Chwedoruk: Usłyszeliśmy absolutny banał

- Podczas wystąpienia Donalda Tuska przysypiałem, miałem ochotę przełączyć na coś ciekawszego. Usłyszeliśmy absolutny banał - tak politolog dr Rafał Chwedoruk skomentował dla TOK FM konferencję podsumowującą 100 dni rządu.
- Usłyszeliśmy banał. W skrócie przekaz był taki: kierunek naszych działań jest słuszny, ale zdarzyły się drobne potknięcia - podsumowuje politolog.

PO w dół - czy ta tendencja się utrzyma?

Premier wprawdzie przyznał się do części porażek, m.in. ws. ACTA. - Jednak starał się uciec do przodu, mówił o sprawach międzynarodowych, o szczególnej roli Polski. Przekonywał, że przyczyniliśmy się do tego, że Europa nie upadła - dodaje Chwedoruk.

Czy ta konferencja może polepszyć wizerunek rządu? - Nie wiem, czy w ogóle tę tendencję spadkową da się odwrócić. Utrata poparcia przez PO to kwestia strukturalna, a nie przypadkowa, nie jest to efekt pojedynczej afery. Na jaw wyszły ostatnio ogromne różnice między poglądami większości Polaków a partią liberalną, np. ws. emerytur. Polacy są dużo mniej liberalni niż Platforma - podkreśla Chwedoruk. - Zobaczymy, czy kolejne sondaże utrzymają ten trend - dodaje.

Niekwestionowany przywódca

Donald Tusk zdecydowanie zdominował konferencję. Ministrowie mówili mało, byli zdecydowanie mniej widoczni. Premier podkreślił także, że nie widzi nikogo, kto mógłby go zastąpić i stanąć na czele partii. - To akurat nie pycha, ale świadomość własnej siły. Krytycy Tuska mówią, że nie dopuszcza on nikogo, kto mógłby zagrozić jego pozycji. Ale z drugiej strony w kierownictwie PO nie widać polityka, który spełniałby kryteria przywódcy dużej partii. Kandydaci są merytorycznie, wizerunkowo lub pokoleniowo nieodpowiedni - mówi Chwedoruk. - A Tusk ma świadomość, że jego słabość może pogrążyć PO, zepchnąć tę najpopularniejszą dziś partię na drugą lub nawet trzecią pozycję - dodaje.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (188)
Chwedoruk: Usłyszeliśmy absolutny banał
Zaloguj się
 • luki761

  Oceniono 37 razy 15

  Komitet Centralny Platformy Obywatelskiej

  podjął uchwałę o zwróceniu się do Rektora Uniwersytetu Warszawskiego

  z wnioskiem o wyrzucenie Chwedoruka z pracy

  .

 • gazeta240

  Oceniono 38 razy 14

  Mam takie samo wrażenie jak Pan Chwedoruk. Czułem się jakbym oglądał jakiś monotonny występ Fidela Castro o tym, że rewolucja w końcu musi zwyciężyć. Premier chyba za bardzo uwierzył w swoją medialność. Jak się nie ma nic do powiedzenia to się nie występuje w telewizji.

 • socrates11

  Oceniono 34 razy 14

  Gdby jeszcze rok temu politolog lub kto inny powiedział że przysypiał w trakcie wystąpienia pana Donalda z PO - zostałby zlinczowany!:)

 • fred_die

  Oceniono 17 razy 13

  "Polacy są dużo mniej liberalni niż Platforma" Platforma w ogóle nie jest liberalna, w sprawie emerytur to widać, przymus opłacania ZUS to nie liberalizm, to złodziejstwo.

 • tadjan

  Oceniono 31 razy 13

  wicie rozumicie, towarzysz pierwszy sekretarz Donald Tusk ma dobre samopoczucie.... nie psujcie mu go; przecież musi jeszcze Waldiemu dupę wylizać, co by ten obniżki składki KRUS-u nie zażądał.
  Towarzyszkę Kopacz - specjalistkę od medycyny wysłał na banicję, a komuszka na jej miejsce wystawił.... Arłukowicz pewnie się jeszcze nie zorientował jakiego jełopa z niego zrobili.

 • cucurucu

  Oceniono 39 razy 13

  Tusk, pakuj sie i wynocha z Polski!

 • powiec2005

  Oceniono 12 razy 12

  Tuska nie warto słuchać. Szkoda czasu. Nie mówi prawdy, bajeruje, nic z tego nie wynika. Jego czas już się skończył i powinien odejść. Natychmiast.

 • kesik001

  Oceniono 18 razy 12

  Ryży idzie na litość?. Jest mu przykro ws.ACTA i całej reszty "potknięć"?.
  Noo ale przecież on nie ulegnie małej grupce która go szantażuje.

 • javall

  Oceniono 27 razy 11

  Walesa juz byl - pierwszy nie do zastapienia,
  teraz Tusk - wie ze nie moze byc zastapiony.
  Wladza jednak uszkadza mozg, zwlaszcza niektorym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX