010 ….. 2 bln zł długu ukryte w ZUS-ie ! Mamy obecnie 7 ( !! ) różnych instytucji zajmujących się pobieraniem podatków lub parapodatków, czyli obowiązkowych składek .
  KONKORDAT , KRUS, SENAT, SB-PZPR-owskie emerytury – „grzybnia budżetu” .
  Średni okres KOLEJKI do poradni kardiologicznej – 52 DNI , okulistyczny – 27 dni . Od 2030 roku zapaść finansowa emerytur ! Brak REZERWY DEMOGRAFICZNEJ !

  NA H.U.J NAM RZĄD ??? Bez niego gospodarka sama się wyżywi……

  Rodzice, którzy kupują maluchom wielorazowe pieluchy, po zmianach przepisów płacą 23-procentowy VAT. Podczas gdy na jednorazówki obowiązuje stawka 8-procentowa….
  Będzie podatek za zanieczyszczanie planety odchodami jak z gazem CO2 z wulkanów ???????????

 • kokoszynel

  Oceniono 4 razy 4

  Nawet pogłoski o nadzwyczajnej urodzie min. Muchy należy uznać za mocno przesadzone.

 • talent3004

  Oceniono 4 razy 4

  Powoli do tego głupka z Sopotu dociera jak beznadziejnym jest premierem!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX